STA ZNACI IME TOMISLAV?

Ma nemate vi pojma. Tommy ustvari znaci - ljubitelj vanilica. Tokom zlih vremena, Tommy moze da znaci i Tommy-gun... e, vec 3-4 nedelje nisam posezao za oruzjem.... da li se to ja menjam? da li je prolece resilo da ubije zlo u meni? da li to znaci da cu promeniti profesiju? postacu bibliotekar?!
 
TOMAX SENF...
icon_mrgreen.gif
 
He he... sada cu vam pokvariti igricu.
Nije nikakva hrana u pitanju, nista vanilice, nista majonezi, senfovi, paradajzi, cokolade i ratluci... nije slavenskog, a jos manje hrvatskog porekla. :lol:
Tomm-ah = blizanac, poreklo mu je hebrejsko ili jos tacnije, aramejsko.
Svi oni koji pomisle da je Tomislav slavenskog porekla zbog nastavka 'slav', neka se sete biblije i nevernog Tome, ili ostalih Tomma sa drugacijim nastavcima pa ce odmah prestati da vam zvuci tako jako slavenski... ili tako jako hranljivo! :lol:
 
mammy:
http://www.behindthename.com/nmc/ser.html

Uuuhhh mammy, nisam se mnogo udubljivala.
Ili cemo pruhvatiti teoriju da je apostol Toma zvani neverni, bio Hrvat, ili bar nosio takvo ime, ili cemo malo razmisliti i shvatiti da nije sve tacno sto je objavljeno na netu.:lol:
Zaustavila sam se kod Aleksandra, pa kaze: bugarsko, makedonsko, hrvatsko, srpsko, jedino se ne spominje pravo poreklo, a to je - GRCKO (branilac ljudi, branitelj slabih).
Nego, sta je s onim majonezom THOMY? Sto se on ne zove "Toma" majonez, ili bar "Tomin"? :wink:
 

Back
Top