Skočile akcize, skuplje cigarete za 5 do 10 dinara

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.931
Beograd -- Cigarete niške kompanije "Filip Moris operejšns" od sutra će biti skuplje za pet do 10 dinara po paklici zbog povećanja minimalne akcize.

Nova cena paklice crvenog "marlboroa" iznosiće 170 dinara, umesto sadašnjih 160, a crvenog i srebrnog "bond strita" (street) 105 dinara, umesto sadašnjih 95.

tadic-ziveli.jpg



"Best blue" čija je cena sada 110 dinara, koštaće 120 dinara, a "klasik 100s" plavi i crveni 110 dinara umesto sadašnjih 105.

"Drina" tvrdo pakovanje koštaće 105 dinara po paklici, meko pakovanje 100 dinara, a "filip moris" silver i red 140 dinara, dok stara cena tih cigareta iznosi redom 95, 90 i 130 dinara.

U Službenom glasniku izdatom 23. decembra kompanija "Filip Moris" objavila je maloprodajne cene duvanskih prerađevina koje stupaju na snagu 16. januara 2012.

Skupština Srbije usvojila je 29. decembra izmene Zakona o akcizama, prema kojima će minimalna akciza po paklici cigareta od 1. januara ove godine biti povećana sa dosadašnjih 61 na 71 dinar.

Ministarstvo finansija predviđa da će izmenama akciza na cigarete, godišnji prihodi budžeta biti povećani za oko 1,3 milijarde dinara.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=01&dd=15&nav_id=574043

Aferim preCednice! Pljacka naroda - NEMA ALTERNATIVU
 
Beograd -- Cigarete niške kompanije "Filip Moris operejšns" od sutra će biti skuplje za pet do 10 dinara po paklici zbog povećanja minimalne akcize.

Nova cena paklice crvenog "marlboroa" iznosiće 170 dinara, umesto sadašnjih 160, a crvenog i srebrnog "bond strita" (street) 105 dinara, umesto sadašnjih 95.

tadic-ziveli.jpg



"Best blue" čija je cena sada 110 dinara, koštaće 120 dinara, a "klasik 100s" plavi i crveni 110 dinara umesto sadašnjih 105.

"Drina" tvrdo pakovanje koštaće 105 dinara po paklici, meko pakovanje 100 dinara, a "filip moris" silver i red 140 dinara, dok stara cena tih cigareta iznosi redom 95, 90 i 130 dinara.

U Službenom glasniku izdatom 23. decembra kompanija "Filip Moris" objavila je maloprodajne cene duvanskih prerađevina koje stupaju na snagu 16. januara 2012.

Skupština Srbije usvojila je 29. decembra izmene Zakona o akcizama, prema kojima će minimalna akciza po paklici cigareta od 1. januara ove godine biti povećana sa dosadašnjih 61 na 71 dinar.

Ministarstvo finansija predviđa da će izmenama akciza na cigarete, godišnji prihodi budžeta biti povećani za oko 1,3 milijarde dinara.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=01&dd=15&nav_id=574043

Aferim preCednice! Pljacka naroda - NEMA ALTERNATIVU


Па, ђе нађе баш Филип Морис да поскупи! :evil::dash:

Како увек мене снађу све одлуке светиониЋара, још ни једна ме није заобишла!?! :udriglavu::histericna:
 
sve cigare poskupljuju 10% zato sto je Tadic doneo odluku da svake godine dize akcizu za toliko godisnje odprilike


Дакле, плаћамо акцизу а терају нас одасвуд.

То што све цигарете поскупљују ме не теши уопште. Мене коштају све Тадићеве одлуке, невезано само за цигарете. А верујем и већину народа Србије.
 
Дакле, плаћамо акцизу а терају нас одасвуд.

То што све цигарете поскупљују ме не теши уопште. Мене коштају све Тадићеве одлуке, невезано само за цигарете. А верујем и већину народа Србије.

naravno .

sve normalne gradjane pogadjaju tadiceve pljacke i lopovluci.
 
Ministarstvo finansija predviđa da će izmenama akciza na cigarete, godišnji prihodi budžeta biti povećani za oko 1,3 milijarde dinara


Дакле и ту директно учествујем у пуњењу буџета (или нечијих џепова) а као захвалницу за то ми пушачи добијамо прогон са јавних места.
 
Nemojte tako, nije lako ostaviti duvan.

I ja sam se borila sa tim, sanjala cigarete i nekako ...nemam pojma kako-ostavila pre nekih 5-6 godina.Znači da sam pušač u apstinenciji, jer se ta zavisnost nikada ne leči do kraja. Kad bih sad zapalila jednu za dva dana bih kupila kutiju. To je tako.

Ali je neverovatno lep osećaj kad dođem ujutro na kiosk i kupujem Orbit žvake, bacim pogled na cigarete i pomislim - ja to ne moram da kupim ! :)
 
Nemojte tako, nije lako ostaviti duvan.

I ja sam se borila sa tim, sanjala cigarete i nekako ...nemam pojma kako-ostavila pre nekih 5-6 godina.Znači da sam pušač u apstinenciji, jer se ta zavisnost nikada ne leči do kraja. Kad bih sad zapalila jednu za dva dana bih kupila kutiju. To je tako.

Ali je neverovatno lep osećaj kad dođem ujutro na kiosk i kupujem Orbit žvake, bacim pogled na cigarete i pomislim - ja to ne moram da kupim ! :)


А ко је рекао да пушачи желе да оставе дуван?

Мене вређа што смо стигли у такву ситуацију да може свако да нам попује и моралише, а заборављају да свако од њих има бар једну ставку у животу која би била смешна/непотребна/одвратна другима. Бацачи првог камена. :roll:

Мислим, јел' то производ као и сваки други, доступан у свакој продавници? Јесте. С којим правом, онда, неко други одлучује шта би ја требало да радим, а шта не, или шта може да ми се свиђа а шта не?
 
Nemojte tako, nije lako ostaviti duvan.

I ja sam se borila sa tim, sanjala cigarete i nekako ...nemam pojma kako-ostavila pre nekih 5-6 godina.Znači da sam pušač u apstinenciji, jer se ta zavisnost nikada ne leči do kraja. Kad bih sad zapalila jednu za dva dana bih kupila kutiju. To je tako.

Ali je neverovatno lep osećaj kad dođem ujutro na kiosk i kupujem Orbit žvake, bacim pogled na cigarete i pomislim - ja to ne moram da kupim ! :)

Pa manje ti škodi nikotin nego ASPARTAM koji se nalazi (između ostalog i ) u žvakama :eek:
 

Back
Top