.dat

Ne razumem odakle ti potreba da rediguješ fajl, o kome...očigledno...ne znaš ni ono osnovno: je li to neka sistemska datoteka, programska...u kom je formatu, koji je set karaktera korišćen, šta sadrži od podataka? Ko je kreirao taj DAT File?

Preporučujem da vršiš izmene isključivo nad podacima one datoteke kojoj znaš svrhu/namenu i/ili je tvoja kreacija.

...ok, ako je to obična tekstualna datoteka, možeš da je otvoriš i u Notepad-u, koji mnogi smatraju čak i vrlo pogodnim editorom za rad na Web stranama.
Sa WordPad-om, možeš da rediguješ običan tekstualni dokument, ali i dokument sa kompleksnim formatiranjem i grafičkim sadržajima...gde postoji mogućnost i linkovanja ili ugrađivanja informacija iz nekih drugih izvora/dokumenata.
 
To je datoteka jedne igre u kojoj su sadrzani svi textualni fajlovi (dijalozi) te igre pa sam hteo da odradim prevod na srpski.
Nocas sam uspeo da je otvorim i da izmenim (prevedem) par recenica za probu,medjutim kada probam da startujem igru ona prijavljuje "cant initialize" i nece da se otvori.
Kako to da izbegnem?
 
Neki programi, pre otvaranja, proveravaju CRC, i ako to nije ok, odbijaju da otvore i upotrebe datoteku.
Dalje jemoguce da program trazi BAS takav tekst i ako je izmenjen, ponovo odbija da upotrebi datoteku.
I na kraju, mozda si prilikom editovanja izbrisao ili izmenio vazan podatak, na osnovu koga program nesto odradjuje
 
Ne,ne nisam obrisao nikakav podatak,siguran sam jer to sam isto kao klinac redovno radio na amigi tako da mi nije strano.
A el postoji nacin da se zaobidje to sto si malocas pomenuo?
 
cages:
To je datoteka jedne igre u kojoj su sadrzani svi textualni fajlovi (dijalozi) te igre pa sam hteo da odradim prevod na srpski.
Nocas sam uspeo da je otvorim i da izmenim (prevedem) par recenica za probu,medjutim kada probam da startujem igru ona prijavljuje "cant initialize" i nece da se otvori.
Kako to da izbegnem?
Ako su u jednom fajlu svi dijalozi...mora da postoje, osim suvog teksta dijaloga, i sekvencijalni markeri. Samo "čiste" tekstualne datoteke možeš da rediguješ bez bojazni od neželjenih efekata.
Da nisi obrisao neke od specijalnih karaktera koji su se nalazili između delova teksta? Jesi li sačuvao promene pod istim nazivom, sa istom ekstenzijom? Jesi li prepoznao u kom je formatu datoteka kreirana? Da nije možda bila Unicode, a po editovanju prebačena u standardan ANSI text? Jesi li sačuvao originalnu datoteku?
 

Back
Top