pitanje za dr i sve sa sl.iskustvom!

natam

Početnik
Poruka
41
Imam bebu staru mjesec dana.Hranim je vjestackom hranom jer nisam mogla da je dojim.Beba odlicno napreduje.Hranim je svaka 2 i po sata iako na kutiji pise svaka 3-4.Medjutim ona trazi hranu.Za 15 dana djecacic je dobio 1kg i 100g Dali je to previse?Ne bih voljela da se mnogo udeblja.Htjela bih da pitam jos i to da posto otkuvavam baby bocice u Rosa vodi (ova sa cesme je puna kamenca)da li bih mogla to da radim u destilovanoj vodi jer imam destilator?
Molim ogovor svih vas koji imate sicno iskustvo kao i misljenje dr u vezi kilaze i hranjenja bebe.
Unaprijed hvala!
 
Ja sam imala bebu do skoro, sad je vec devojcica, ali se secam da je u prva tri meseca normalno da se dobije izmedju 700 grama i 1kg. Naravno, uvek postoje odstupanja, ali je to otprilike to.
Iako nemam drugog iskustva, sem roditeljskog, mislim da je to tezina koju je beba trebalo da dobije za mesec dana, a ne 15.
Elem, glupo je izgladnjivati dete, ali mozda nije lose davati manje mleka, a cesce?
Ja sam svoje dojila, ona do 8 meseci nista sem toga nije htela da jede, i iako sam je hranila i na sat i po (ubitacno), nije bila debeljuca. Mislim, i zbog bebinog zdravlja da je bolje nekako resiti problem sto pre.
A sta kaze bebin pedijatar?
 
natam:
Imam bebu staru mjesec dana.Hranim je vjestackom hranom jer nisam mogla da je dojim.Beba odlicno napreduje.Hranim je svaka 2 i po sata iako na kutiji pise svaka 3-4.Medjutim ona trazi hranu.Za 15 dana djecacic je dobio 1kg i 100g Dali je to previse?Ne bih voljela da se mnogo udeblja.Htjela bih da pitam jos i to da posto otkuvavam baby bocice u Rosa vodi (ova sa cesme je puna kamenca)da li bih mogla to da radim u destilovanoj vodi jer imam destilator?
Molim ogovor svih vas koji imate sicno iskustvo kao i misljenje dr u vezi kilaze i hranjenja bebe.
Unaprijed hvala!
Po cenu da me neko napljuje i otera sa ove teme, napisacu sledece:
Sasvim je za ocekivati da beba hranjena vestackom hranom, brze dobija na tezini... Nisi napisala bitne podatke, koji bi bili od koristi prilikom davanja odgovora:
Da li je beba rodjena pre vremena? Koliko je bila teska prilikom rodjenja?
Ako je u pitanju nedonosce, takodje je u redu da brze sustize uobicajenu tezinu...
Sto se tice otkuvavanja bocica... Ako ti bas smeta kamenac, ne moras da koristis flasiranu vodu. Destilovana voda je cak pogodnija, jer u njoj nema minerala koji stvaraju skramu koja ti smeta.
 
Ne ocajavaj, imala sam gotovo identican problem. Mali sada ima tri godine, rodjen je sa 4150gr. Hranila sam ga Bebelac-om i jeo je takodje na dva-tri sata. dodavao je: u I mesecu 1250gr. II 1650gr III 1450gr. Tako da je na zgrazavanje okoline sa tri meseca imao osam ipo kg. Na kontroli u savetovalistu dr. se uhvatila za glavu, sva sreca da mi je drugarica pa nije urlala na mene (sto obicno cini u takvim sluc.) Samo je panicno vrisnula:"Pa sta si to uradila detetu?" Onda su usledili saveti tipa...kupi cuclu sa uzim otvorom...pusti ga da place...smanji kolicinu....nocu mu daj vodu umesto mleka...
NARAVNO da ga nisam pustila da place niti to savetujem tebi!
Kasnije smo se obratili pedijatru iz porodilista, divnom dr. Ranku, on je letimicno pogledao supruga (195cm/110kg.) i pitao:"A sta biste hteli?" Dr. Ranko je savetovao obroke kad god beba to zeli a korigovanje ishrane kada pocne da uzima cvrstu hranu, to i sama znas, manje slatkisa, grickalica, vise voca, corbica... Ma, kad prohodaju to se sredi, biciklica, lopta i setnje cine cuda!
Nadam se da te nisam "udavila"...samo sam se trudila da ti svojim iskustvom pomognem a ti se ipak posavetuj sa pedijatrom. Pozdrav!
 

Back
Top