moze li mi neko pomoci

Prvo, Office Document nije program.

Microsoft Office je paket programa za tzv. "kancelarijsko" poslovanje, a to su: Access (rad sa bazama podataka), Excel (rad sa tabelama za proračun i/ili analizu informacija), FrontPage (kreiranje Web strana...mogućnost ispisa HTML koda), Outlook (primanje/slanje elektronske pošte), PowerPoint (izrada slide-show prezentacija, kreiranje Web strana), Word (obrada teksta i grafike u pismima, izveštajima...mix-dokument).

Office Document je naziv za dokument bilo koje Office aplikacije: spreadsheet (Excel), e-mail message (Outlook), presentation (PowerPoint), Web page (FrontPage), database (Access) ili Word document (naravno...Word).

U Start meniju postoje prečice New/Open Office Document, ali je to samo jedan od puteva da odabirom vrste dokumenta uđeš u konkretnu aplikaciju.
 
Omen:
Prvo, Office Document nije program.

Microsoft Office je paket programa za tzv. "kancelarijsko" poslovanje, a to su: Access (rad sa bazama podataka), Excel (rad sa tabelama za proračun i/ili analizu informacija), FrontPage (kreiranje Web strana...mogućnost ispisa HTML koda), Outlook (primanje/slanje elektronske pošte), PowerPoint (izrada slide-show prezentacija, kreiranje Web strana), Word (obrada teksta i grafike u pismima, izveštajima...mix-dokument).

Office Document je naziv za dokument bilo koje Office aplikacije: spreadsheet (Excel), e-mail message (Outlook), presentation (PowerPoint), Web page (FrontPage), database (Access) ili Word document (naravno...Word).

U Start meniju postoje prečice New/Open Office Document, ali je to samo jedan od puteva da odabirom vrste dokumenta uđeš u konkretnu aplikaciju.
Hvala ti puno sto si mi to razjasnio , slabo se razumem ja u komjutere i programe a sad kad si mi razjasnijo , meni treba access ( rad sa bazama podataka) hvala puno
 
Mozda je covek mislio na Open Office Document. Mislite li svi ovde da postoji samo Microsoft Office paket. Za informaciju svima Open Office je besplatan paket koji je jako jednostavan za koriscenje
sa mnostvom opcija. Ima u sebi Writer (kao Word), kome je osnovna ekstenzija u koju snima *.odt i ciji je fajl deset puta manji od Word-ove ekstenzije *.doc . Osim toga ima u sebi jako upotrebljiv program za vektorsku grafiku Draw sto jako fali Microsoft Office paketu. Cita Word-ova dokumenta kao i Excel i Power Point dokumenta.
 

Back
Top