predosecaj

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Sta je to sto coveku stvara ovo osecanje?Prepoznajes ljude,predele ili situacije a nisi svestan odakle.Mislis o nekome i necemu vezanom za njega onako bezveze,dok se vozis autobusom ili peres zube,kad za dan-dva cujes vest bas onako kako si je pre par dana zamislio u svojoj glavi.Nekad znas tacno sta ce neko da uradi ili kaze,cak i ako je nepoznata osoba u pitanju.Sta je to?Osetis neki miris i znas da ga nisi realno nigde imao prilike osetiti/jer je specifican/i poznat ti je ...osetis prisustvo neceg oko tebe,nekog fluida,neko je tu a nema nikoga,uplasis se ili obradujes tom necemu a ni sam neznas cemu,ali osecaj je takav...Sta je to,neki poremecaj u mozgu,paranoja,ludilo...ili samo predosecaj...a odakle on????
 
to se zove prekognicija ,,,,
nesvesno radi mozak ,,, ne mozes da upravljas time ,,ali postoji ,,,vidovitost je vec nesto iznad toga ,,,ali mislim da je potrebna jaka volja zadrzati sopstveni mir i baviti se time ,,,
postoje ljudi koji mogu da upravljaju takvim stvarima ,,, treba malo da se raspitas i zadrzis tu sposobnost ,,,
a postoji moguscnost i kada putujes nocu kolima ,,, da vidjas likove koji ne postoje,, isto je vezano za tu osobinu ,,, nesto ,,bla bla bla ,,,vreme relativno ,,, iznenada umrli na putu ,,prekinut mlad zivot i sl ,, ako se potrudis mozes videti te likove ,,, coool jel da
 
Ma,nisam ja u fazonu nesto da se mlatim oko toga,ali to je tako i ja to ne kontrolisem kao ocu-necu,jednostavno film ide...Ali je o.k.jer nemam neka opterecenja prilikom takvih situacija,to je jednostavno obicno raznisljanje koje prolazi kroz glavu pa se tek posle izvesnog vremena ispostavi kao nesto sto se dogodilo.Hvala ti na odgovoru.Sad bar znam kako se to strucno naziva. :)
 
UH

tragično je koliko ljudi ne poznaju elementarne duhovne stvari.

A već 21. vek

_____
Da ne ispadne da ništa nisam rekao...
Činjenica je da je žrtava u World Trade Centru bilo neverovatno malo.
Preživeli kažu da im je nešto govorilo da izostanu tog dana.
Neki su "koincidencijom" zakasnili.
Ali "podsvest"* su imali svi, i svima im je nagovešteno.

- sorry, nemam vremena da pišem više -
 
Postovani forumasi,zao mi je ako sam ostavila utisak,prevelike neobavestenosti,ali moj ritam zivota mi ne dozvoljava da citam gomilu knjiga u nadi da cu naci odgovore.Jedno vreme sam pokusavala da u knjigama pronadjem ono sto me zanima.Ispostavilo se da su one uglavnom razvucene o onome sto mi nije cilj i vrlo sazete o konkretnom sto me interesuje.Moj cilj,postavljanjem ove teme nije bas da saznam usko strucno poimanje,vec da izmedju ostalog razmenim neka licna iskustva/sa zivim bicima/i cisto zabave radi,eventualno saznam nesto novo o pojavi koju opisujem.Priznajem da sam malo lenja da preduzmem neke konkretne poteze kako bi dosla do podataka .Upravo iz razloga sto nikada nisam suvise ozbiljno shvatala ove "predosecaje"nisam mnogo pridavala znacaj informisanju ali evo u poslednje vreme o tome sve cesce razmisljam pa sam zato htela prvo da krenem od vas.Hvala svima.Pozdrav. :roll:
 
Moramo citati i obrazovati se,nauka i filosofija se razvijaju u kontinuitetu,inace bi svaka generacija morala ponovo da izmislja Pitagorinu teoremu,a to je,moras priznati suludo.Predosecaj o kome govoris je poznat i razradjen u Psihologiji i srodnim naukama i duhovnim disciplinama.
CITAJ MALO !
 
blizance:
Sta je to sto coveku stvara ovo osecanje?Prepoznajes ljude,predele ili situacije a nisi svestan odakle.Mislis o nekome i necemu vezanom za njega onako bezveze,dok se vozis autobusom ili peres zube,kad za dan-dva cujes vest bas onako kako si je pre par dana zamislio u svojoj glavi.Nekad znas tacno sta ce neko da uradi ili kaze,cak i ako je nepoznata osoba u pitanju.Sta je to?Osetis neki miris i znas da ga nisi realno nigde imao prilike osetiti/jer je specifican/i poznat ti je ...osetis prisustvo neceg oko tebe,nekog fluida,neko je tu a nema nikoga,uplasis se ili obradujes tom necemu a ni sam neznas cemu,ali osecaj je takav...Sta je to,neki poremecaj u mozgu,paranoja,ludilo...ili samo predosecaj...a odakle on????

Ono sto si navela na pocetku teksta je telepatija... Telepatija spada u jedan od parapsiholoskih fenomena.
Ti naravno mozes da verujes da je to realno, da covek zaista predoseca ili naprotiv; da je jednostavno slucajnost.
Ono sto mene vise zanima je da li ljudi veruju u takve stvari i zasto?
 
Nisam sigurna da tu ima sta da se veruje ili ne...ako ti kazem da se film koji mi ide kroz glavu ispostavlja kao realnost posle nekog vremenskog perioda koji nije uvek tako kratak.Ja ne obracam paznju na to jer smatram te pojave ili /telepatiju/ kao sastavni deo moje licnosti pa zato o tome ne govorim ljudima oko sebe,jer to je nesto samo moje,sto bi ljudi mogli da protumace pogresno/kao umislja da je vidovita Zorka...../Vise bi to objasnila kao da postajem svesna nekih /nazovi/cinjenica pre ostalih.
 
Sve ono sto je u tvom mozgu a nisi svesna toga naziva se podsvest.Desava se da ti odjednom nesto sine niodkuda a to niodkuda je u stvari iz podsvesti...Moje misljenje je da podsvest definitivno upravlja nasim zivotima,od nase svesti dobija informacije o nama samima,seta nas levo-desno,salje signale, daje ideje...a onda mi svesno donosimo neke zakljucke,odluke.Ne znam zasto ali vec duze vreme sam skoro ubedjena da je svest ono sto nas razdvaja na individue a da smo podsvesno svi povezani...samo naravno nismo svesni toga:))Kao kad kazu recimo:"ljudi se jednostavno pronadju!"...Kako to jednostavno pronadju?!Mislim da se mnoge stvari pripisuju slucaju jer ne postoji neko logicnije objasnjenje!!!Tako da to sto ti se desava nije nista neobicno iliti cudno, to smo mi, to je covek,to je u svima nama samo sto jedni to osecaju a drugima se nikada ne upali daj deo mozga koji je sposoban da ucita te signale...U sustini to je samo moje misljenje,mozda se vremenom i promeni!
Inace volela bih da cujem sta je Hektor citao o tome jer ja iskreno nisam nista:(
 
ako smem reći ---niste u pravu ,,, procitati erotski roman i yebati se nije isto ,,, ovde nije bilo reci o obicnom predosecaju ,,, nego o viziji koju treba doziveti ,,,ima razlike
 
3870-3945:
UH

tragično je koliko ljudi ne poznaju elementarne duhovne stvari.

A već 21. vek

_____
Da ne ispadne da ništa nisam rekao...
Činjenica je da je žrtava u World Trade Centru bilo neverovatno malo.
Preživeli kažu da im je nešto govorilo da izostanu tog dana.
Neki su "koincidencijom" zakasnili.
Ali "podsvest"* su imali svi, i svima im je nagovešteno.

- sorry, nemam vremena da pišem više -


pa dobro je sto nemas vise vremena ,jer se svaki dan desava u svakoj firmi i svakom gradu da ljudi kasne na posao ,,, i uvek nešto šapuću sami za sebe ,,, a nakon tragedije ,,svaka baba kaže ,,ijauu a baš sam noćas sanjala ,,,,
 
A što ste navalili na "predviđanje", "duhovnost", "poruke sa nebesa", "vidovitost"... Šta bi sa dobrim, starim, izlizanim INSTINKTOM?
Pa, opšte je poznato da životinje predosećaju opasnost, nevreme, zemljotrese i druge katastrofe... I mi smo životinje, džabe begamo od toga... :D
Valjda je i u nama ostalo ponešto?
 
Lexa:
A što ste navalili na "predviđanje", "duhovnost", "poruke sa nebesa", "vidovitost"... Šta bi sa dobrim, starim, izlizanim INSTINKTOM?
Ma vole malo da komplikuju :wink:
To sto je tebi izrazenija podsvest vise nego kod drugih ljudi(postajes svesna stvari pre drugih,u stanju si da osetis tzv signale koje primas),moze da bude samo tvoja prednost,nikako mana
Mada je pre neko spomenuo da se -stvari pripisuju slucaju-.Ne bih ja to bas tako rekla.Mislim da svaka "slucajnost" vodi ka jednom,a to je-cilj,namera,istina
I sto bih zelela jos da dodam,ovo jeste 21.vek,ali ne bavi se bas svako strucno psihologijom ili filozofijom,vec mozda spanskim jezikom i kulturom,...tako da morate i to uzeti u obzir,a ne citaaaaj
Evo na primer,meni se juce desilo da posaljem poruku preko mob.i iste sekunde primim poruku od iste osobe.To je telepatija?Neka me neko od ovih filozofa demantuje? :wink:
 
blizance:
Plotina,svidja mi se tvoje razmisljanje...moguce da je to-to.
thank u :wink:
I samo mi nije jasno zasto se ljudi ovde uglavnom prepucavaju...ovo bi ipak trebala da bude polemika na neku temu, razlicita misljenja su samo dobrodosla, ne bi valjalo da svi mislimo bas isto...
 

Back
Top