Pakao ili Raj?!

Nefela

Zainteresovan član
Poruka
160
Ako na trenutak odbacimo sve predrasude i stvarno poverujemo da covek kad umre, putuje (tj. njegova dusa) na nebo gde se penje uz neke silne stepenice, na cijem vrhu stoji neki svetac sa spiskom dobrih i losih dela novopristigle duse... I onda joj kaze...Da li ce se spustiti dole u strasno pakao ili ce se popeti jos par stepenika pa pravo u -RAJ! :lol: 8) E, sad sta mislite, gde bi vama bilo mesto...? Iako cemo mi, tinejdzeri jos mnogo gresiti u zivotu, sta mislite, imate li vec dovoljno gresaka? I sta mislite, do kraja zivota, koliko cete ih napraviti? Da li u vama preovladjuje svetla ili tamna strana?! :shock: :twisted: :wink:
 
Уф, где ме нађе :wink: Да смо грешни, грешни смо :( . Зависи колико грехова праштају. Ако себе упоредим са неким људима, ја мало грешим, али ово ј евећ гордост и ја сам начинио још један грех. Мислим на избављење лежи у чврстој вери, а не у неком даровању цркве. Мени заиста није јасно како су неки владари постали свеци. Мислим да се ова црква сувише удаљила од Бога и понекад је на тотално супратној старни. Ипак мисли да у мом животу преовлађују светле ствари, бар се трудим :D
 
ja cesto pravim sitne greske i ne postim cesto(citaj: samo za slavu) ali sam po mom (jos pesimistickom!!!) misljenju bolji od ostalih iz mog drustva, blizih poznanika.
E, sad sta Bog da!
[[ `_` ]]
:)
 
Pitanje ne da je glupo, nego je glupo yebote i to iz vise razloga:
1.Odbacujes predrasude, a ne govoris o kojoj se veri radi.
2.Niko do sada nikada nije izneo dokaz da taj strasni sud postoji pa stoga se ni ne zna (ako postoji, a ne postoji) kakv je sudac, porota (ako postoji), advokati itd.
3.Da je sve to OK po kom se to zakonu gleda? jedan od mnogobrojnih gluposti Crkve je i ta da propagiraju radjanje dece, a sam sexualni cin predstavlja greh i cak ne bi trebalo da bude sexualnih odnosa tokom posta i sl.
4.Kako se tretiraju oni koji ne veruju u onu veru i onog boga na kog si ti mislisla?
Sta sa ateistima, hriscanima (i jednim i drugim i trecim i svim ostalim, a ima ih mnogo sto priznatih vera, sto sekti), muslimanima. Mnogo vera ima, a oni koji veruju veruju u jednu od njih.

itd. itd.
 
Кулиража:
Pitanje ne da je glupo, nego je glupo yebote i to iz vise razloga:
1.Odbacujes predrasude, a ne govoris o kojoj se veri radi.
2.Niko do sada nikada nije izneo dokaz da taj strasni sud postoji pa stoga se ni ne zna (ako postoji, a ne postoji) kakv je sudac, porota (ako postoji), advokati itd.
3.Da je sve to OK po kom se to zakonu gleda? jedan od mnogobrojnih gluposti Crkve je i ta da propagiraju radjanje dece, a sam sexualni cin predstavlja greh i cak ne bi trebalo da bude sexualnih odnosa tokom posta i sl.
4.Kako se tretiraju oni koji ne veruju u onu veru i onog boga na kog si ti mislisla?
Sta sa ateistima, hriscanima (i jednim i drugim i trecim i svim ostalim, a ima ih mnogo sto priznatih vera, sto sekti), muslimanima. Mnogo vera ima, a oni koji veruju veruju u jednu od njih.

itd. itd.
:shock: :shock: :shock: Ovako...Pod ovim pitanjem APSOLUTNO nisam podrazumevala ista vezano za religijska shvatanja itd. Raj i pakao su bile samo metafore... Ako nisi razumeo, htela sam da pitam da li u vama preovladavaju osobine kojim se ponosite ili one kojih se na neki nacin stidite! Procitaj s,3 puta post! :? :roll:
 
Кулиража:
Pitanje ne da je glupo, nego je glupo yebote i to iz vise razloga:
1.Odbacujes predrasude, a ne govoris o kojoj se veri radi.
2.Niko do sada nikada nije izneo dokaz da taj strasni sud postoji pa stoga se ni ne zna (ako postoji, a ne postoji) kakv je sudac, porota (ako postoji), advokati itd.
3.Da je sve to OK po kom se to zakonu gleda? jedan od mnogobrojnih gluposti Crkve je i ta da propagiraju radjanje dece, a sam sexualni cin predstavlja greh i cak ne bi trebalo da bude sexualnih odnosa tokom posta i sl.
4.Kako se tretiraju oni koji ne veruju u onu veru i onog boga na kog si ti mislisla?
Sta sa ateistima, hriscanima (i jednim i drugim i trecim i svim ostalim, a ima ih mnogo sto priznatih vera, sto sekti), muslimanima. Mnogo vera ima, a oni koji veruju veruju u jednu od njih.

itd. itd.
:shock: :shock: :shock: Ovako...Pod ovim pitanjem APSOLUTNO nisam podrazumevala ista vezano za religijska shvatanja itd. Raj i pakao su bile samo metafore... Ako nisi razumeo, htela sam da pitam da li u vama preovladavaju osobine kojim se ponosite ili one kojih se na neki nacin stidite! Procitaj 2,3 puta post! :? :roll:
 
Tinar:
Ma ceo ljudski rod je odavno zreo za pakao. :twisted: Mislim da ne postoji nijedan chovek koji nije zgreshio... Mada, mislim da koliko god ljudi "greshili", gleda se dusha... 8)

Tacno tako.To je dovoljan dokaz za pobijanje teorije o paklu i raju.

Aj da odgovorim na pitanje.....otkud znam.Mislim da nisam zgresila nesto veliko(osim sto sam prekrsila vecinu bozijih zapovesti :D )
Ali s obzirom da ne verujem u raj i pakao nije mi ni vazno,zivim bez opterecenja.
A i koja je poenta,iovako mozes otici u raj da si ne znam kalav kriminalac ako se pokajes pre smrti.
Imam jednu drugaricu koju mama tera od 4-og razreda,svake nedelje da ide na ispoved u crkvu....e to je manijakalno!
 
Ajdete vi meni recite koje je merilo izmedju toga
da li ces ici u pakao ili raj??Kolko gresaka moras da uradis da bi otisao u pakao a kolko u raj...po nekoj logici svi mogu u raj,odes u crkvu,ispovedis se,zapalis svecu i poljubis ikonu,postis godinu dana i spreman si u raj...ko ti u stvari garantuje da ces stici uopste u raj,toliko ljudi umire mmislite da tamo ima nekog reda ispred te kapije,mogu se desiti greske...ma svasta je moguce...
S moje strane ja nemam pravo da se izjasnim posto ne verujem u Boga,tako isto ni u Raj i Pakao...(a zasto onda pisem velikim slovima?nemam pojma) 8)
 
srećica:
hm... stvartno ne znam,gde ce moja dusha otici(daj Bozxe u Raj :D )...postim za vreme posta,fina sam devojka iz fine porodice :shock: :lol: :lol: :twisted: ...
stvarno ne znam gde ce otici... :?
Uvek imaj sa sobom 100 evra,tako da kad bude vreme i kad budes dosla pred svetog Petra ti mu lepo das onih 100 evra i ete tebe tamo gde zelis... :wink:
 
wild_child:
Imam jednu drugaricu koju mama tera od 4-og razreda,svake nedelje da ide na ispoved u crkvu

То је болест! Сматрам да је довољно да се човек труди да не греши и биће спашен. Слушао сам о неким монасима који толико моле Бога за опроштај да им то пролази кроз главу шта год радили. Не схватам сврху исповедања неком свештенику. Ако ти у души знаш да си згрешио и кајеш се због тога не треба ти неки поп да му то признаш. Бог би требао то да види, шта ће нам посредници!
 
Master_Chief:
Ajdete vi meni recite koje je merilo izmedju toga
da li ces ici u pakao ili raj??Kolko gresaka moras da uradis da bi otisao u pakao a kolko u raj...po nekoj logici svi mogu u raj,odes u crkvu,ispovedis se,zapalis svecu i poljubis ikonu,postis godinu dana i spreman si u raj...ko ti u stvari garantuje da ces stici uopste u raj,toliko ljudi umire mmislite da tamo ima nekog reda ispred te kapije,mogu se desiti greske...ma svasta je moguce...
S moje strane ja nemam pravo da se izjasnim posto ne verujem u Boga,tako isto ni u Raj i Pakao...(a zasto onda pisem velikim slovima?nemam pojma) 8)
To sam i ja pitao pa mi rekose da ne razumem pitanje.

Izgleda je ovde svako svoj sudija
 
Znate za shta u stvari sluze sveshtenici: kao psihijatri. Ljudi koji odu da se ispovede ne smeju da idu kod psihijatra zbog "sramote" i tako im bude lakshe. Kao, sveshtenik je rekao da izgovori tri Ave Marije i okrene se tri puta oko svoje ose i sve je ok. :roll: Mislim stvarno... E sad, van vere i religije, kad kazemo Raj i Pakao, svi pomisle na Dobro i Loshe. Da li pripadam loshem ili dobrom? :? Negde izmedju sam. Mislim da sam dobra "dusha" ali imam i ja neke "zlobne" strane lichnosti kojih sam svesna. Kao sht su ljubomora, ponekad zavist... Ali uglavnom sam "dobra". Ono, volim da pomognem ljudima ali ponovo neke ljude bih volela da osakatim. :x :oops: E sad, shta ce oni ljudi koji se ubiju? Da li se tada gledaju njihove dobre sobine? Ne, nego crkva nece ni pravi obred da napravi na sahrani i odmah to shalje na chistilishte. :roll: Ne zelim da govorim da su ljudi koji veruju u Boga glupi ili tako neshto, ali ne shvatam takve ljude. Jednostavno, kako neko moze da veruje u neshto za shta nema dokaza? Kao, molish se Bogu. Da li si ga ikad video, osetio... Ne znam... :?
 
Да ли провериш издржљивост сајле у лифту пре него што уђеш :?: Ја обично не!
Мораш признати да постоји нека виша сила која се брине да свако добије оно што заслужује (погледај око себе и видећеш милионе примера), а тотално је неважно да ли је то Јахве, Алах, Буда или неки нти. Ја не волим већину свештенства зато што су тотално контра од онога што проповедају. Они су похлепни, жељни власти, новца, започињу ратове збо својих личних интереса (прочитајте Пузову Породицу). Ипак има и светлих примера, на пример свештеник који ми држи веронауку је одличан, али знам и такве који све паре које отму верницима потроше на коцку и алкохол (а они требају нечему да те уче).
 
Master_Chief:
Ajdete vi meni recite koje je merilo izmedju toga
da li ces ici u pakao ili raj??Kolko gresaka moras da uradis da bi otisao u pakao a kolko u raj...po nekoj logici svi mogu u raj,odes u crkvu,ispovedis se,zapalis svecu i poljubis ikonu,postis godinu dana i spreman si u raj...ko ti u stvari garantuje da ces stici uopste u raj,toliko ljudi umire mmislite da tamo ima nekog reda ispred te kapije,mogu se desiti greske...ma svasta je moguce...
S moje strane ja nemam pravo da se izjasnim posto ne verujem u Boga,tako isto ni u Raj i Pakao...(a zasto onda pisem velikim slovima?nemam pojma) 8)

Ne verujem iskreno vam kazem u te crkvene obicaje koje je katolicka crkva ustlila...(najbolji primer indulgencije :roll: :roll: :x )a smatram da ako si ti ok.,ne ubijash,imash neko postovanje pred prirodom/bogom/...ako ne kradesh,drzish se otprilike 10 zapovesti nije frka...mislim sve ostalo je stupidno po meni :evil:
 
Tinar:
Znate za shta u stvari sluze sveshtenici: kao psihijatri. Ljudi koji odu da se ispovede ne smeju da idu kod psihijatra zbog "sramote" i tako im bude lakshe. Kao, sveshtenik je rekao da izgovori tri Ave Marije i okrene se tri puta oko svoje ose i sve je ok. :roll: Mislim stvarno... E sad, van vere i religije, kad kazemo Raj i Pakao, svi pomisle na Dobro i Loshe. Da li pripadam loshem ili dobrom? :? Negde izmedju sam. Mislim da sam dobra "dusha" ali imam i ja neke "zlobne" strane lichnosti kojih sam svesna. Kao sht su ljubomora, ponekad zavist... Ali uglavnom sam "dobra". Ono, volim da pomognem ljudima ali ponovo neke ljude bih volela da osakatim. :x :oops: E sad, shta ce oni ljudi koji se ubiju? Da li se tada gledaju njihove dobre sobine? Ne, nego crkva nece ni pravi obred da napravi na sahrani i odmah to shalje na chistilishte. :roll: Ne zelim da govorim da su ljudi koji veruju u Boga glupi ili tako neshto, ali ne shvatam takve ljude. Jednostavno, kako neko moze da veruje u neshto za shta nema dokaza? Kao, molish se Bogu. Da li si ga ikad video, osetio... Ne znam... :?
Nemoj tako o svestenicima. Retko koji ce ti reci da ce ti Bog oprpstiti ako se pokajes ispovedis i postupis po svim ostalim ritualima Crkve, Rece ti ako se ISKRENO pokajes da ce ti Bog oprostiti, a oni su tu kao neka veza.
Dobro i lose kao apsolutno nigde ne postoji, to je jos jedna u nizu verskih izmisljotina. Pa cak ni vladike ne veruju bas u to (seti se samo Njegosevih stihova: "Casu meda jost niko ne popi, da je casom zuci ne zagrci. Casa meda iste casu zuci, smijesane najbolje se piju).

Dalje, samoubistvo je po Crkvi greh, a i malo si pomesala pojmove. Raj i pakao postoje samo kod pravoslavnih vernika dok kod Katolickih Hriscana (i slicnih njima koje su nastale u 16. i 17. veku) postoji cistiliste u kom se odredjuje ko je kakav "po dusi"
 
Кулиража:
Tinar:
Znate za shta u stvari sluze sveshtenici: kao psihijatri. Ljudi koji odu da se ispovede ne smeju da idu kod psihijatra zbog "sramote" i tako im bude lakshe. Kao, sveshtenik je rekao da izgovori tri Ave Marije i okrene se tri puta oko svoje ose i sve je ok. :roll: Mislim stvarno... E sad, van vere i religije, kad kazemo Raj i Pakao, svi pomisle na Dobro i Loshe. Da li pripadam loshem ili dobrom? :? Negde izmedju sam. Mislim da sam dobra "dusha" ali imam i ja neke "zlobne" strane lichnosti kojih sam svesna. Kao sht su ljubomora, ponekad zavist... Ali uglavnom sam "dobra". Ono, volim da pomognem ljudima ali ponovo neke ljude bih volela da osakatim. :x :oops: E sad, shta ce oni ljudi koji se ubiju? Da li se tada gledaju njihove dobre sobine? Ne, nego crkva nece ni pravi obred da napravi na sahrani i odmah to shalje na chistilishte. :roll: Ne zelim da govorim da su ljudi koji veruju u Boga glupi ili tako neshto, ali ne shvatam takve ljude. Jednostavno, kako neko moze da veruje u neshto za shta nema dokaza? Kao, molish se Bogu. Da li si ga ikad video, osetio... Ne znam... :?
Nemoj tako o svestenicima. Retko koji ce ti reci da ce ti Bog oprpstiti ako se pokajes ispovedis i postupis po svim ostalim ritualima Crkve, Rece ti ako se ISKRENO pokajes da ce ti Bog oprostiti, a oni su tu kao neka veza.
Dobro i lose kao apsolutno nigde ne postoji, to je jos jedna u nizu verskih izmisljotina. Pa cak ni vladike ne veruju bas u to (seti se samo Njegosevih stihova: "Casu meda jost niko ne popi, da je casom zuci ne zagrci. Casa meda iste casu zuci, smijesane najbolje se piju).

Dalje, samoubistvo je po Crkvi greh, a i malo si pomesala pojmove. Raj i pakao postoje samo kod pravoslavnih vernika dok kod Katolickih Hriscana (i slicnih njima koje su nastale u 16. i 17. veku) postoji cistiliste u kom se odredjuje ko je kakav "po dusi"
Svejedno, ja sam zelim da kazem da mi je crkva odvratna. Ne zelim da se ponavljam ali sam Isus je propovedao veru u prirodi, ne u crkvama. Jednostavno, crkve ne volim. Na njih gledam kao na neke bzvz gradjevine i neke su zanimljivo- arhitektonski. Sve ostalo me ne zanima...
 

Back
Top