Tito je prodao svemirski program Amerikancima

Najlakse je smejati se i omalovazavati, onako napamet..
Posebno je ruzno pricati o nekome i nekim vremenima na nacin na koji to pojedini ovde rade.

Cinjenica iz tih sezdesetih:
http://www.blic.rs/IT//259497/Sa-CER-10-SFRJ-postala-svetska-elita

Cinjenica iz danasnjih dana:
Srbija je na 139. mestu u svetu po odlivu mozgova(istrazivanje obuhvatilo 140 zemalja, iza Srbije se nalazi samo Uganda).

Svaki pomen SFRJ i njegovog rukovodstva u bilo kakvom negativnom kontekstu, posle samo ove dve prezentovane cinjenice(a moze ih se navesti jos stotinak najmanje), je neukusan i zasigurno pokazuje nedostatak kucnog vaspitanja i inteligencije onih koji to rade.

PS:Svemirski program se osim tehnoloskog, sastoji i od teorijskog dela, bez kojeg bi svaki projekat bio samo hrpa metala.
Ko je rekao da mi imali tehnologiju za to?
Verovatno su to bili papiri, teorija, eksperimetni i razrada plana za putovanje u svemir, sto nimalo ne umanjuje velicinu naucnog dostignuca.
Uostalom, da SFRJ nije bila na visokom stepenu naucnog razvoja, da li bi bilo SSSR ili SAD tolerisale jedan takav institut kao sto je onaj u Vinci?
 
Najlakse je smejati se i omalovazavati, onako napamet..
Posebno je ruzno pricati o nekome i nekim vremenima na nacin na koji to pojedini ovde rade.

Cinjenica iz tih sezdesetih:
http://www.blic.rs/IT//259497/Sa-CER-10-SFRJ-postala-svetska-elita

Cinjenica iz danasnjih dana:
Srbija je na 139. mestu u svetu po odlivu mozgova(istrazivanje obuhvatilo 140 zemalja, iza Srbije se nalazi samo Uganda).

Svaki pomen SFRJ i njegovog rukovodstva u bilo kakvom negativnom kontekstu, posle samo ove dve prezentovane cinjenice(a moze ih se navesti jos stotinak najmanje), je neukusan i zasigurno pokazuje nedostatak kucnog vaspitanja i inteligencije onih koji to rade.

PS:Svemirski program se osim tehnoloskog, sastoji i od teorijskog dela, bez kojeg bi svaki projekat bio samo hrpa metala.
Ko je rekao da mi imali tehnologiju za to?
Verovatno su to bili papiri, teorija, eksperimetni i razrada plana za putovanje u svemir, sto nimalo ne umanjuje velicinu naucnog dostignuca.
Uostalom, da SFRJ nije bila na visokom stepenu naucnog razvoja, da li bi bilo SSSR ili SAD tolerisale jedan takav institut kao sto je onaj u Vinci?

Uzrok današnjim pojavama su upravo ti koje sad ne bi da pominješ u negativnom kontekstu.

A nedostatak inteligencije, kućno vaspitanje....da nedostaju, nedostaju.
 
reche lik koji pauzira izmedju koitusa i lozhi se na iran :lol:

Lozi se na Iran?
Ja sam samo pokazivao ljudima da je Iran daleko od neke vuko.je.bine kako pokusavaju da ga prikazu ti kojima se ti ne izvlacis iz gu.zice.
Sto se tice "pauze izmedju dva koitusa", moram reci da si ti suvise gl.up da shvatis poentu te recenice, tako da ce za tebe to uvek ostati tajna.

A inace si bas tipican primer recenice na koju si dao "komentar", ako se ta recenica u kojoj ima vise gluposti nego reci moze nazvati kometarom..
 
reche lik koji pauzira izmedju koitusa i lozhi se na iran :lol:

Posto vidim da nisi procitao tekst sa linka koji sam postavio da ti ga citiram:

Prvi digitalni računar CER 10, koji je proizveden 1960. godine u Institutu „Vinča”, doneo je tadašnjoj Jugoslaviji privilegiju da se nađe među pet zemalja u Evropi koje su imale sopstvenu proizvodnju tzv. digitalnih mozgova. Bio je to, zapravo, jedan od 10 računara koji su postojali na svetu.

Znaci umeli smo i mnogo vise od automobila.....
 

Back
Top