HALF LIFE 3

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
KADA SAM TEK DOBIO KOMP PRVA IGRICA MI JE BILA KANTER 1.3 !!! PRE INSTALACIJE ODUVEK SAM SE PITAO STO MORA TAJ HALF LIFE DA SE INSTALIRA !!! PITAM JA DRUGOV ONI MI KAZU DA JE TO USTVARI NEKA GLUPA IGRICA KOJA JE PRE HRISTA BILA POPULARNA !!! I TAKO PROLAZILO VREME JA IGRAO 1.3, DOSLA I 1.5, SVE DOK JEDNOM GRESKOM UMESTO U CAUNTER NISAM USAO U HALF LIFE 1 !!!! AJ REKO DA VIDIM KAKVA JE TO IGRA GLUPA ??? A OD TOG DANA HALF SAM IGRAO SVAKI DAN ZNACI BOLELO ME UVO ZA CAUNTER I ZA SVE OVA IGRA JE BILA NEPREVAZIDJENA !!!! KADA JE IZASLA DVOJKA ODMA SAM JE PRESO I STVARNO NEMAM RECI IGRA JE ZAKON !!!!!!!!! PO MENI IGRA SA NAJBOLJOM PRICOM IKADA !!! STA OCEKUJETE OD TRECEG DELA CUVENIH AVANTURA GORDONA FRIMENA ?????
 
Auu sinko al' si ti bio slabo obavesteeen!
Ovako, Half-Life je jos u svojoj skromnoj reklamnoj kampanji bio igra od koje se mnogo ocekivalo i u koji su mnogi verovali. Kada je konacno izasao krajem te davne '98 napravio je cudo kao retko koja igra dotad. Na samom kraju '98 i pocetkom '99 kada obicno svi magazini proglasavaju naj od naj, Half-Life je apsolutno obrao sve lovorike, iako je imao skormnih mesec dana da se svetu uvuce pod kozu. Postao je apsolutni hit preko noci!
Ubrzo je proglasen najboljom igrom ikad napravljenom. Iako ima igraca koji se kunu u neke druge igre, pred Half-Lifeom niko nije ostao ravnodusan. Igrali su ga svi i ma koliko nekima takav zanr nije odgovarao, nisu mogli da nadju razlog da ga ostave. Stekao je armije fanova i poklonika (od kojih su se neki toliko rudili i oko izvanrednog enginea da su stvorili nove hitove kao sto Counter-Strike).
Danas, posle 6 godina je jos uvek ne prevazidjen u mnogo cemu.
 
Neznam šta bih mogao očekivati od trećeg nastavka, prerano je i uopšte pričati o tome. Sada će, nadamo se, izaći i HL2 nastavci, poput Opposing Force-a i Blue Shift-a za HL1. Ili je barem tako za očekivati. :?
Šta reći o samoj igri, a da već nije kazano. I dalje bez premca u svakom pogledu, a kako se stvari razvijaju biće još dosta dugo. Half-Life 2 ako se uspoređuje sa originalom je više nego sramotan. Iako je zadržan stari 'game feeling', igra ne dolazi ni do kolena slavnom prvencu. Unapred predodređena priča koja se može sa početka 'pročitati' uključujući standardno pojavljivanje G-mana na samom kraju. Jedino me zanima gde će se Gordon Freeman pojaviti sada... City 18?!
 
Znate sta je na mene ostavilo najveci utisak u celoj igri i u 1 i 2 ??? Stalno misteriozno pojavljivanje G-Mana tokom cele igre !!! To sam primetio u kecu prvo na nekoj terasi kao gledate i onda ti taman da krenes ka njemu on ode ladno sa onom njegovom torbom !!! Takodje sam ga primecivao i na drugim mestima u half 1 !!! U half dvojci se malo manje pojavluje (kada vozis bagi vidis ga, kada vozis onu spravu na vodi video sam ga na nekoj terasi u kanalu i isto kao i u prvom halfu ti taman da se priblizis on ode kroz neka vrata !!!). Po meni HALF 1 je mnogo bolji ali i HALF 2 je dobar (nije bas sramota ali nije ni veliki uspeh u odnosu na prvi deo).
 
HL2 je u poredjenu sa Doom3 i FarCry... ma grafika je lo$ija i nekako je muchno igrati ga. Non-stop zapinje$ za neke gluposti. Sve je kao od kartona.

A ovo za osecaj muchnine prilikom igranja. Kr$ ljudi mi se zhalilo na isto.

btw. u dvojci kada sam u uskim prolazima zaglavi mi$! i ne reaguje dok ga ne izvadim iz kuci$ta i ponovo ne ubacim. Jel ima neki patch za ovo?

 
Aaaa, karton? :) Pa šta je s vama ljudi? Pa grafika u HL2 tuče Far Cry skoro u svim aspektima, a Doom 3 ima prednost samo zbog onih dinamičkih senki, a sve ostalo je naprosto smešno.
Za kakve ti to gluposti "zapinješ" leba ti? :)
 
DabaMAN:
Aaaa, karton? :) Pa šta je s vama ljudi? Pa grafika u HL2 tuče Far Cry skoro u svim aspektima, a Doom 3 ima prednost samo zbog onih dinamičkih senki, a sve ostalo je naprosto smešno.
Za kakve ti to gluposti "zapinješ" leba ti? :)

texture su u niskoj rezoluciji chak i na maximalnim setovanjima.. kad se priiblizhi$ zidu.. ma odvratno..

ima HL dosta prednosti, ali i katastrofalnih propusta.. da je od kartona jeste :)
 
Ma kakvi te više kartoni spopali.... :) Neke teksture i jesu u malo nižoj rezoluciji, ali to je čisto bio kompromis za bolju optimizaciju igre (za razliku od jednog Far Cry-a, koji je bio na ivici igrivosti). Sad da je odvratno i za gađenje, to već ti samo umišljaš.
Što se tiče grafike, nebih baš primetio neke katastrofalne propuste, ništa tako slično. Ja sam samo kivan na samu izvedbu igre, uglavnom lošu realizaciju priče. To što je to daleko od koncepta koji je utvrdio Half-Life 1, mnogi fanovi su razočarani. :(
 
Hull Breach (?) Character Render (hl2 mod)
HavokTrooperPHB.jpg

---igrate sc:source? (ako je neko uspeo da pronadje swe update-ove nek mi javi na private gde da skinem ili barem napise koji je poslednji)
 
ako je HL2 kao karton onda stvarno...... Mnogo Ke*as...Ali dobro...Probaj Ovako:
1024x768
AA 4x
AF 2x
MAx detalji (svi i voda....)...
Ako ti je graficka dovoljno jaka probaj u 1280x1024....
I dalje KARTON???? Ne bih rekao.... Bas je grafika svektka...
btw ima stvarno izgled kartona Ali kada igras u 800x600 sa medium ili max detalja....Kod 1024x768 sa 2x AA to nestaje (kao i frejmovi :lol: )
 
Ma source engine je sam vrh. Ovi modeli gore na slici izgledaju zaista impresivno, ko će ga i znati koliko samo poligona sadrže. :) A i teksture su opasno realne (naprosto se odmah vidi "anisotropic filtering"), sad fali samo da ih pokrene fizika u HL2 i teško da ćeš raspoznati njihovo kretanje od pravog čoveka.
 
grafika : Sam Vrh
Igrivost: Pa nisam bas ocekivao ovakvo smaranje.... 100 godina mi je trebalo da predjem one kanale....I nisam ih presao jer mi stalno izbacuje "AI_DISABLED" smorilo me je non stop da kucam ai_disable 0..... Imao sam jedan cheat gde bas u conf.cfg ukucas nesto i sve lepo radi bez tog ai shita.... Ali izgubio sam ga...
 
evo sad sam je instalirao (po ko zna koji put).... Nisam je prelazio jer me zaje***alo ono ai_disabled ali sad sam se setio kako se ukuca tamo negde.... Nego jer neko probao ovu igru u :
Maximum detAlja na 1024x768 sa 16 AF i 6x AA????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ja probao i radi (ali u 30 Frejmova)....
To ti je snaga GeForce 4 Titanium 4200 (i to jos sa 64 MB) + 768 RAM-a..... Ko god moze da igra u ovim detaljima neka proba.... Kada gledas u zidove vise nisu kao "OD kartona" kao i pod..... Naravno u tome pomaze AF ( ko moze neka ide na vise od 4-6x.... ).... Lepo tera na GF 4 MX 440 ali uz neki 2500 Procesor.....
Ma sta vam ja govorim Probajte....
 
krak:
evo sad sam je instalirao (po ko zna koji put).... Nisam je prelazio jer me zaje***alo ono ai_disabled ali sad sam se setio kako se ukuca tamo negde.... Nego jer neko probao ovu igru u :
Maximum detAlja na 1024x768 sa 16 AF i 6x AA????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ja probao i radi (ali u 30 Frejmova)....
To ti je snaga GeForce 4 Titanium 4200 (i to jos sa 64 MB) + 768 RAM-a..... Ko god moze da igra u ovim detaljima neka proba.... Kada gledas u zidove vise nisu kao "OD kartona" kao i pod..... Naravno u tome pomaze AF ( ko moze neka ide na vise od 4-6x.... ).... Lepo tera na GF 4 MX 440 ali uz neki 2500 Procesor.....
Ma sta vam ja govorim Probajte....

yebotte.. sa tim setovanjima i bi Wolfenstein1 izgledao sveCki.. Doom u 640x480 ima bolju i "mekshu" grafiku nego HL2. Enterijer (po$to eksterijera gotovo da i nema) u Doom3 je perverzija kako je uradjen. Vidi se da je utro$eno kr$ vremena u pickanje i lickanje hodnika i soba.
I nije fora da likovi imaju milion poligona. To moze i moja baba da napravi. Treba sa $to manje da izgleda $to bolje. To je umetnost. To je hardcore!
HL2 ima najbolju fiziku, a dobra je fora sa displacement mapama (to je nama DX devet dala), ali treba imati na umu da se HL2 ipak poslednji pojavio!
 
upravo sam skino keca -nabudzenog i nista ne valja.
nema botova, 90% stvari ne radi, vrata se ne otvaraju i ne mozes da pokupis oruzje... teksture su na nekim mestima lepe (nove), ali ipak veci deo igre je ne promenjen, osim sto ima opcije tipa AA, AF, visa rez...
 
cLick - OR - Die:
krak:
evo sad sam je instalirao (po ko zna koji put).... Nisam je prelazio jer me zaje***alo ono ai_disabled ali sad sam se setio kako se ukuca tamo negde.... Nego jer neko probao ovu igru u :
Maximum detAlja na 1024x768 sa 16 AF i 6x AA????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ja probao i radi (ali u 30 Frejmova)....
To ti je snaga GeForce 4 Titanium 4200 (i to jos sa 64 MB) + 768 RAM-a..... Ko god moze da igra u ovim detaljima neka proba.... Kada gledas u zidove vise nisu kao "OD kartona" kao i pod..... Naravno u tome pomaze AF ( ko moze neka ide na vise od 4-6x.... ).... Lepo tera na GF 4 MX 440 ali uz neki 2500 Procesor.....
Ma sta vam ja govorim Probajte....

yebotte.. sa tim setovanjima i bi Wolfenstein1 izgledao sveCki.. Doom u 640x480 ima bolju i "mekshu" grafiku nego HL2. Enterijer (po$to eksterijera gotovo da i nema) u Doom3 je perverzija kako je uradjen. Vidi se da je utro$eno kr$ vremena u * i lickanje hodnika i soba.
I nije fora da likovi imaju milion poligona. To moze i moja baba da napravi. Treba sa $to manje da izgleda $to bolje. To je umetnost. To je hardcore!
HL2 ima najbolju fiziku, a dobra je fora sa displacement mapama (to je nama DX devet dala), ali treba imati na umu da se HL2 ipak poslednji pojavio!
zamisli da doom3 engine pokrece hl2 (ovakav kakav je), ja mislim da to ne bi bilo izvodjivo na trenutnim konfiguracijama. pomenuo si da nije fora da likovi imaju milion poligona, ali nivoi u hl imaju milion poligona i ni jedan ne lici na jednu sobu sa jednim stolom (doom 3). zato posle zavrsene igre imas utisak da si video toliko stvari, bio na toliko mesta itd. sve to zahvaljujuci poligonima...
 
Pandemonium:
zamisli da doom3 engine pokrece hl2 (ovakav kakav je), ja mislim da to ne bi bilo izvodjivo na trenutnim konfiguracijama. pomenuo si da nije fora da likovi imaju milion poligona, ali nivoi u hl imaju milion poligona i ni jedan ne lici na jednu sobu sa jednim stolom (doom 3). zato posle zavrsene igre imas utisak da si video toliko stvari, bio na toliko mesta itd. sve to zahvaljujuci poligonima...

Cilj Doom3 i nije da vidi$ polja i livade vec da se useKne$ u klaustrofobichnoj i morbidnoj atmosferi svemirske stanice u chemu su u potpunosti uspeli, samo su malo smorili.
Meni se vi$a svidja 3p malo enterijer, malo eksterijer tipa FarCry i HL2. I nije tachno da se HL2 scene imaju milion poligona (i ako ima nisu uspeli da pokazhu/docharaju da ima). Doom3 engine bi svario HL scenu bez po muke, a najveca inovacija u HL2 jeste fizika. To mu jede CPU cycleove, a ne nepostojeci milioni polygona
 
@click or die
nemoj da lupas gluposti .... HL2 je graficki jedna od njaboljih igara.... A enterijer je uradjen kao kod DOOM3-ke... Eno ti primera kad udjes u black messa east i gledaj malo po onim zidovima.... I jos sto je vise pohvalno HL2 je zahtevan ali ne trazi neku zivotinju od graficke dok DOOm3.... Necu da pricam DOOM kod mene ne radi kako treba jer mi je maticna slaba dok HL2 radi u 800x600 max (bez aa i af)....i to u 40 frejmova.... Pa ti vidi... Inace doom 3 ima vec vidjenu pricu : Dolaze ti se branis itd itd.... Odmah se setim Unreala 2... SHIT...
 

Back
Top