Kako znati da vas ljudi lazu?

Truman

Elita
Poruka
22.709
Trenutno u zivotu imam neke dileme,a ne znam u koji podforum ovo da postavim.Dakle iz kojih bi vas ljudi lagali,kako to da prepoznamo i da li je tacno da sto gore ljudi misle o vama manje su sanse da vam to kazu i pre ce vam se smeskati? Naravno ne moze sad svako da mi da sopstveni primer jednostavno pomogla bi mi vasa razmisljanja i stavovi o ovome,makar teoretski i uopsteno.

p.s. zamolio bih saljivdzije da se ovoga puta suzdrze,nije mi do sale i mrzi me da citam takve poruke
 
LPhoklica:
Postoje jasni znaci:
ne gledaju te u oči
prenemažu se
zbrzaju (ono što bi trebalo biti važno)...
____________
Osetim kad me neko laže, ako nije mnogo važno - prećutim...

to vazi za one gluplje ali u mojoj okolini su vecinom natprosecno inteligentni ljudi i oni se ne otkrivaju tako lako.TO je previse naivno.Treba mi nesto jace.
 
Inteligentniji imaju frizirane laži. Ako ih dovoljno slušaš, primeti se nedostatak spontanosti, sve je tu, spremno za recitovanje, ima odgovor na svako potpitanje. Pokušaj da promeniš temu pre nego li završi svoje izlaganje. Ako nije 'super-inteligentan' tada kod njega proradi sujeta, trudi se da se vrati na započeto i da ga dovrši kako je planirao.
Problem je kada naletiš na varalicu, nekoga ko je dovoljno inteligentan i iskusan da nema potrebu da izgovara laži, već te samo navede da ti slažeš sam sebe.
 
Truman:
Trenutno u zivotu imam neke dileme,a ne znam u koji podforum ovo da postavim.Dakle iz kojih bi vas ljudi lagali,kako to da prepoznamo i da li je tacno da sto gore ljudi misle o vama manje su sanse da vam to kazu i pre ce vam se smeskati? Naravno ne moze sad svako da mi da sopstveni primer jednostavno pomogla bi mi vasa razmisljanja i stavovi o ovome,makar teoretski i uopsteno.

p.s. zamolio bih saljivdzije da se ovoga puta suzdrze,nije mi do sale i mrzi me da citam takve poruke
Sigurno znam da je osim pokreta koji mogu a ne moraju da budu odajuci puno price jasan znak da osoba laze...Na pr ako vam kaze nisam mogao doci jer sam morao negde da idem...znaci u jednoj recenici verovatno je tacno ali ako isprica celu pricu izgovarajuci se laze itekako...sad malo je nezgodno ovako dati neki primer ali zabrinjavajuce je kolko je lazova u nasoj okolini...to je prava bolest..
 
:)

E pa tako ti je kad se družiš sa "Velikim inteligencijama", nije to nimalo lako...
Postoje ljudi koji će prevariti detektor laži, kod takvih nema pravila.

Jednostvano ćeš družeći se dugo s pametnim ljudima, sam proceniti da li su dobre osobe..pa neka te slažu ponekad, nema veze...oprosti im :wink:
 
Ono sto sam ja primetila iz svog okruzenja... a pritom govorim o ljudima koji me poznaju, ili bar to misle... oni koji su mi bili bliski... gledaju me u ochi... fixiraju... kako bi videli moju reakciju na njihovu laz... ono "da li je progutala"
Sa druge strane kod manje inteligentnih ljudi sam primetila da gledaju gore i u jednu stranu dok smisljaju... to je opcija koju koriste ukoliko u trenutku smisljaju lazi... ili da "kupuju" vreme poshtapalicama, kasljanjem, coktanjem i sl...
Ako se setim jos neke situacije dodacu...
 
Licno vrlo lako procenim ljude kakvi su u dusi. Meni je mnogo veci problem da saznam sta misle o meni sto je meni mnogo bitnije od ovog prvog. Mada kada neko o tebi misli mnogo lose on nece izdrazti da to makar prica nekome iz tvoje okoline pa cak i tebi licno. Sto se mene tice ne volim da me lazu i ja ne lazem druge jer se tada jako bedno osecam. Kad neko laze vrlo ga je lako provaliti po raznim metodama koje su vec nabrojane zamuckivanje, cesanje za nos, ne gledanje u oci... Mislim da je sustina biti sposoban da OBJEKTIVNO sagledas cinjenice dakle bez obzira sto ti se neko cini da je dobar i da te nece slagati moras ga osmotriti objektivno jer ces jedino tada moci da ga provalis.
Moj savet tebi kao i svima ostalima je da se ne nervirate. Pomirite se s tim da zivimo u svetu gde ima svega i svacega i gde mozemo sve ocekivati. Prvo ce vama biti lakse sto je najbitnije i tek tada ce se oko vas formirati krug prijatelja koji vas nece ni slagati ni izneveriti ni bilo sta drugo. :wink:
 
DisMisaL:
Inteligentniji imaju frizirane laži. Ako ih dovoljno slušaš, primeti se nedostatak spontanosti, sve je tu, spremno za recitovanje, ima odgovor na svako potpitanje. Pokušaj da promeniš temu pre nego li završi svoje izlaganje. Ako nije 'super-inteligentan' tada kod njega proradi sujeta, trudi se da se vrati na započeto i da ga dovrši kako je planirao.
Problem je kada naletiš na varalicu, nekoga ko je dovoljno inteligentan i iskusan da nema potrebu da izgovara laži, već te samo navede da ti slažeš sam sebe.

Pa nekad mi se cini da kad postavim pitanje neko prvo razmisli pa slaze i to uradi tako dobro da ja ne znam da li tripujem ili sta.Npr. pricam s nekim o jednoj osetljivoj temi i ta osoba mi kaze-ja nikad ne lazem, da necu da ti kazem (to sta sam je pitao) rekla bih ti da necu.E sad ova prva konstatacija da nikad ne laze je sama po sebi laz ali ako ta osoba ima dobru reputaciju opet nisi siguran da laze.Zanimljivo je kad imas utisak da te neko laze o nekoj stvari ali ti o drugim stvarima govori iskreno pa ti cak govori i neke stvari koje nisi znao a ne pricaju se bas svakome,tj. pricaju se onima kojima verujes.A ja razmisljam- mozda je i to nacin da zavaras onu prethodnu laz,da ja kao steknem poverenje u tu osobu.To su sve neke finese i mnogo je zajebanije nego nesto tipa zacrveneo se i ne znam sta vec...

Da li mislite da postoje razlike u tome kako lazu muskarci i zene?Koje su to razlike?
 
Truman:
Zanimljivo je kad imas utisak da te neko laze o nekoj stvari ali ti o drugim stvarima govori iskreno pa ti cak govori i neke stvari koje nisi znao a ne pricaju se bas svakome,tj. pricaju se onima kojima verujes.A ja razmisljam- mozda je i to nacin da zavaras onu prethodnu laz,da ja kao steknem poverenje u tu osobu.
To je ta šema, proverena i dokazana u praksi još pri nastanku svesti. Dodao bih samo još:
It gets a thief to catch a thief
sa izvinjenjem što koristim engleski, ne mogu da se setim ekvivalentnog izraza u srpskom jeziku.
 

Back
Top