Password za Bios?!

To sto pitas ne znam tacno, ali , ako imas problem sa lozinkom u BIOS-u, zna se tacno kako se zaobilazi lozinka u BIOS-u. Resetovanjem CMOS-chipa ili pak vadjenjem baterije na pola sata. Ako treba dacu ti detaljnija uputstva.
pozdrav
 
milinicb:
To sto pitas ne znam tacno, ali , ako imas problem sa lozinkom u BIOS-u, zna se tacno kako se zaobilazi lozinka u BIOS-u. Resetovanjem CMOS-chipa ili pak vadjenjem baterije na pola sata. Ako treba dacu ti detaljnija uputstva.
pozdrav
U pravu si! Uradi sledece:
1, ugasi komp
2, otkaci napajanje sa ploche (obavezno)...
3, izvadi bateriju iz lezishta na dva-tri minuta.....
4, zapali cigaru.....
5, kad zavrshish vrati bateriju..
6. ushtekaj napajanje,
7. ......vozi Mishko....
ovo bi trebalo da resetuje Bios.
E, sada da bi ti zivot bio tezi, neke dobre cike su izmislile i drugi nacin za istu stvar!!! Tu u drugom nacinu postoji i neko prchkanje za dzamperima na ploci(treba da se premeste sa pozicije 1.2 na 2.3 i posle par sekundi da se vrate na 1.2)ali.... samo ti probaj ovo prvo i sve ce biti ok! Ajde pa javi shta si radio :wink:
 
neledr:
milinicb:
To sto pitas ne znam tacno, ali , ako imas problem sa lozinkom u BIOS-u, zna se tacno kako se zaobilazi lozinka u BIOS-u. Resetovanjem CMOS-chipa ili pak vadjenjem baterije na pola sata. Ako treba dacu ti detaljnija uputstva.
pozdrav
E, da!Zaboravih da ti kazem!Ako bash dooooobro neznas sa dzamperima NIKAKO nemoj to raditi na ovaj nachin.Obichno pomaze ono prvo
 
milinicb:
Zanimljivo je pitanje sto bi se desilo, kada ne bi pre vadjenja baterije skinuli kabal od napajanja sa ploce.
Inace, sva ova problematika je trebala biti pokrenuta pod temom hardware.
Pa desilo bi se isto sto bi se desilo kad bi punjivoj lampi skinula koja je na punjenju iskljucila struju (ovde je samo obrnuto).
Jer kad je racunar ugasen ploca uvek prima napon od 5V.
Ima i onih napajanja kod kojih se u potpunosti moze spreciti dovod napona bez da se cerupa ploca.
 
A zanimljivije je to da se BIOS uopste i ne resetuje,ja sam probao na 4 godine starim HP kompjuterima tako da restartujem BIOS i nije hteo da resetuje,baterija je bila vise sati napolju ali nista se nije desilo...morao sam ipak nekako da nabavim taj password za BIOS da bih usao.
 
Unapred izvinite za malo duzi post, ali trebalo bi da pomogne:

Award BIOS backdoor passwords:

ALFAROME
ALLy
aLLy
aLLY
ALLY
aPAf
_award
AWARD_SW
AWARD?SW
AWARD SW
AWARD PW
AWKWARD
awkward BIOSTAR
CONCAT
CONDO
Condo
d8on
djonet
HLT
J64
J256
J262
j332
j322 KDD
Lkwpeter
LKWPETER
PINT
pint
SER
SKY_FOX
SYXZ
syxz
shift + syxz
TTPTHA
ZAAADA
ZBAAACA
ZJAAADC
01322222
589589
589721
595595
598598

AMI BIOS backdoor passwords:

AMI
AAAMMMIII
BIOS
PASSWORD
HEWITT RAND
AMI?SW
AMI_SW
LKWPETER
A.M.I.
CONDO

PHOENIX BIOS backdoor passwords:

phoenix, PHOENIX, CMOS, BIOS

MISC. COMMON PASSWORDS

ALFAROME
BIOSTAR
biostar
biosstar
CMOS
cmos LKWPETER
lkwpeter
setup
SETUP
Syxz
Wodj

OTHER BIOS PASSWORDS BY MANUFACTURER

Manufacturer Password
VOBIS & IBM merlin
Dell Dell
Biostar Biostar
Compaq Compaq
Enox xo11nE
Epox central
Freetech Posterie
IWill iwill
Jetway spooml
Packard Bell bell9
QDI QDI
Siemens SKY_FOX
TMC BIGO
Toshiba Toshiba

TOSHIBA BIOS

Most Toshiba laptops and some desktop systems will bypass the BIOS password if the left shift key is held down during boot

IBM APTIVA BIOS

Press both mouse buttons repeatedly during the boot


Skinuto sa

http://labmice.techtarget.com/articles/BIOS_hack.htm

ali vodite racuna ako nemate pop-up blocker, sp2 nesto slicno ili dobar firewall jer iskace neki pop-up (verovatno neka bolestina).
 

Back
Top