Al Paćino

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Po meni, jedan od najboljih glumaca svih vremena. Car. Zakon.
Evo vidim biće ovih dana film "Miris žene". Neverovatno dobra uloga ! U tom filmu, sve je uradio perfektno. Pogledajte film, pa da prokomentarišemo ...
 
Milojko Vasic:
Po meni, jedan od najboljih glumaca svih vremena. Car. Zakon.
Evo vidim biće ovih dana film "Miris žene". Neverovatno dobra uloga ! U tom filmu, sve je uradio perfektno. Pogledajte film, pa da prokomentarišemo ...

Ja mislim da je ta uloga namenski napravljena za njega da bi napokon dobio Oskara. I zaslužio ga je. Mada se meni više sviđa u "Kumu".
 

Kakve veze ima All Pacino sa ovim podforumom?
Vodila se već diskusija o Paćinu, na mestu na kojem se govori o filmu.
Zanimljivo je, da su sada, samo žene postovale na ovu temu, možda tu ima nešto, samo ne znam šta?
Iskreno, zabole me :D
 
Milojko Vasic:
Po meni, jedan od najboljih glumaca svih vremena. Car. Zakon.
Evo vidim biće ovih dana film "Miris žene". Neverovatno dobra uloga ! U tom filmu, sve je uradio perfektno. Pogledajte film, pa da prokomentarišemo ...

Posle tog filma sam znatno podigao kriterijume o kvalitetu glumaca, ne i o volim/ne volim.

Kasnije sam gledao Heat, gde su on i Robert de Niro, i medju dva velikana kod mene je pobedio Al Paćino , upravo zbog mirisa žene gde je pokazao da može izvrsno da glumi i netipične(za njega) uloge. Ostao je na prvom mestu po raznorodnosti i kvalitetu glume.

Gledao sam i uživao i u perverznom nikolsonu, lucidnom atkinsu, seksualno perverznom malkoviču, na prvi pogled neuverljivom LEonardu Di Kapriu, požrtvovanom idealisti Mel Gibsonu, Akcionom Tommy Lee Jonesu, ali širina glumačkog repertuara Al je stvarno zavidna....
 
Tuzni_patak:
Milojko Vasic:
Po meni, jedan od najboljih glumaca svih vremena. Car. Zakon.
Evo vidim biće ovih dana film "Miris žene". Neverovatno dobra uloga ! U tom filmu, sve je uradio perfektno. Pogledajte film, pa da prokomentarišemo ...

Posle tog filma sam znatno podigao kriterijume o kvalitetu glumaca, ne i o volim/ne volim.

Kasnije sam gledao Heat, gde su on i Robert de Niro, i medju dva velikana kod mene je pobedio Al Paćino , upravo zbog mirisa žene gde je pokazao da može izvrsno da glumi i netipične(za njega) uloge. Ostao je na prvom mestu po raznorodnosti i kvalitetu glume.

Gledao sam i uživao i u perverznom nikolsonu, lucidnom atkinsu, seksualno perverznom malkoviču, na prvi pogled neuverljivom LEonardu Di Kapriu, požrtvovanom idealisti Mel Gibsonu, Akcionom Tommy Lee Jonesu, ali širina glumačkog repertuara Al je stvarno zavidna....

Po ubedljivosti glume za mene je na prvom mestu de Niro,pa Nikolson pa Al PAcino i Hofman i onda svi ostali...Henks,Hopkins,Bred Pit...
Inace mislim da je ovo OK tema za ovaj podforum,ne treba je premestati.
 
Zašto sebi delujem kao jedini koji smatra Kristofera Vokena za najboljeg glumca među još uvek aktivnim?
A za večitu listu filmskih glumaca: Marlon Brando.
 
mmmm.....Pacino....mljac.....pogotovo u tom filmu....
covek prosto uziva u tome sto je musko....ne stidi se da pokaze senzualnost.....bez obzira na fizicke nedostatke.....i naravno, zene se lepe kao muve....a kako i ne bi.....svako zeli da bude zeljen i voljen....i da mu se to pokaze.....
 
DisMisaL:
Zašto sebi delujem kao jedini koji smatra Kristofera Vokena za najboljeg glumca među još uvek aktivnim?
A za večitu listu filmskih glumaca: Marlon Brando.

Ma ne mogu da verujem :D ! Konačno neki glumac koga znam. A nema ni nosinu, nije ni metiljav, nije ni balkanski (sicijlijanski, svejedno) tip (dlakave strvine).
Glas za Kristofera, također :wink:
I Džontra je ok, i on se vratio.
 
Nisam bila sigurna da li da temu "podižem" sa ko-zna-koje strane, ali hajde...
Zatvori oči, uskrati sebi jedno čulo. Oslušni. Analiziraj zvuke koje čuješ. Primećuješ li da sve mirise bolje osećaš, da ih bolje razlikuješ? Dodirni neki predmet u svojoj blizini, oseti teksturu, materijal, veličinu...
Paćino je u filmu "Miris žene" sjajno odigrao ulogu čoveka uskraćenog za neka čula, neka zadovoljstva, ali zato bogatijeg, osetljivijeg, ranjivijeg, saosećajnijeg. Zar nije i on pokazao koliko može biti ranjiv, ma koliko mrzeo da bude slab? Kad čovek stigne do samog dna, kao lik u filmu, ima izbor. Da vesla i batrga se u mulju ili da se snažno odbaci i zapliva u pravcu gde pretpostavlja da je površina. Ranjiv, slab, zavisan od drugih, zar nije on stigao do površine?
 
teardrop:
Nisam bila sigurna da li da temu "podižem" sa ko-zna-koje strane, ali hajde...
Zatvori oči, uskrati sebi jedno čulo. Oslušni. Analiziraj zvuke koje čuješ. Primećuješ li da sve mirise bolje osećaš, da ih bolje razlikuješ? Dodirni neki predmet u svojoj blizini, oseti teksturu, materijal, veličinu...
Paćino je u filmu "Miris žene" sjajno odigrao ulogu čoveka uskraćenog za neka čula, neka zadovoljstva, ali zato bogatijeg, osetljivijeg, ranjivijeg, saosećajnijeg. Zar nije i on pokazao koliko može biti ranjiv, ma koliko mrzeo da bude slab? Kad čovek stigne do samog dna, kao lik u filmu, ima izbor. Da vesla i batrga se u mulju ili da se snažno odbaci i zapliva u pravcu gde pretpostavlja da je površina. Ranjiv, slab, zavisan od drugih, zar nije on stigao do površine?

Samo sto treba napomenuti da je taj film remake istomenog filma sa Vitoriom Gassmanom iz 70_tih godina i da je ta verzija mnooogo bolja. Ipak ne osporavam da je Pacino i u ovoj verziji maestralan.
 
uh djavolji advokat ,,neko ga pomenu ,, moj omiljeni ,, seks ,ljubav ,lofa , suzdrzanost od iste ali u dovoljnim kolicinama ,, nego pretvori se na kraju u SF ,,valjda reditelju doQrcilo ,, pa ajd malo da zbrzamo ,, više bi mi se svidelo da je zena -kijanuaaaa prihvatila igru ,, da se zavrsi kobno po ljudsku rasu , a oni da prodaju dušu djavolu i da se drqaju do kraja ,,, a gde bi bio kraj ,, to mi da ne saznamo
 
Meni je Al Paćino bzvz. :roll:
(Naravno i nisam neko ko kompetentno o glumi može da priča)

Da, JAKO volim neke filmove u kojima se on pojavljuje /npr. Frenki i Džoni/...
ali mi se čini da on često glumi na isti fazon sve te razne uloge i likove...
 
ma cela ta ekipa ***** :wink:
Evo, ovaj Klint Istvud je totalno odlepio, snimio je film koji pokušavam d azaboravim da sam ikada gledala :?
Odvratno.
"Million dollar baby" može da se svidi samo nekome ko je 20 godina u katatoniji, i kad misli, misli na sucid. Ne kapiram.
 

Back
Top