Stariji muskarac-mladja zena

i kao takvi su se nasli..
i gde je problem? u okolini po cijim standardima nije njihova veza?

Па проблем је у квалитету везе и што то не може да потраје.
Тешко је ускладити и наизглед људе са подједнаким животним искуствима, пословно афирмисане, сличних интересовања, подједнаке потентности и интересовања да се сазна, види више, доживи више.....а камоли генерацијски јаз једног што сере како му је супер било под Титом у ЈНА и клинке фејсбук генерације. То је та разлика 20. :)
 
Па проблем је у квалитету везе и што то не може да потраје.
Тешко је ускладити и наизглед људе са подједнаким животним искуствима, пословно афирмисане, сличних интересовања, подједнаке потентности и интересовања да се сазна, види више, доживи више.....а камоли генерацијски јаз једног што сере како му је супер било под Титом у ЈНА и клинке фејсбук генерације. То је та разлика 20. :)

nisi u pravu..
dosadni ljudi su dosadni ljudi i to nema veze sa godinama..
takvi su dosadni i sa 15 i sa 105..
evo ti npr vandin tata koji se sa 78 ne skida sa neta i face-a..
iskreno, mene smore moji vrsnjaci sa pricom..
da li u treba robovati i zadovoljavati okolinu ili pratiti sopstvenu energiju makar nas ona povezala sa osobama koje su nasoj okolini neprihvatljive?
jel zivot treba da se prozivi po standardu komsinice koja gvirka kroz zavesu?
 
nisi u pravu..
dosadni ljudi su dosadni ljudi i to nema veze sa godinama..
takvi su dosadni i sa 15 i sa 105..
evo ti npr vandin tata koji se sa 78 ne skida sa neta i face-a..
iskreno, mene smore moji vrsnjaci sa pricom..
da li u treba robovati i zadovoljavati okolinu ili pratiti sopstvenu energiju makar nas ona povezala sa osobama koje su nasoj okolini neprihvatljive?
jel zivot treba da se prozivi po standardu komsinice koja gvirka kroz zavesu?

Наравно, постоје досадни и занимљиви људи. Од 30 гледаш да ли стварно личиш на оне који су већ тада старци. :) А о старијима да не говоримо.
Природно ми је да сам сваки клуб морао да оверим кад сам имао 25, са 38 ме не интересује. Да водам клинке по кафићима и клубовима лол..
Са 25 ми је био фазон да возим 210, сада ме то не интересује. И тада и онда сам волео да причам о филмовима и књигама, то свакако не бих могао сада са неком која сада има 22. Нит знају нити их интересује, а мене би било баш брига да се интересујем за њене испите и да решавамо заједно њене дилеме о томе која јој је другарица права, а која лажна. Није то лаж, једноставно је у питању зрелост личности.
Мишљење средине је ирелевантно у сваком случају.
Не интересује ме ни објекат за расплод и крчење пред другарима који су пустили пивске стомаке..
 
Moze da bude ali i ne mora...Sigurno nije da je svaki stariji bolji, zreliji od mladjeg..ali uglavnom jeste..ima puno i starijih koji su i vise nezreli od mladjih..zrelost je i individualna kategorija..Ali realno, ako vec mlada dama od 20 godina moze da bira jer lepa je, ima neke ciljeve, pametna sto ne bi birala tog nekog stabilnog sigurnog kooji stvarno zeli da joj ugodi..Ali opet, i ona mora da bude drugacija bez obzira sto ima samo 20 godina jer obicno si tad lud i mlad i ne znas nista..pitanje je da li bi tad zenska osoba tog nekog znala i da ceni..u svakom slucaju vrlo je diskutabilna tema..A masa slucajeva u mom okruzenju klinkice od 18 furaju sa likovima od 30 pa na dalje...Sta se desilo sa tim likovima od 30 kad mogu da se nadju samo sa njima od 18?....Nema pravila..

Prilikom odabira partnera postoji lakmus papir koji cesto prevagne u korist onih, nesto starijih od vrsnjaka ( iako je to cista predrasuda potpomognuta opstom folirazom koja ide uz mladost tako cesto pa su mladi ljudi jedno na ulici a nesto sasvim drugo u sebi sto vodi okretanju hrabrijim, a to su oni, nesto stariji). Njima neretko nije cist smor da potrose sat vremena u prici o umetnosti recimo iako su mozda slican razgovor dozivljavali kao vrhunac dosade u svojim dvadesetim. Nazovimo to musko - zenskom disproporcijom u zrelosti (pri cemu ja ne mislim da smo mi istinski zrelije) ali je sasvim razumljivo sto je sa covekom koji je upucen da Markes i Borhes nisu za'eb iz Andjela vec pisci izvestan kvalitet koji odvede razgovor makar do prve kafe a nakon kafe mozda usledi jos jedna kafa, pa jos jedna a onda se emocije upletu i tu prica dobije cudan ton koji, slazem se, moze da izadje na tesko zlo ali je poprilicno udaljen od ideje sponzora i sponzorusa. Mozda sam doduse "mentalna sponzorusa" jer se ne bih kladila da sam imuna na odredjeni soj nesto starijih muskaraca:(
 
Da se ne lazemo... svako bi voleo da ga neko uhvati ya ruku i odvede u beli svet gde ce biti zbrinut.

Medjutim, za to je potrebno da jedna osoba bude zrelija i sposobnija, a druga manje.
Ali, ako To prelazi granicu etickog i estetskog ukusa onda ima tu nekih obostranih nedostataka i patologije koje se kompenzuju , te Stvar onda traje koliko traje...

Srecno ;)
 
ДобаР дан, јел ту госпођица Јулијана?
И онда баба. Види какав је, спрцо 40 година у дупе, дупе у фармерке и тражи госпојицу Јулијану.
М'рш, бре, педеру један :lol:
 
Da se ne lazemo... svako bi voleo da ga neko uhvati ya ruku i odvede u beli svet gde ce biti zbrinut.

Medjutim, za to je potrebno da jedna osoba bude zrelija i sposobnija, a druga manje.
Ali, ako To prelazi granicu etickog i estetskog ukusa onda ima tu nekih obostranih nedostataka i patologije koje se kompenzuju , te Stvar onda traje koliko traje...

Srecno ;)
oo prijatelju, pa de si ti nema te sto godina:)
o ukusima ne vredi raspravaljati, kao ni o motivima ljudskim..znas to i sam.
nista nije crno belo u zivotu:)
 
pa ovde je jedna forumasica iznela svoj ‚‚slucaj‚‚ uspesne veze sa toliko starijim partnerom, a koji nije bio zavidnog imovinskog statusa..
celine je druga..
o kakvoj prostituciji se onda prica?
prostitucije uvek ima, i ona nema veze sa godinama.
kazu ljudi da covek ne moze da shvati ono sto nije doziveo..
i generalno nije u ljudskoj prirodi "razumevanje" icega..
tim vecu vrednost ima ona nekolicina ciji um nije toliko skucen:)
 
Укусу чега?
Зрео човек има изграђен систем вредности. Незрели се служе укусима и мирисима.
Неки наплате, неки не.

zreo covek ima dovoljno iskustva da zna da nikakva generalizacija u zivotu ne dolazi u obzir..
znam partnere istih godina koji imaju cisto kupi me - prodaj me odnos
i one razlicitih godina ciji je odnos zasnovan na ljubavi
 
Укусу чега?
Зрео човек има изграђен систем вредности. Незрели се служе укусима и мирисима.
Неки наплате, неки не.

znas li koliko ‚‚porodica‚‚ i ‚‚uspesnih brakova‚‚ imam u svom okruzenju, u kojima za javnost imaju takav status, a kad se zavesa spusti to je daleko od odnosa partnera koji treba da dele postelju i zivotne probleme..
mislis li da je sistem vrednosti partnera pribliznih godina, koji odrzavaju medjusobnu zajednicu i imaju vanbracne odnose sa drugim partnerima izgradjen ispravno?
 
Poslednja izmena:
zreo covek ima dovoljno iskustva da zna da nikakva generalizacija u zivotu ne dolazi u obzir..
znam partnere istih godina koji imaju cisto kupi me - prodaj me odnos
i one razlicitih godina ciji je odnos zasnovan na ljubavi
Tacno.Ja iz ovakvih tema mogu da zakljuchim samo da bi ovi koji ih postavljaju poslali te ''starije'' odmah na groblje.U rl imam potpuno drugachija iskustva.
 
zreo covek ima dovoljno iskustva da zna da nikakva generalizacija u zivotu ne dolazi u obzir..
znam partnere istih godina koji imaju cisto kupi me - prodaj me odnos
i one razlicitih godina ciji je odnos zasnovan na ljubavi
Човек са искуством зна како је размишљао пре 20 колико сада има његова партнерка. Чак није битно ни да ли је у браку или му је она успутна или трајнија авантура.
Чак се и љубавници приближних година боље разумеју. Ако неко са годинама тежи стално и све више млађој-ем, нешто ту није у реду. Ево, баш је о томе Дајв диванила , али сада се не сећа тог примера.
Зрео човек цени туђу слободу и младост. То није никаква генерализација него ствар карактера.
Далеко мање веза знам које функционишу не само формално, а које не дели генерацијски јаз. Нисам ја измислио комплексе и тај "јаз"...
znas li koliko ‚‚porodica‚‚ i ‚‚uspesnih brakova‚‚ imam u svom okruzenju, u kojima za javnost imaju takav status, a kad se zavesa spusti to je daleko od odnosa partnera koji treba da dele postelju i zivotne probleme..
mislis li da je sistem vrednosti partnera pribliznih godina, koji odrzavaju medjusobnu zajednicu i imaju vanbracne odnose sa ex partnerima izgradjen ispravno?
Нико не зна шта се дешава иза нечијих врата када се затворе, па чак ни у случајевима за које тврдиш да фунционишу како ваља.
Код веза 20+ (неко млад и неко у средњим годинама, каже се зрелим и то не залуд) не може ЧАК ни да се фолира форма, зна се о чему се ради. Не осуђујем, нити бих се чак мешао у такве изборе људи ни са којима сам близак, али ми је јако драго што то није и мој избор.
 
mudri znaju da u tudje odluke ne trebe da se mesaju..
svako od nas moze da donosi samo sopstvene odluke..
nemamo pravo da ih donosimo ni svoje stavove namecemo cak ni sopstvenoj deci..
duhovno ogranicene osobe robuju stereotipu i sve sto se oko njih desava zele da strpaju u kalup koji je njima jedino shvatljiv..
kad bi se usudile da zagrebu malo vise u svoju dusu, shvatile bi da njihova nesposobnost shvatanja nekih odnosa negira ljubav kao vezu izmedju slepe osobe i one koja vidi, izmedju coveka u kolicima i partnera koji hoda, izmedju inteligentnije osobe i one manje pametne i tu svoju nesposobnot podvlace pod neciju perverziju..
 
mudri znaju da u tudje odluke ne trebe da se mesaju..
svako od nas moze da donosi samo sopstvene odluke..
nemamo pravo da ih donosimo ni svoje stavove namecemo cak ni sopstvenoj deci..
duhovno ogranicene osobe robuju stereotipu i sve sto se oko njih desava zele da strpaju u kalup koji je njima jedino shvatljiv..
kad bi se usudile da zagrebu malo vise u svoju dusu, shvatile bi da njihova nesposobnost shvatanja nekih odnosa negira ljubav kao vezu izmedju slepe osobe i one koja vidi, izmedju coveka u kolicima i partnera koji hoda, izmedju inteligentnije osobe i one manje pametne i tu svoju nesposobnot podvlace pod neciju perverziju
..
:ok:.
 
Svako može biti u svom problemu i u sopstvenom neznanju u postupku nemogućnosti uzdizanja iznad njega...

Može biti jasno ali i ne mora ....
nije ni bitno do trenutka iskustva,
onoga koji proživljava to isto toliko puta dosadno
i ponavljano neiskustvo...
... neka bude ...

medjutim , sta je sa onima koji to predvide i znaju,
i mudrošću sagledavaju posledice
svesni u ljubavi, u problemima koji se
svajim narednim danima roje,


znaju sta ih ceka, spremni su na kaznu ili cenu ... sudbine...
 
Svako može biti u svom problemu i u sopstvenom neznanju u postupku nemogućnosti uzdizanja iznad njega...

Može biti jasno ali i ne mora ....
nije ni bitno do trenutka iskustva,
onoga koji proživljava to isto toliko puta dosadno
i ponavljano neiskustvo...
... neka bude ...

medjutim , sta je sa onima koji to predvide i znaju,
i mudrošću sagledavaju posledice
svesni u ljubavi, u problemima koji se
svajim narednim danima roje,


znaju sta ih ceka, spremni su na kaznu ili cenu ... sudbine...

kako mozes da budes siguran sta te ceka?
da li mozes dva puta da sipas istu vodu u casu?
 
odlična ideja,
ALI
da je muškarac zapravo zreo, a ne da su mu devojčiine godine jadan pokušaj da povrati mladost
a da je ona dovoljno sposobna da shvati da će uz njegove godine da dobije sve što uz to ide, zapravo.


Ooohhhh....

" ... pocetak sopstvene lazi unutar individuale prevare ... "
... koliko divno lazes sebe, toliko vesto navlacis prokletstva ...

Nema magije u proslom trenutku, ... je energetski onliko koliko je ima u buducem,
stvar verovanja....

ali, ljubav i sex zahtevaju neprekidnu sadasnjost ....
 

Back
Top