Stariji muskarac-mladja zena

Naprimer svi muskaci kukaju kako su sve zene iste,pogotovi ove baje srednjih godina a obicno zavrse sa nekim ex-misicama,voditeljkama i raznim posvudusama bez zanimanja.Jel to neki magnetizam ili sta je u pitanju?
Pa ne znam šta da ti kažem. Zvuči fantastično ali nemam objašnjenje ovakvog fenomena.
Voleo bih da se stvari promene, želeo bih da budem sa običnom građankom, skromnom studentkinjom medicine ili slično, ali se stvari izjalove i iznova, poput usuda, završavam sa ex misicama i voditeljkama.
Preskordiciju, odnosno predosećanje budućih događaja, zaista nisam imao. Verovatno je u pitanju neki magnetizam.
 
Pa ne znam šta da ti kažem. Zvuči fantastično ali nemam objašnjenje ovakvog fenomena.
Voleo bih da se stvari promene, želeo bih da budem sa običnom građankom, skromnom studentkinjom medicine ili slično, ali se stvari izjalove i iznova, poput usuda, završavam sa ex misicama i voditeljkama.
Preskordiciju, odnosno predosećanje budućih događaja, zaista nisam imao. Verovatno je u pitanju neki magnetizam.
Hehehe.Jes' video kako smo zaebani?Hochemo uvek sve najbolje a da ne mrdnemo...prstom.
 
Moj bivsi je stariji od mene 15godina.. Mogu reci da smo lepo funkcionisali 3-4 godine, dok nisu pocele razlicite svadje i nesuglasice u kojima je razlika u godinama bila nepremostiva...
Ja imala 18, on 33 kad smo se upoznali..
GODINE NE IGRAJU PRESUDNU ULOGU AKO SE TO DVOJE RAZUMEJU!
 
Sve zaivisi u kojim godinama su oba partnera.
To je po meni od mnogo vece vaznosti , nego sama razlika u godinama izmedju njih.
E, sad pedofoilija je jedna stvar , a mladje partnerke su druga i to ne treba brkati.
Moze da postoji ljubav izmedju tih ljudi, nego razumevanje i sta ti ja znam.
Nekako , u mnogim odnosima ima interesa , slazem se , ali zasto se uvek svi hvataju za kombinaciju stariji -mladja? Koliko samo ja znam slucajeva gde su zene\devojke usle u brak sa svojim vrsnjacima ili mladjima par godina od sebe, maminim i tatinim sinovima uglavnom, koji su bogati naravno i vozaju ih samo tako. A oni zaljubljeni, samouvereni ,da su najbolji i najlepsi muzevi\momci.
Nema pravila.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u braku sa 28 godina starijim čovekom, volimo se i odnos nam je lep i harmoničan. Jedino mi je trebalo vremena da ga uverim da to može uspeti, jer je bio na početku jako nesiguran.
Mene su uvek privlačili stariji muškarci tako da je on za mene praktično bio ono što mi je bilo potrebno. Površno je gledati to kroz prizmu materijalnosti, kada ima toliko mladih i glupih budzovana, btw, moj muž nije ni bogataš ni ne znam šta, običan čovek.
 
Kakva se poruka salje mladim devojkama koje su zavrsile fakultet,ulozile najbolje godine (npr.medicinski gde sam fax traje 6g.plus apsolventski,plus staz,specijalizacija pusti san ) i koje su na birou za nezaposljavanje gde je posao bez debele porodicne i rodbinske veze pusti san,neki stancic i materijalna sigurnost pusti san (sem ako nisu dobile u amanet nasledstvo od neke pokojne babe),a plus gde su tu deca,brak i ostalo?Kako takva devojke da se OSAMOSTALE?
Kakav utisak treba da steknu devojke kada procitaju ovakve naslove po novinama?Da poderu diplome i idu u manekenke i da ganjaju nekog polupismenog baju ili da cekaju neku promenu na bolje u drustvu?

Studiranje nije žrtvovanje nego stvar interesovanja i ambicije - ko nije studirao zato što ga interesuje struka i voli da uči, nije trebalo ni da studira. U zemlji nema posla i to je problem i za oba pola, ne samo za žene. A konkretno: mogu da pocepaju diplomu kao što ti predlažeš, mogu da promene struku ako je novac prioritet (da se bave trgovinom), mogu da se udaju za svog vršnjaka koji recimo nije doktor ali ima svoju zanatsku radionicu, prave decu i polako prave lovu u porodičnom biznisu dok se ne ukaže prilika da se bave svojim poslom, ili mogu da nauče jezik i odu u daleku Norvešku u tamo budu lekari - svet je pun mesta na kojima su doktori potrebni. Ne volim ovakve teme koje povezuju babe i žabe - i u zemljama u kojima ima posla neke žene ganjaju starije bogate muškarce ili manekensku karijeru, dakle nije to stvar ekonomske situacije nego ličnih preferencija.
 
Opet navodim devojke akademskog nivoa (lekarke,inzenjerke itd) koje sa praznom radnom knjizicom gravitiraju na birou za nezaposljavanje,jer znamo da se bez rodbinskih i porodicnih veza u tim lobiranim strukama ne moze dobiti posao,pa onda kazem stan ili neka materijalna sigurnost da sebi zarade -pusti san sem ako nisu dobije u nasledstvo od neke rodbine) itd.i sve sto ide s tim.
I onda svaki dan gledas citas ovo,gledas ovo,sreces ovakve u gradu i jedina poruka koja ti se namece je da je bolje dete sa 18 god.posle zavrsene srednje skole poslati da se bavi nekim "modelingom" (kako se to danas popularno kaze),na neke fashion tv ili da bleji po splavovima,kaficima na "IN" mestima,em ce biti popularno dete i srediti svoj "poslovni" zivot i sresti adekvatnog baju ,nego ga upisati npr.na medicinski fakultet gde ce kada zavrsi (nakon 6-7 god mucenja minimum) ici na biro rada i nemati nikakvu buducnost?Niti posla ,niti adekvatnog baje,a godine tika-taka idu?
Eto mozemo i iz tog ugla da komentarisemo.

Mislim da 'akademski nivo' imaju akademici, a ne neko ko je tek završio fakultet.

'Nikakva budućnost' je termin koji ne bih upotrebila ni za čoveka na doživotnoj robiji (možda u zatvoru napiše bestseler i postane planetarno čuven i bogat?), a ne za mladu, obrazovanu, pametnu osobu čiji život tek počinje. Svako svoju budućnost stvara sam, samo treba uzeti život u svoje ruke, a ne pasivno očekivati od države da ti sve pruži na tacni zato što si (čudna mi čuda) učila 6 godina. Činjenica je da je u Srbiji život teži nego u većini bogatih zemalja, ali svet je pun siromašnih zemalja u kojima je život takođe težak. A u tim bogatim zemljama, uz diplomu fakulteta često ide i pozamašan dug za obrazovanje koji se godinama otplaćuje. Na većini mesta na planeti je stan u vlasništvu luksuz koji se ne podrazumeva, i niko ga nije zaslužio tako što je učio - na skoro pa besplatnom - fakultetu. 'Neki modeling' je takođe posao sa svojim pravilima i žestokom konkurencijom, ni tu ne postoji garancija da ćeš biti uspešna samo zato što si se odlučila da se 'spustiš' na taj nivo.
 
Ja sam u braku sa 28 godina starijim čovekom, volimo se i odnos nam je lep i harmoničan. Jedino mi je trebalo vremena da ga uverim da to može uspeti, jer je bio na početku jako nesiguran.
Mene su uvek privlačili stariji muškarci tako da je on za mene praktično bio ono što mi je bilo potrebno. Površno je gledati to kroz prizmu materijalnosti, kada ima toliko mladih i glupih budzovana, btw, moj muž nije ni bogataš ni ne znam šta, običan čovek.

Kako se desilo da se udas za 28g,starijeg partnera i kako to izgleda?Podeli svoje iskustvo sa nama.
Dali je on iza sebe imao brak i decu,dali si ti imala brak i decu pre ili neki nesredjen privatni zivot ili materijalni problem?Zanima me jer se obicno takvi stariji muskarci predstavljaju kao spasioci kada upoznaju nekog.
Znala sam jednog koji sada ima 58g i kada sleti na aerodrom ponasa se kao da je spasilac Srbije (zivi inace u USA,S.Franscisco).Inace,preferira dame do 30g.(starije ne-kaze "stare su") i predstavlja se kao spasilac zenama u problemu,ako nemas posao-on ima resenje,emigracija i brak s njim,ako hoces ljubav-evo ljubav.Inace glavo mesto njegovog delovanja su razni srpski sajtovi za upoznavanje.
Spasilac mislim samo na recima:)
Zato me zanima ta fora kako muskarac od recimo 58g.zavrsi u braku sa 28g.mladjom zenom,jel na neka obecanja,spasilastvo od postojecih problema koje zena ima ili sta...?
 
Inace,pitanje za sve forumasice - kakva Vas je nevolja ili bolje receno situacija naterala da se udate?
Nemojte sada kao 18-godisnjakinje ljubav,romantiki,cvetici?Postujem i to,ali nije samo to bio razlog.
Naprimer kada se zena uda za 30g,starijeg muskarca pored ljubavi,harizme,iskustva koju ne osporavam dali ima tu i nekih drugih momenata jer naravno da se nece udati za nekog toliko starije koji je gole guzice i kuce nema za sto da ga ujede?Dali je to neka sigurnost,ocinska briga koju osetite ili sto su kod mladozenje bolji stambeni uslovi nego kod roditelja,ili ste bez posla a mladozenja ili neko njegov je baja od karijere i veza pa ce i taj problem biti resen,ili eto sto zatrudniste zaboraviste popiti tabletu..ili sto je doslo vreme i jeftinije je ziveti u paru,nego kao samica?Ovo pitanje se isto odnosi i na zene koje su udate za svoje vrsnjake.
Ako mozemo iskreno,bez prenemaganja i poezije,ionako nam se ovde ne znaju identiteti.
 
Kako se desilo da se udas za 28g,starijeg partnera i kako to izgleda?Podeli svoje iskustvo sa nama.
Dali je on iza sebe imao brak i decu,dali si ti imala brak i decu pre ili neki nesredjen privatni zivot ili materijalni problem?Zanima me jer se obicno takvi stariji muskarci predstavljaju kao spasioci kada upoznaju nekog.
Znala sam jednog koji sada ima 58g i kada sleti na aerodrom ponasa se kao da je spasilac Srbije (zivi inace u USA,S.Franscisco).Inace,preferira dame do 30g.(starije ne-kaze "stare su") i predstavlja se kao spasilac zenama u problemu,ako nemas posao-on ima resenje,emigracija i brak s njim,ako hoces ljubav-evo ljubav.Inace glavo mesto njegovog delovanja su razni srpski sajtovi za upoznavanje.
Spasilac mislim samo na recima:)
Zato me zanima ta fora kako muskarac od recimo 58g.zavrsi u braku sa 28g.mladjom zenom,jel na neka obecanja,spasilastvo od postojecih problema koje zena ima ili sta...?

Ne znam koliko godina imaš, rekla bih po načinu razmišljanja ne mnogo, ili si prosto ukalupljena u neki društveno prihvatljivi model življenja pa ko ono sputano konjče ne vidiš ni levo ni desno.

Prvo, pitanja su ti indiskretna. Ledzer da želi da priča o svom braku, pričala bi. Ovako tvoje zapitkivanje, bar meni, deluje kao "slatka moja, pričaj, sva se oznoji" palanačko zapitkivanje. Sa kojim pravom je ispituješ da li ima decu i još grđe da li je imala nesređen privatni život ili materijalnu situaciju?

Kakva je tvoja materijalna situacija ovih dana?

A sex? Ima li ga?

Mislim, kad se već igramo škakljivih pitanja.

Tvoja vizija veze/braka sa starijim muškarcem je Hju Hafner+sisata playboy zečica. On je bogat i u invalidskim kolicima a ona glupa i lepa. Ali to nije baš tako. Nije svaki stariji tip predator i lovac na piletinu niti svaka mlada žena kojoj se dopada stariji muškarac sirotica bez posla i stana pa će trampiti svoje mlade godinice za letovanja, zimovanja i stan od 300 kvadrata, ah, avaj, oh. To je prostitucija.
Normalan odnos je onaj u kojem se dopunjujete. On u njega unosi iskustvo i zrelost a ti neposrednost i razbarušenost koju određene mlade godine nose. I po nekom mom ličnom iskustvu nema velike razlike da li je muškarac stariji par godina ili par decenija. Na kraju se sve svede na to kakva je osoba i da li plovite u istom pravcu.
 
  • Podržavam
Reactions: vd
ludopile- Malo bih toga dodala ili rekla drugačije
Kada sretnete neku osobu, prvi utisak ostavlja kao ličnost, tek posle kao stariji čovek, profesor ( moj muž je profesor, pa zato stavljam kao prvi primer ), biznismen, vlasnik male pekare, neuspešni umetnik ili otpušteni metalostrugar :-) Čovek svuda sa sobom nosi samog sebe kao celovito biće. Drastična razlika u godinama je činjenica, ali nije je zaista teže prevazići nego neke druge, karakterne. Zbog kojih sam ja sve stvari ostavljala momke...

Btw, stariji muškarac uopšte nije po pravilu zaštitnik i slično. Godine ne menjaju karakter čoveka u tolikoj meri, kao što se ovde pretpostavlja.
 
ludopile- Malo bih toga dodala ili rekla drugačije
Kada sretnete neku osobu, prvi utisak ostavlja kao ličnost, tek posle kao stariji čovek, profesor ( moj muž je profesor, pa zato stavljam kao prvi primer ), biznismen, vlasnik male pekare, neuspešni umetnik ili otpušteni metalostrugar :-) Čovek svuda sa sobom nosi samog sebe kao celovito biće. Drastična razlika u godinama je činjenica, ali nije je zaista teže prevazići nego neke druge, karakterne. Zbog kojih sam ja sve stvari ostavljala momke...

Btw, stariji muškarac uopšte nije po pravilu zaštitnik i slično. Godine ne menjaju karakter čoveka u tolikoj meri, kao što se ovde pretpostavlja.
Razumem te donekle,mada imam utisak da straiji muskaci posle 50-te "polude",kod nekih to krene i oko 40-te.Neznam kako bih to opisala.Navedoh primer ovog iz USA,koji je totalni frik (isto stoji biznismen,doktor eletrotehnike),ali totalni frik.Ne znam kako bih objasnila te promene kod starijih ljudi.Mozda je sve to individualno,pa ja gresim.
I da napomenem,sto stariji vise vuce repova proslosti za sobom,a nije bas svakoj zeni do slusanja srcedrapatelljskih prica o njegovoj bivsoj/bivsima zenama sta kojoj ostavio dao,pa kakvim skolama skolovao i ucino za decu i ostale kvazi-naravoucenije od takvih.
Na stranu sve to,sve se moze tolrisati,ali takvi muskarci,po mom mislljenju upadaju u neki muski klimaks,pa veze (ne mislim samo sexualne) vec i druzenje sa maldjim shvataju kao produzenje vlastite mladosti.smesno ej videti nekog dedicu od 58g-60g kako djipa na plavu i u diskoteci ma koliko on bio u fizickoj formi i IN obucen.Da pojednostavim,podetinje....
 
meni je lepse videti babice i dedice kad podetinje nego mladi kad se ponasaju ko starkelje :neutral:
po diskotekama sve neka deca(bar u ovom delu evrope gde ja zivim) ali ajde ne moraju svi da vole diskoteku
ali ni po parkovima ne znaju bre da se opuste,da se izigraju,da ne gledaju ko ih gleda
ali to je neka druga tema
 
Као оне бабе и деде што не пропуштају ни једно вече анимације у хотелу поред базена.
Која бедачина, па пипају колена и како већ иде и ђускају у цвету издисаја..
 
Одушевим се кад видим да вуцарају бајсеве и чамаце а имају по 80год, али брате оно ква-ква свако вече. Имам утисак да их дрогирају и да су их довукли из клинке Шварцвалд.
Генерално си у праву, није згодно да будем оптужен за старосну диксриминацију...
 

Back
Top