Stariji muskarac-mladja zena

Priznajem da sam pomalo licemerna povodom ove teme jer nikada nisam bila u vezi sa znatno starijim muskarcem, sto ce reci starijim 4-5 godina. Jednostavnije receno, znala sam da nemam tacku susticanja a kako sam se rano "zadevojcila" u fizickom smislu bili su mi odbojni sredovecni muskarci koji nerazvijenu devojcicu smatraju detetom a razvijenu punokrvnom devojkom iako su curice istih godina. Medjutim, kako vreme tece za starije tako tece i za nas mladje. Nije svejedno da li se sa starijim spetlja gimnazijalka ili mlada zena u ranim tridesetim recimo...Uzimam da je do cetvrte decenije svaka devojka imala nekoliko veza te da ume da prepozna i oseti sta je njoj potrebno, oroceno ili neoroceno u vremenu. Tek tada veza izmedju starije i mladje osobe moze biti ravnopravna, cemu valjda svaka razvijena osoba tezi.

Teško.
Možda mi tome težimo, kao što pravni sistem teži da izravna (u duhovnom smislu) osobe kako bi bile ravnopravne.
Ali, priroda ne poznaje ravnopravnost
Žao mi je - tu prestaje idealizam

Jača osoba dozvoljava tu tzv ravnopravnost u ime ljubavi i iracionalnosti (investira) za račun one slabije.

Izvini što je tako !
 

Back
Top