problem sa brzinom procesora

krokan

Početnik
Poruka
4
Imam laptop acer aspire 1353lc AMD 2400+ mobility. Njegova realna brzina bi rebalo da bude oko 2Ghz, ali sistem mi stalno prijavljuje da radi na 796Mhz.To je verovatno neka fora kod ovih mobility procesora. Da li neko zna kako mogu da mu povecam snagu procesora. Hvala.
 
krokan:
Imam laptop acer aspire 1353lc AMD 2400+ mobility. Njegova realna brzina bi rebalo da bude oko 2Ghz, ali sistem mi stalno prijavljuje da radi na 796Mhz.To je verovatno neka fora kod ovih mobility procesora. Da li neko zna kako mogu da mu povecam snagu procesora. Hvala.
Restart kada pocne da se dize drzi dilit pa u biosu namesti bar na 1500Mhz, nisi rekao kako je doslo do toga da ti nije prljav pa se suvise pregreva pa je mozda sam smanjio brzinu procesora, kod mene 2400+ radi jedno vreme na 2000Hz pa kad se napuni prasine gasi se tada mu smanjim na 1500Hz i kada ga ocistim vratim na 2000 i opet radi :!: :wink:
 
Ja sam imao slican problem sa AMD XP 2000+ koji na default vrednostima radi 1.667 MHz a meni je radio na 1.425 MHz.Sta je prouzrokovalo pad frekvencije ne znam ali sam prvo ocistio cooler procesora koji je bio izuzetno prljav a zatim sam u bios-u vratio na default vrednosti.Sad mi sve radi ok.
Pozdrav!
 

Back
Top