SUROGAT-ZAMENSKA MAJKA

alokontakt

Obećava
Poruka
72
Da,oglas je istinit,zelela bih da nekom bracnom paru pomognem time sto bih bila surogat iliti zamenska majka.Znam da mnogi parovi zele da stupe u kontakt sa osobom poput mene ali jednostavno ne postoji mesto gde bi nasli takvu osobu kao sto ni ja ne znam gde bih mogla da nadjem ozbiljan par.
Posto ne mogu ovde da ostavim svoju mail adresu neka me kontaktiraju na private oni koji su ozbiljni i zainteresovani i lako cemo stupiti u kontakt.I necu da se upustam u bezvezne diskusije sa osobama koje nemaju pojma sta znaci surogat majka a ipak 'imaju misljenje o tome'
 
"Naša zemlja ne poseduje zakonsku regulativu određenu za ovu pojavu. Kod nas se do potomstva dolazi putem usvajanja dece (parovi koji ga prirodno ne mogu imati). Žena koja poseduje naše državljanstvo ne može ni u jednoj stranoj državi ostvariti pravo da postane surogat majka, ili pak naručilac surogat majke (u državi u kojoj je zakon dozvolio surogat majku)."

http://www.yumama.com/trudnoca/saveti/strana.php?s=surogat_majka
 
da,nasa zemlja ne poseduje zakonsku regulativu po tom pitanju sto znaci da nije dozvoljeno ali nije ni zabranjeno.Postoje klinike u Bgu kao i advokati koji se time bave i dajte,ne zavaravajmo se,sve se da resiti,samo kad se hoce a da nije protivzakonito.
 
Извини, мало сам ишчитала твоје постове...и заиста ме интересују твоји мотиви да непознатим људима постанеш сурогат-мајка.
Имаш ли деце?
 
alokontakt:
da,nasa zemlja ne poseduje zakonsku regulativu po tom pitanju sto znaci da nije dozvoljeno ali nije ni zabranjeno.Postoje klinike u Bgu kao i advokati koji se time bave i dajte,ne zavaravajmo se,sve se da resiti,samo kad se hoce a da nije protivzakonito.


kod nas je protivzakonito :!:

nasa drzavljanka ne moze biti surogat majka ni ovde ni u inostranstvu :!:
 
protivzakonito???a ne poseduje zakonsku regulativu???kako mozes da kazes da je zakonio ili protivzakonito ako ne poseduje zakonsku regulativu?
upitaj nekog advokata,a postoje advokati koji se time bave..no necu o tome.
Da,imam dvoje dece i divnog muza.Imam divnu porodicu,ali akoje ja imam zasto ne bih mogla da pomognem jos nekome da je ima ako sam vec u mogucnosti?
Znas to me podseca na neke nase 'gastarbajtere' koji non stop kukaju kako ti ne mogu srediti papire da odes u inostranstvo,jer navodno postoje milion komplikacija i to je prosto neizvodljivo,a ustvari samo ne zele da ti pomognu,ne zele da se pomuce.Znam to jer su i moji roditelji u inostranstvu,pa stoga mije sve to poznato.Mi Srbi,ma koliko se neki uvredili,i jesmo takvi,ne zelimo da drugome pomognemo,uvek nam je draze da nam drugi zavide i da 'je moja kuca veca od komsijine'..a zasto je tako?
Smatram da treba da ti meni pomognes kad god mozes i koliko mozes kao i ja tebi.Ne volim da sam sebicna a ovo je mislim najbolji dokaz nesebicnosti..mnogi me sigurno nece razumeti ali sta ja tu mogu.Jednostavno to zelim,a ako cu nekoga da usrecim onda sta tu vise ima da pricam...
 
hanibal77:
Hellen:
И желиш другоме да родиш дете, само тако из човекољубља, без материјалне надокнаде?
ma naravno zeno zar si posumnjala? :wink: :lol:

Ma da, ja stvarno verujem da alokontakt to zeli, bez materijalne nadoknade i iz altruizma, ali.....nije tu zakon ono so cemu razmisljam...nego, to je prosto jedna vrlo osetljiva stvar u psiholoskom smislu.....Ipak se dete razvija u tebi 9 meseci, ti ga radjas, stvara se emotivna i psoholoska veza ma kolko da se trudis da se ne stvori, onda kad ga rodis neko ti ga jednostavno uzme i odnese...mislim, nje to uopste naivna stvar i trazi puno snage, psiholoske spremnosti...ne znam. Mislim da ja to nikad ne bih mogla - da nosim u sebi dete 9 meseci, da ga porodim i da ga se odreknem sa pricom danije ni bilo moje na prvom mestu vec necije tudje......Ne kazem da drugi pa i alokontakt to nece moci, ali ja znam da ja ne bih mogla - nesto bi mi se u dusi pokidalo, cini mi se, srce bi mi prepuklo.....Ako ona to moze - iz cistog altruizma - svaka joj cast i samo napred. veoma human gest, za svako postovanje.
 
alokontakt:
protivzakonito???a ne poseduje zakonsku regulativu???kako mozes da kazes da je zakonio ili protivzakonito ako ne poseduje zakonsku regulativu?
upitaj nekog advokata,a postoje advokati koji se time bave..no necu o tome.

--------------------------------------

Ti zeno kao da ne umes da citas :? :!:

pa 'ajde da probamo ponovo :


"Naša zemlja ne poseduje zakonsku regulativu određenu za ovu pojavu. Kod nas se do potomstva dolazi putem usvajanja dece (parovi koji ga prirodno ne mogu imati).
Žena koja poseduje naše državljanstvo ne može ni u jednoj stranoj državi ostvariti pravo da postane surogat majka, ili pak naručilac surogat majke (u državi u kojoj je zakon dozvolio surogat majku)."
 
alokontakt:
...Da,imam dvoje dece i divnog muza.Imam divnu porodicu,ali akoje ja imam zasto ne bih mogla da pomognem jos nekome da je ima ako sam vec u mogucnosti?...
...Mi Srbi,ma koliko se neki uvredili,i jesmo takvi,ne zelimo da drugome pomognemo,uvek nam je draze da nam drugi zavide i da 'je moja kuca veca od komsijine'..a zasto je tako?
Smatram da treba da ti meni pomognes kad god mozes i koliko mozes kao i ja tebi.Ne volim da sam sebicna a ovo je mislim najbolji dokaz nesebicnosti..mnogi me sigurno nece razumeti ali sta ja tu mogu.Jednostavno to zelim,a ako cu nekoga da usrecim onda sta tu vise ima da pricam...

Jeftina patetika u zamenu za materijalnu satisfakciju. :(
 
WithdrawnWater:
Uh...kako ste tako sigurni? :? :shock:

Алтруизам и хуманост се може показати на много различитих начина...А ово ми делује мало... :roll: ...благо речено - дискутабилно!

Жена која је спремна да девет месеци носи дете у себи ( а само мајка зна шта то значи! ), која га роди, а затим га се ''одрекне'' и да га неким људима који јој нису нико и ништа...само зато јер жели да их усрећи... :roll:

Потребна је изузетна психичка снага за тако нешто, плаћен је превелики емотивни и физички ''цех''...зарад чега? Чистог алтруизма? Ма даааај...
 
Da, znam da zvuci cudno...ali kod na Srba sve sto je za 'dzabe' odmah je sumnjivo, sve sto je iz ciste humanosti, altruizma, gesta dobre volje, zelje da se nekome nesto ucini bez nadoknade i trazenja da se nesto vrati - odmah je sumnjivo i omalovazeno. Cak i u nekim obicnim situacijama - kao ono, neko te pusti preko reda u banci, ili kad ne mozes da uhvatis taksi ponudi ti se da te odveze gde si posao (Boze kolke sam stopere vozila na sasvim drugi kraj od onog gde sam posla, jer je padao sneg...kisa...bilo je uzasno vruce....)
Ponekad mi smeta sve to - stalno prisutna pomisao i paranoja da iza svakog gesta mora da stoji neka namera, i sumnjicavo pitanje 'a sta on ima od toga?'

Zelela bih da svi mi - zajedno! - malo povratimo veru u ljude: d a se stvari cine iz dobre namere, iz volje da se ucini, da se neko usreci, da se jednostavno cini - dobro drugima. Zelela bih da svi mi malo vratimo onu veru u ljude koju smo mozda imali pa izgubili, ili je neki nikad nisu imali - da jos ima dobrote medju nama, ne one komercijalne, za sliku u medijima, za nagradu, za nadoknadu, nego one ljudske i iz duse, da se cini dobro drugima, jer jedino u zemlji gde su i drugi srecni, i mi mozemo biti srecni; tesko je biti srecan covek u nesrecnoj zemlji, zaista.....

Ne znam zasto alokontakt zeli da bude surogat-majka, ne znam da li to cini za novac ili neku naknadu...ali zaista zelim i hocu da verujem, onako ljudski, decije, cvrsto - ko kad se zeli zelja dok pada zvezda - da to cini iz humanosti, i altruizma, i ni iz jednog drugog razloga. To je prosto moj izbor - da VERUJEM. Da se odreknem svog stecenog cinizma koji je sposoban sve da obezvredi, i da nepokolebljivo verujem u dobro nekoga koga ne znam. Zato sto ce jedino vera u dobro u nama biti sposobna da vrati dobro medju nas, i da vrati nadu da smo jos ljudi dostojni ljudskog u nama.....
Mozete reci da sam naivna, i da sam dete, i da sam blesava - ali ja biram da altruizma jos ima, i da ljudskosti jos ima. To je moj izbor i moja odluka, i to je ono sto me tera da idem napred i da verujem u zivot u ovoj zemlji i na ovoj Zemlji......

(Izvinjavam se auditorijumu na ovom unutrasnjem monologu.....imala sam potrebu da ovde 'mislim naglas'...)
 
draga www,
lepo je sto zelis da verujes da ljudskosti jos ima...ja zivim tako kao da je jos ima...ponasam se tako...imam prijatelje koji su mi pomogli kao potpunom strancu(tek smo se bili upoznali) bez ikakve mat.naknade...ali...
da li mozemo da pricamo o altruizmu kad govorimo o majcinstvu? imam trideset cetiri godine, i u jedno sam sigurna-majcinski instikt je jaci od svakog drugog koji sam ikad osetila...znas ono sex, pa strah od smrti...sve , sve pada u vodu kad su deca u pitanju..i onda, svoju krv, svoju ljubav, svoje dete das nekom zato da bi ga usrecio?! duboko sumnjam u to...
prihvatam da se ljudi razlikuju, ali neke sustinske stvari, neka sustinska osecanja morala bi biti ista...
bez namere da uvredim ikoga, eto, i ja jedan unutrasnji monolog...
pozdrav
 
Slazem se da je majcinski instinkt jaci od svega drugog ... Meni je bas zbog toga i tesko da poverujem da bi se neko mogao odluciti na takav korak iz ciste materijalne koristi. :? Kakva god glad za novcem da postoji, o kakvoj god osobi da je rec, nikako ne mogu da poverujem da bi neka osoba dala to malo stvorenje koje je u njoj raslo 9 meseci samo radi novcane nadoknade.
Osecaj da si jos jednoj osobi podario mogucnost da bude majka je vec nesto sto bih mogla da shvatim kao motiv. Priznajem da ja ne bih imala snage za tako nesto ali to je vec druga prica...
 
mislim da se ista osoba pojavljuje i na serbiancafeu gde je rekla da trazi novac-i isto se povela diskusija!
Mislim da jemogucnost da dete koje je od 1 celje raslo u tebi po rodjenju das nekom drugom, za bilo koje pare jednostavno nespojiva s`mozgom bilo kome ko je ikad osetio sta znaci biti majka!
Ne znam sta je zenu nateralo da se odluci na takav korak..Jedino bih oprvdanje mozda mogla da nadjem u spasavanju nekog drugog zivota(od uzasa ne mogu ni da napisem na ciji zivot mislm, ali mislim da me svi razumeju :( pu pu daleko bilo), mada mislim da mi je takva ideja sinula od prekomernog gledanja porodicnih tv filmova...
 
:? Mozda ce zvucati glupavo, ali danima mi se, vezano za ovu temu, mota po glavi sledece pitanje, ustvari dilema - ako je u pitanju heteroseksualni par koji ne moze da ima decu iz bilo kojih razloga, a ne zeli dete da usvoji, jer zeli da ono, makar delimicno, poseduje njihov genetski materijal, to mi je apsolutno O.K., to razumem i podrzavam funkciju surogat majke... ali u novije vreme ima dosta homoseksualnih parova muskarac-muskarac, koji, sasvim javno, izrazavaju zelju da budu otac i "majka", tj. da odgajaju dete, a iz sasvim ociglednih razloga, to ne mogu da ostvare, dakle, sta bi uradila u tom slucaju (pricam APSOLUTNO APSTRAKTNO!), oni takodje traze surogat majke? Da li bi njima pomogla?
Au, sad ocekujem masovno pljuvanje!!!
 
NenaS



nemoj da se uzbudjujes zbog 'masovnog pljuvanja' kao sto si morala do sada da primetis da nas ima raznih,pravo da ti kazem ja sam se stvarno smejala nekim komenatrima odavde,pricaju ljudi o stvarima o kojima pojma nemaju..a sada odgovor na tvoje pitanje:Ne,takvom paru ne bih rodila dete.Ipak sam mozda za toliko staromodna i nekako takve veze niti mogu da prihvatim niti smatram da bi bilo zdravo i dobro da dete raste u takvoj sredini.Detetu je pre svega potrebno da ima ljubav oca i majke,razlicitih polova naravno.
A sada i ja ocekujem masovno pljuvanje:)))
 
NenaS:
:? Mozda ce zvucati glupavo, ali danima mi se, vezano za ovu temu, mota po glavi sledece pitanje, ustvari dilema - ako je u pitanju heteroseksualni par koji ne moze da ima decu iz bilo kojih razloga, a ne zeli dete da usvoji, jer zeli da ono, makar delimicno, poseduje njihov genetski materijal, to mi je apsolutno O.K.

Oprosti, ali meni nije bas sasvim jasno zasto je to tebi O.K.?
Sta iz perspektive roditelja (a narocito oca) menja genetski materijal deteta?
Da li ga volis vise samo zbog predubedjenja da je "tvoje" od recimo deteta koje odgajas a znas da nema tvoj genetski materijal?
 

Back
Top