tarifa za porodjaj

linga

Zainteresovan član
Poruka
102
Imam jedno pitanje i molbu da zene koje su se skorije poradjale u BG. Ja uskoro ulazim u deveti mesec i svi me bombarduju pricama kolika je tarifa za porodjaj u kojoj bolnici. Ispada da bez 250-300 e za dr i jos toliko za anesteziologa i babicu ne pomisljam da se porodim. Molim vas napisite mi svoja iskustva dajte neki savet? Plase me da ce inace(bar u Frontu gde planiram da se porodim) da me pregleda i poradja 5 lekara. Sada sta ja da radim?
 
Nisam se poradjala ali sam provela sasvim dovoljno vremena u porodjajnoj sali da sam izvukla samo jedan zakljucak, a to je da su nase zene postale ne razmezane nego je to uzas blagi.
Najiskrenije cu ti reci da sve te price potpuno zaboravis i probas lepo da se opustis i psihicki spremis za taj dogadjaj.
Ako sve bude islo(sto ti naravno od srca zelim) kako treba babica je jedina osoba koja ti treba, lekar je tu da uradi epiziotomiju i da nakon zavrsetka porodjaja te pregleda, sanira eventualne povrede porodjajnih puteva, zasije ranu...i to je to.
Ukoliko ces se poradjati sa epiduralnom anestezijom onda ces vec ugovoriti sve sa anesteziologom, koji se nece odmicati od tebe sve vreme porodjaja, postoji tacna cena koliko takva vrste intervencije kosta.
Postoji tema na podforumu dom i porodica vezana za porodjaj, epidural,iskustva zena ...
U svakom slucaju zelim ti sve najbolje.
Pozdrav!
 
hvala vam ali ja sam ipak trudnica pa me hodmoni drmaju... Uglavnom problem i jeste sto svuda osim zvanicne tarife tj onogsto uzima bolnica (za epidural prisustvo oca na porodjaju) lekari bez blama kazu koliko kosta. ja nisam razmazena znam dfa mi doktor nece biti tu i da priroda uglavnom odradi svoje jer oni zene ne poradjaju one se same poradjaju uz njihovu pomoc.
U svakom slucaju znate kako neki crvic u vama radi, pa sto su onda ludi ovi sto placaju pa da li ce sve biti u redu. nadam se da ce me to proci do porodjaja. Ovo mi je prva beba pa valjda sve dozivljavam dramaticnije.
 
Mom muzu je dr pred moj treci porodjaj(sva tri carska tako da se prije treceg zakazivao i datum i dr) bukvalno ovako rekao:"Za zensko 300 a za musko 500 maraka"(2000-te)!!!!!!Ovaj moj je bio sokiran,jes'da je CG al' je ipak nevjerovatno! :shock:
 
Zensko sam i zaista mislim da smo generalno gledano postale mnogo razmazene.
Moja poznanica je trudnocu iznela u Holandiji i tamo se porodila, govorimo dakle o zemlji sa izuzetno visokim zivotnim standardom, za vreme trudnoce 3 puta je videla ginekologa, poradjala se kod kuce uz pomoc babice ,porodjaj se malo iskomplikovao ,morao je da se koristi forceps,prebacena je u bolnicu i tamo je sve obavljeno,posle 3 dana je vec bila kuci.
Njihovo odeljenje akuserstva je prazno jer se u bolnici zadrzavaju samo najkomplikovaniji slucajevi.

Kod nas od momenta ostajanja u drugom stanju ginekologa vidjate cesce neko clanove svoje porodice,do trenutka porodjaja vec ste utanacili i datum kad treba da se porodite a po mogucnosti i vreme, postale smo u ovim teskim vremenima ovce za sisanje jer ginekologija je zlatna koka medicine pri cemu moram da se ogradim cast izuzecima ali dobar deo kolega ginekologa pristupa intervencijama koje ne da nisu neophodne nego ...

Dakle nigde u svetu vas nece poradjati carskim rezom zato sto eto vi to zelite, da bi vas manje bolelo,taj idiotluk je cist srpski proizvod.
U jednom nasem porodilistu situacija na porodjaju je bila sledeca, zena je dobila trudove i ukljucena je indukcija, posto se nije otvarala zeljenom brzinom dodate su i vaginalete i nakraju se krenulo sa manuelnom dilatacijom grlica materice sto je naravno izuzetno bolno.
Komentar kolege koji je tu na specijalizaciji je bio "Aman pusti je ,ne mora da se porodi u tvom radnom vremenu".Nadam se da je svima jasno o cemu se radilo.

Normalan porodjaj traje od pocetka trudova do samog akta poradjanja izmedju 15 i 24h ,priroda je to tako udesila, kod nas se u nekim porodilistima to resava za 3 sata...pa gde je to normalno, onda nam zene imaju masivne povrede porodjajnih puteva ,bolove,infekcije i kad nekoj od njih spomenete sledecu trudnocu otera vas u tri lepe.
Razumem naravno i strah,i bolove ali cinjenica je da dok se poradjate lekar vamne treba da bi vas drzao za ruku.

Bilo bi lepo da su nam uslovi takvi da tada mozemo biti okruzeni ljudima koje volimo i koji ce nam tad pruziti punu podrsku i pomoc.

Sto se tice epiziotomije, nas su ucili i dalje nas tako uce da je to kontrolisano sirenje porodjajnog puta tacno na odredjenom mestu koje ce spreciti nekontrolisano cepanje ,misica,cmara...vidim da se na netu cesto spominje kako je to akuserska moc,kako to ne mora da se radi...iskreno receno nisam videla zenu koja se poradjala ,kojoj iz razloga brzog porodjaja ili lekarske neazurnosti nije uradjena epiziotomija a da se nije pocepala.
Pri tome "cepanje" izaziva vrlo teske povrede koje vas mogu kostati normalne funkcije cmara,mokrenja...jako dugo.
Dakle, da bih izbegla navlacenje gneva zenske populacije na svoju kicmu moram podvuci jednu stvar, mnogo toga u nasem zdravstvu ne valja i jako mi je zao sto smo najlepsi dogadjaj u zivotu svake zene pretvorili u nesto sto izgleda kao situacija na pijaci.Posto sam se vec dovoljno raspisala po ovom pitanju necu zalaziti u to kakva nam je situacija u zemlji, zdravstvu,ko sta radi...kriv je jedan deo lekarske branse, krivi su i pacijenti.
Pri tome ima ona stara narodna "sto babica kilava beba"...velika je istina u tome.
 
liv:
Mom muzu je dr pred moj treci porodjaj(sva tri carska tako da se prije treceg zakazivao i datum i dr) bukvalno ovako rekao:"Za zensko 300 a za musko 500 maraka"(2000-te)!!!!!!Ovaj moj je bio sokiran,jes'da je CG al' je ipak nevjerovatno! :shock:

A zašto više para za muško, njega je kao teže roditi? :shock: :shock: :shock: Moraću da kažem mami da je ona srećna žena što nije radjala mušku decu pa se nije mnogo mučila na porodjaju. :roll:
 
Zalosno je kakvo zdravstvo imamo. U sabackoj bolnici(inace, ja sam iz Sapca)na porodjaj nesmes ni da pomislis da odes bez najmanje 200 evra, flase viskija... Doktori ne primaju trudnice u bolnici na kontrole, vec iskljucivo privatno. Moja sestra je trudna, doktor joj vodi trudnocu u privatnoj ordinaciji, i rekao joj je da mora svaki mesec da ide na ultra zvuk, da li je to normalno s obzirom da je sve u redu i kako treba? Naravno, ultra zvuk je 30 evra.Ovo joj je drugo dete, a kad je trebalo da se porodi sa prvim detetom niko nije hteo da je pogleda u bolnici dok nije dala pare. Tri dana je se poradjala, a beba je za to vreme izgubila 300 grama.
 
Dakle nigde u svetu vas nece poradjati carskim rezom zato sto eto vi to zelite, da bi vas manje bolelo,taj idiotluk je cist srpski proizvod

Dr, ovde nisi u pravu. U EU cini mi se da u UK i Italiji zasigurno moze da se trazi carski rez, s time da se doplati razlika, jer osiguranje nije duzno da to pokriva po zelji. U vecini EU zemalja je moguce dogovoriti se na tu temu, a cini mi se da je pre oko godinu dana u Kanadi izdata preporuka da se trudnicama izlazi u susret ukoliko zele porodjaj carskim rezom. Holandija je jedna zaista posebna prica, tu nemam komentar.
Inace je citava prica o carskom rezu u EU, a cini mi se i sire, dobila na zamahu otkako je pre nekoliko godina obavljeno istrazivanje medju zenskim akuserima u UK i po kome je oko 35% posto njih izjavilo da bi za sebe dobrovoljno izabralo porodjaj carskim rezom u slucaju normalne trudnoce sa jednom bebom postavljenom u pravi polozaj. Gospodje akuseri su o porodjaju verovatno dobro obavestene...

Sto se epiziotomije tice ovde (Nemacka) je misljenje da je bolje da zena sama pukne jer su tada u pitanju najcesce povrsinska ostecenja, dok rana od epiziotomije obuhvata vise slojeva i cesti su dalji "procepi", a cini mi se da je to dominantna praksa i u zemljama u okruzenju. Postoje indikacije kada se epiziotomija radi, cini mi se kad se smanji broj otkucaja srca bebe ili tako nesto. E sad, lekari su ovi ovde, lekari ste i vi tamo. Ja stvarno ne znam kako je moguce da postoje takve razlike. Jos da dodam da je ovde zabranjen karlicni porodjaj zakonom, kazu da je opasan za bebu i velika trauma za majku, mogucnost porodjajnih povreda povecana, tu se radi velika epiziotomija... dakle takva trudnica automatski ide na carski rez ("hladan"). Dok recimo znam da se u "N. Frontu" mora naci veza za carski inace ce zenu poradjati karlicno dok god nogice bebe nisu "jedna preko druge". Prijateljica mi se tako porodila, rekla je da vise u zivotu nijedno dete nece roditi.

Ja nisam lekar i ne mogu da raspravljam sta je dobro a sta lose, ali itekako mogu da uocim razliku u praksi koja postoji. Ne mogu da se otmem utisku da je porodjaj u EU daleko, daleko humaniji nego u Srbiji i niposto ne mislim da su nase zene razmazene, mislim da su jadne kroz sta sve i na kakav nacin moraju da prodju.
 
cojka:
Zalosno je kakvo zdravstvo imamo. U sabackoj bolnici(inace, ja sam iz Sapca)na porodjaj nesmes ni da pomislis da odes bez najmanje 200 evra, flase viskija... Doktori ne primaju trudnice u bolnici na kontrole, vec iskljucivo privatno. Moja sestra je trudna, doktor joj vodi trudnocu u privatnoj ordinaciji, i rekao joj je da mora svaki mesec da ide na ultra zvuk, da li je to normalno s obzirom da je sve u redu i kako treba? Naravno, ultra zvuk je 30 evra.Ovo joj je drugo dete, a kad je trebalo da se porodi sa prvim detetom niko nije hteo da je pogleda u bolnici dok nije dala pare. Tri dana je se poradjala, a beba je za to vreme izgubila 300 grama.

Joj, ljudi, pa zalite se, sta je sa vama - pa nikad stvari nece da se menjaju ako svi cute i placaju i niko se ninasta ne zali! I nemojte mi pricati pricu 'A kome da se zalim, jest' bas ce neko na moju zalbu da obrati paznju!' Ako se zali samo jedan od 7 miliona, jednom godisnje, naravno da niko nece tome pridavati paznju! Ali da je stiglo 200 zalbi ministrastvu na Sabacku bolnicu i prijava za korupciju i mito - da vidis da li se nesto ne bi zatalasalo! nego nas narod naucio da zivi ko stoka - svi trpe i niko se ninasta ne zali, nego opale najcesce po onim jadnim doktorima koji rade svoj posao ljudski, pa najneduzniji nastradaju jer na one koji su krivi ne smeju da dignu glas!
 
Greene1:
Dakle nigde u svetu vas nece poradjati carskim rezom zato sto eto vi to zelite, da bi vas manje bolelo,taj idiotluk je cist srpski proizvod

Dr, ovde nisi u pravu. U EU cini mi se da u UK i Italiji zasigurno moze da se trazi carski rez, s time da se doplati razlika, jer osiguranje nije duzno da to pokriva po zelji. U vecini EU zemalja je moguce dogovoriti se na tu temu, a cini mi se da je pre oko godinu dana u Kanadi izdata preporuka da se trudnicama izlazi u susret ukoliko zele porodjaj carskim rezom. Holandija je jedna zaista posebna prica, tu nemam komentar.
Inace je citava prica o carskom rezu u EU, a cini mi se i sire, dobila na zamahu otkako je pre nekoliko godina obavljeno istrazivanje medju zenskim akuserima u UK i po kome je oko 35% posto njih izjavilo da bi za sebe dobrovoljno izabralo porodjaj carskim rezom u slucaju normalne trudnoce sa jednom bebom postavljenom u pravi polozaj. Gospodje akuseri su o porodjaju verovatno dobro obavestene...

Sto se epiziotomije tice ovde (Nemacka) je misljenje da je bolje da zena sama pukne jer su tada u pitanju najcesce povrsinska ostecenja, dok rana od epiziotomije obuhvata vise slojeva i cesti su dalji "procepi", a cini mi se da je to dominantna praksa i u zemljama u okruzenju. Postoje indikacije kada se epiziotomija radi, cini mi se kad se smanji broj otkucaja srca bebe ili tako nesto. E sad, lekari su ovi ovde, lekari ste i vi tamo. Ja stvarno ne znam kako je moguce da postoje takve razlike. Jos da dodam da je ovde zabranjen karlicni porodjaj zakonom, kazu da je opasan za bebu i velika trauma za majku, mogucnost porodjajnih povreda povecana, tu se radi velika epiziotomija... dakle takva trudnica automatski ide na carski rez ("hladan"). Dok recimo znam da se u "N. Frontu" mora naci veza za carski inace ce zenu poradjati karlicno dok god nogice bebe nisu "jedna preko druge". Prijateljica mi se tako porodila, rekla je da vise u zivotu nijedno dete nece roditi.

Ja nisam lekar i ne mogu da raspravljam sta je dobro a sta lose, ali itekako mogu da uocim razliku u praksi koja postoji. Ne mogu da se otmem utisku da je porodjaj u EU daleko, daleko humaniji nego u Srbiji i niposto ne mislim da su nase zene razmazene, mislim da su jadne kroz sta sve i na kakav nacin moraju da prodju.
Da,slazem se da je odnos prema zeni i porodjaju humaniji ali iz cisto ekonosmkih razloga.Epiduralna anestezija, konforne sobe, prijatno nasmejano osoblje...prisutan otac, nema guzve,histerije...ma mozemo mi da pricamo kako treba biti human koliko god hocete sve se vrti oko para...nazalost.

Nisi u pravu kada kazes da se spontanim pucanjem zena pocepa samo povrsinski, zahvaceni su svi slojevi i pri takvom sponatnom pucanju moze se desiti da se pocepa i sam rectum(zavrsni deo debelog creva).Ovo sto ja govorim je nasa medicinska skola, stvarno ne znam zasto bi se zene akuseri u EU odlucile pre za carski rez, ja ni za zivu glavu ako ne moram ne bih isla na takvu vrstu intervencije.
No, da se ne ponavljam sa celom pricom oko stanja u nasem zdravstvu WDW je sve lepo rekla a vec smo i vodili takve rasprave ovde, bunite se narode, nemojte biti ovce za sisanje.Takvim stvarima se jednom mora stati na put.
 
mislim da je tema malo skrenula sa pravog puta, ne moze se nista uopstavati da li su zene razmazene li ne. Sve je individualno. Ja samo pricam da mi je ovo prva beba, imam dodirau zdravstvu, znam kako stvari stoje i to me zbunjuje i nervira. Razapeta sam izmedju zelje da sa mojom bebom sve bude najbolje i straha da li ce sve biti tak oako se ne usudim da ne podmazem gde treba. Mene uopste nije sramota zbog ponasanja lekara to je njihov obraz. Ja radim kao novinar, i nisam nikada nikome trazila pare da napiosem tekst pa to je moj posao pobogu.
Svi mogu da pricaju ne budi ovca za sisanje ne daj nikome pare, a recite i sami iz izkustva poznanika kako se obicno prodje tako. Kad vec postoje nacini da se ceo taj cin olaksa i ostane u secanju kao najlepsi i najemotivniji trenutak u zivotu zene, zasto da to ne bude tako
 
Evo moja rodjena sestra se poradjala na Zvezdari, Rifata Burdzevica, i bila je u baby frendly. Nista ali bas nista nije platila, cak ni taj baby f,sto ti preporucujem jer su sobe sa po 2 zene i beba je sa tobom. Naravno sestre, babice i doktori su sasvim korektni. Imaju jako dobar tim strucnjaka ginekologa i akusera te mozes da se poradjas u cijoj god smeni :D bez nadoknade. Njoj je trudnocu vodila Dr.Stojanovic porodila je babica uz asistenciju mislim Dr.Djokica posle par dana je otisla kuci srecna i zadovoljna. A naravno tamo je otisla po preporuci drugih zena koje su takodje prosle najbolje moguce i to bez ikakve nadoknade. Eto malo da ti pomognem :D
 
Nisi u pravu kada kazes da se spontanim pucanjem zena pocepa samo povrsinski, zahvaceni su svi slojevi i pri takvom sponatnom pucanju moze se desiti da se pocepa i sam rectum(zavrsni deo debelog creva).Ovo sto ja govorim je nasa medicinska skola, stvarno ne znam zasto bi se zene akuseri u EU odlucile pre za carski rez, ja ni za zivu glavu ako ne moram ne bih isla na takvu vrstu intervencije.

Dr to nije moje misljenje, ja sam samo prenela kakav je stav ovde, mozda sam pogresno napisala a trebalo je "najcesce samo povrsinski". Ja apsolutno verujem da u vasim knjigama sve lepo logicno pise i objasnjeno je, ali me buni sto i ovi ovde imaju knjige u kojima je sve lepo i logicno objasnjeno, a drugacije?! Ovo nikako nije upuceno protiv tebe, ja inace imam vrlo visoko misljenje o nasim lekarima, u porodici ih imam nekoliko, medjutim dogodilo se da sam iskljucivo na nekim ginekoloskim pitanjima uocila razliku, sto bi moj srpski ginekolog rekao "mi po tom pitanju imamo razlicite stavove od zapadnih lekara". A ja mislila da je medicina svuda ista, tj. mislim da bi tako trebalo da bude.

Evo jos nesto da dodam sto se tice nacina poradjanja. Ovde se to tretira kao duboko licni cin (slazem se da je bitna poenta i u novcu), pa tako ima zena koje se ne poradjaju u bolnici, vec u nekim "domovima za poradjanje" gde su samo babice, nema nikakvih medicinskih instrumenata i sl. Ti domovi imaju doduse obavezu da u odredjenim situacijama izvrse "transfer" u bolnicu, a masa zena koja bira takav nacin gleda koji dom ima najmanju ratu transfera. To su zene koje zele da osete "power of female body" i koje su u stanju tuziti za svaku nad njima izvrsenu intervenciju, a ako se zavrsi carskim rezom godinama pate i idu kod psihologa je su "failed as woman". A s druge strane ima zena koje sebe ne vide u visesatnim bolovima, podvrgnute bezbrojnim vaginalnim pregledima, sa rastegnutom/isecenom/usivenom vaginom... cini mi se da je obrazlozenje uzorka koji sam pomenula (UK akuserke) bilo da "ne zele takvo iskustvo". Ima sad tu jos onih nekih teorija o "pelvic floor injuries", "compromised sexual function" itd., sta je sada od toga tacno a sta ne ja licno ne znam.

------------------------------------------
Postavljacici topica - veeeliko izvinjenje za skretanje sa teme. Da ja treba da se porodim u BG ovih dana, ja bih svakako "nasla svog lekara" i platila. Ne sumnjam da iskustvo moze biti pozitivno i bez ikakave veze... sve zavisi i od toga koliko si ti licno flexibilna. Od mojih nekoliko prijateljica sve su poslednjih godina platile, osim jedne - sa njenim porodjajem je sve bilo u redu ali je bila vrlo nesrecna i istraumirana boravkom u porodilistu. Za sve sto je zelela su je neprekidno upucivali "na njenog lekara" koga ona nije imala, ona je zena jednostavno vodila trudnocu u domu zdravlja, zatim je cini mi se u poslednjih mesec dana trudnoce bila na nekim pregledima u N.F., ali joj nikako nije bilo jasno koji je to "njen lekar" dok nije shvatila da je to onaj sa kojim je trebala unapred da se dogovori. Isto je bilo i sa epiduralom - ona je pitala unapred sta treba, koliko kosta... sve su joj izdeklamovali "po cenovniku", a kad je stigla u porodiliste opet je upucivali na "njenog lekara". Naravno nikakav epidural nije dobila, a posto je citavu trudnocu provela sa idejom da ce se tako poroditi posle je bila vrlo nezadovoljna. Na kraju se ispostavilo da postoje neki "tandemi" lekara i anesteziologa, ko s kim radi, ko koliku cenu ima... pa kad se plati dobije se broj mobilnog i anesteziolog se nacrta na licu mesta bilo mu radno vreme ili ne... Jos jedan razlog koji sam cula jeste da ce se lekar kad "ne mora da vodi posebnu brigu" o porodilji lakse uhvatiti za forceps ili vakuum, ili dohvatiti makaza da bi sto pre zavrsio porodjaj (jer je npr. umoran, zuri negde i sl.). To jesu ponekad neophodne intervencije, ali ponekad se koriste i zbog nestrpljenja akusera. Pa onda usivanje koje moze biti "na zivo" ili pod anestezijom... Revizija materice takodje moze da ti zapadne "na zivo" ako nemas "svog lekara"... A posto Srbija jos uvek nije EU i nasa porodilista nemaju sredstava da izgledaju kao ova ovde, onda neke zene verovatno pokusavaju sebi da obezbede delic tog humanijeg tretmana korupcijom lekara i sestara. Tesko je boriti se za neka prava sa stomakom do zuba i u porodjajnim bolovima, ali zato kad sve to prodje zene ne treba da zaborave, vec svakako da se bune, zbog sebe i zbog svojih cerki.
A razlog iz koga sam odlucila da ovo napisem nikako nije da te uznemirim vec da ti dam ideju zasto neke zene placaju ako zaista ne znas, ti ces sama odluciti sta i kako, zelim ti svaku srecu i lak porodjaj.
 
Ja sam se porodila u Višegradskoj, nisam imala nikakvu vezu. Trudnoću mi je vodio moj doktor privatno koji me je deset dana pred porođaj uputio u Višegradsku. Tamo sam bila samo jednom na pregledu, da bi me imali u papirima. Kad sam došla da se porađam, prvo me pregledala jedna doktorka na prijemnom, pa onda babica i doktor kad sam legla na sto, pa još jedan doktor (onako u prolazu)da vidi kako napredujem, pa pred sam porođaj opet taj prvi doktor. Najveću ulogu tokom porođaja igra babica, meni je doktor samo na kraju uradio epiziotomiju. Nisam nikome ništa platila, njihov posao je bio da me porode. Nisam tražila epidural, tako da ne znam kako ide ta procedura, ali što se tiče samog porođaja, ništa se ne boj i nemoj nikome da daješ nikakve pare. Unapred se dogovri za epidural i plati po cenovniku, a čašćavanje zaboravi. Porodiće te i bez toga :wink:
 
Moja ti je preporuka svakako Zvezdara, Gradska bolnica. Iz svih iskustava izgleda da je tretman tamo najhumaniji i najpriblizniji onome sto treba da bude.
A sto se tice toga da porodjaj treba da ti bude 'najemotivniji i najsrecniji' (ili kako vec ti rece) trenutak - to lepo zaboravi: bice ti najemotivniji i najsrecniji onog trenutka kad ti stave bebu na grudi prvi put kad se porodis; za taj trenutak sve jedno je gde se poradjas, a sve pre tog trenutka je puno rada, napora i delimicno bola. Prema tome, mani emotivnost i ocekivanja nego ajde tamo gde je personal ok i gde ne moras da platis da se prema tebi ponasaju civilizovano i profesionalno jer je to njihov posao i duznost, a sve drugo nije vredno paznje jer ne odgovara potrebnim standardima. Najpribliznija tim standardima po svim kriterijumima je svakako Zvezdara, te ti je to moj savet. Pozdrav i srecno!
 
Kada bi se podelila jedno 10-15 otkaza lekarima i sestrama koji na taj način popunjavaju svoj kućni budžet, neznam da li bi neko više pokušao da traži novac u BILO kojoj državnoj bolnici...Samo na taj način možeš opametiti nekoga... :(
 
NARAVMO, kad sam rekla najsrecniji ja sam i mislila na momenat kad dobijes na grudi malo slatko toplo stvorenje sve ostalo je hvala bogu na kraju krajeva bnebitno. Ne ocekujem ja da se neko ponasa prema meni kao da sam princeza ili njihova rodbina, vec samo normalno ljudi. kao sto sam ja u svom poslu ljubazna i pristojna prema ljudima cak i kad mi se licno ne dopadaju, to ocekujem i opd njih da rade profesionalno svoj posao a ne da za ljudsko ponasanje traze novac. Sve sto sam procitala opet me vratilo na ideju da idem na Zvezdaru sto je prvo bila moja ideja, cak sam lezala tamo na pocetku trudnoce, zbog jakih mucnina. Svi su bili ok osim servirki koje nisu htele da mi daju kolac za rucak jer mi se nije video stomak pa su mislile da nisam trudnica ha ha
Uglavnom, mada znam da ne treba mnogo da se obazirem na price kako je ko porosao u kojoj bolnici jer uvek ima razlicitih, ipak mi svaka mnogo znaci, hvala vam
mamicu malo drmaju hormoni, za 7 dana ulazim u 9 mesec i frka mi jem, ne toliko od porodjaja koliko od toga da necu stici da se organizujem
 
*misutka*:
liv:
Mom muzu je dr pred moj treci porodjaj(sva tri carska tako da se prije treceg zakazivao i datum i dr) bukvalno ovako rekao:"Za zensko 300 a za musko 500 maraka"(2000-te)!!!!!!Ovaj moj je bio sokiran,jes'da je CG al' je ipak nevjerovatno! :shock:

A zašto više para za muško, njega je kao teže roditi? :shock: :shock: :shock: Moraću da kažem mami da je ona srećna žena što nije radjala mušku decu pa se nije mnogo mučila na porodjaju. :roll:
Zato sto vjerovatno nema skrupula!
Sto se tice ovih postova o tome da ne treba placati za porodjaj i bilo kakve preglede,intervencije i sl. slazem se - u teoriji.Medjutim,nije uvijek tako lako odluciti se da ides onako kako bi bilo normalno,bez veza i bez placanja.Za prva dva porodjaja nisam nista placala ali poslije uzasnih iskustava i opasnosti koje sam jedva prezivjela htjela sam da,na trecem,imam nekoga ko bi bio prisutan,koga bih mogla pozvati u slucaju potrebe i ko bi bio odgovoran ako se nesto desi sa mnom ili bebom.I slucajno ili ne to je jedini porodjaj(carski rez) koji je prosao bez komplikacija!
 
celoom:
Evo moja rodjena sestra se poradjala na Zvezdari, Rifata Burdzevica, i bila je u baby frendly. Nista ali bas nista nije platila, cak ni taj baby f,sto ti preporucujem jer su sobe sa po 2 zene i beba je sa tobom. Naravno sestre, babice i doktori su sasvim korektni. Imaju jako dobar tim strucnjaka ginekologa i akusera te mozes da se poradjas u cijoj god smeni :D bez nadoknade. Njoj je trudnocu vodila Dr.Stojanovic porodila je babica uz asistenciju mislim Dr.Djokica posle par dana je otisla kuci srecna i zadovoljna. A naravno tamo je otisla po preporuci drugih zena koje su takodje prosle najbolje moguce i to bez ikakve nadoknade. Eto malo da ti pomognem :D

I sam se se tu porodila u aprilu 2003., takodje bila u baby friendly-ju,nisam platila nikome ni euro, niti je ko trazio. Cak ne znam ni kako se zove lekar koji me je porodio.
Tamo sam otisla prvi put kad su mi poceli trudovi, lepo me primili, bili extra ljubazni, sobe ciste, uredne, posteljina i spavacice se menjaju kad pozelis... Beba sa tobom, odvedu je u box ako hoces da se naspavas... Milina.
Ne znam kako je sad, ne verujem da se nesto promenilo. E jedino se secam da se epidural, naravno, placa, i cini mi se da se nesto sitno placalo i ocevo prisustvo na porodjaju, ali za ovo drugo me ne drzi za rec.
Dve najvaznije stvari su ti - nemoj da panicic, nazad nema, i drugo, slusaj ih sve sto ti kazu da radis. Ustedeces sebi i vremena i energije.
Ja sam pevala od srece kad su me vozili u porodiliste, sto ce konacno da prestane maltretiranje, bolovi u kicmi, oticanje i ostale pojave :D
 
Hvala vam na savetima,
u Gradskoj se epidural placa 10.000 dinara a prisustvo oca na porodjaju 2.000 dinara. Onda budete sami u sobi koja ima suuuuper veliki krevet za porodjaj. Sve to znam ali ne znam da li zbog toga sto hocu epidural moram da imam "svog" doktora i da platim dodatno. Ali i to cu saznati uskoro sledece nedelje ulazim u deveti mesec, javicu se u porodiliste pa cu lepo da pitam :))))
 

Back
Top