Šampioni veleslaloma

Alan Smithee

Zainteresovan član
Poruka
213
Komentar: Šampioni veleslaloma
11. mart 2005. | 14:31 -> 14:37 | Izvor: B92
Beograd -- Ova Vlada je jedno vreme bila podložna pritiscima javnosti i odustajala je od nekih svojih idiotskih namera:

Stojković je najavljivao ukidanje specijalnog suda, Jočić stvaranje novih "crvenih beretki", pod pritiskom javnosti je smenjena Hristova nevesta zbog pokušaja ukidanja Darvinove teorije, menjan je Predlog zakona o verskim slobodama i zajednicama, koji je sveštenicima SPC davao veća ovlašćenja nego što ih ima i sam svevišnji.

Vreme pritisaka javnosti na ovu Vladu je prošlo i u pravu je direktor DSS-a, legendarni Obren Joksimović - to može da potraje sledećih 20 godina. Veliki posao za Vojislava Koštunicu obavlja ministar pravde. Ove nedelje postavio je 100.000.000 novih sudija, na čelu sa predsednicom Vrhovnog suda, Vidom Petrović- Škero. Žena koja je potpisala nalog za hapšenje Miloševića, onda prkosila ozloglašenoj izvršnoj vlasti Batića i Đinđića, sada je procenila da su baš Stojković, Jočić i Koštunica pravi garanti nezavisnog sudstva.

Za nekog važnog sudiju postavljen je i čuveni kapetan Vuk Tufegdžić, koji se za ovaj posao kvalifikovao tako što je je utvrdio, golim okom, da su se dvojica gardista u Topčideru međusobno poubijali. Za vreme rasprave o sudijama i tužiocima, skupštinska sala je bila prazna, jer su poslanici bili kod Dinkića da ga nateraju da im, kako zna i ume, isplati plate koje su sami sebi podigli. Odjednom su se partijske razlike uzgubile i poslaničko bratstvo se ujedinilo u borbi za svoje, kako bi rekao Aligrudić, krvavim radom zaradjenje pare.

Ministar finansija im je poručio da će, ako sebi ne smanje plate za četvrtinu, proći kao zaposleni u Jatu. Da li to znači da treba da očekujemo štrajk i u kom obliku. Da li će biti valjanja po sali, čupanja mikrofona, protestnog gutanja poslaničkih kartica. Zbog poštovanja zakonskog minimuma rada, poslanici u štrajku bi mogli dodatno da nas nerviraju usvajanjem zakona o javnim skijalištima, koji je Miroslav Prokopijević zaista našao na sajtu Vlade. Predlog zakona ima 100 članova, više nego što imamo korpi na žičarama, a u članu 40 piše da "skijaš štapove ne sme da drži u obe ruke, već samo u spoljnjoj, kako bi unutrašnjom rukom mogao da se drži za vučnu napravu ski-lifta" i da "skijaš može drugog skijaša da pretiče, bilo sa leve bilo sa desne strane, ali uvek na takvom rastojanju, koje preticanom daje dovoljno prostora za njegove pokrete."

Dinkić je novi šampion veleslaloma, čas je dobar, čas je loš policajac. Kao lider G17, podržava sve vladine svinjarije, a kao ministar finansija se zgražava nad njima. Kao G17 glasa za Zakon o pomoći haškim optuženicima, kao ministar kaže da će taj zakon minirati, njegovi poslanici traže veće plate, a on im ne da, pa se ljudi zbune. Zbunio se i Dinkić, kao Robin Hud koji je oteo i od bogatih i od siromašnih, pa sad ne zna kome ono beše treba više da da.

U Predlogu krivičnog zakonika predviđeno je da svako ko uvredi i najmanjeg nosioca vlasti, grb, himnu, reku Moravu, Zlatibor i Taru, kao i ljubav staru, ima biti kažnjen novčano ili zatvorom do tri godine. Iako sam samo u ovih nekoliko poslednjih rečenica nakupila već 66 godina robije, ne mogu da se zaustavim. Ova zemlja i ova vlast u meni izazivaju ono najgore. Znam da smo svi mi mnogo bolji ljudi pojedinačno nego kad smo zajedno, nego što izgleda ova zemlja. Gete je to isto tvrdio za Nemce, davno pre nacizma. Geteova ideja je bila da se svi Nemci rasele po svetu, jer je to jedini način da se ono valjano u njima razvije za dobro nacije.

Danas je 11. mart, dan uoči 12. marta. Šta su na današnji dan pre dve godine radile Đinđićeve ubice? Proveravali mobilne telefone i pasoše, čistili oružje, pili pivo, spavali na smenu i čekali znak. Bio je to poslednji dan kada smo verovali da će ova zemlja, za našeg života, postati podnošljivo mesto za pristojne ljude i nepodnošljivo za ubice i lopove.

Komentar Svetlane Lukić deo je emisije "Peščanik", koja se na Radiju B92 reprizno emituje subotom u 16:00, a možete ga čitati i u rubrici "Moj ugao".
 
`Ajде да то каже нека паметна и образована особа, па да се и замислиш, али кад то каже pressтитутка Светлана Лукић, нико не може узимати за озбиљно. Жалим вас што своје време не можете корисније да употребите него на учење напамет којекаквих Нуспојава и Пешчаника.

Види се да су она и Панчић иста школа памфлетста - залети се и пљуни Србију и Србе. Иста је композиција - почиње се нечим што се конкретно десило, затим се залауфа и крене вртлог најневероватнијих увреда и најнеукуснијег пљувања.

Када је Вида Петровић-Шкеро потписала тај налог, сви су јој аплаудирали, а сада је, јел`те, и она постала део "Милошевићевог режима без Милошевића".

Када је Александар Тијанић дао оставку на место министра информисања као знак протеста због изборне крађе, говорио да земљи у којој је Марјановић премијер може помоћи само Бог ( и то 1996, када су разни шабани наших нуспојава чучали у мишијој рупи ) и када је са Ћурувијом писао отворена писма Милошевићу у којима је писало "Bez nade, u sistemu koji ne postuje nijednu od deset bozjih zapovesti, vasa vlast i vas polozaj postaju nelegitimni. Legitimni su, naime, samo ona vlast i onaj predsednik koji cine dobro svom narodu." (http://www.iwpr.net/index.pl?archive/bcr/bcr_19990413_2_ser.txt ) био је херој, а сада га цртате као камелеона са змијским језиком. Ко зна, можда је Ћурувија умро на време?

Када је митрополит Амфилохије са студентима пробијао кордон био је супер, а сада је "пуковник зилотске паравојне Цркве"

Kaда је Слободан Вуксановић 2000. у дотадашњој "црвеној тврђави" Новом Београду на изборима потукао "хероја обнове" Милутина Мркоњића, доживео је овације, а сада је он "обнављач бившег режима" и "Вукса звани фукса".

Када је Војислав Коштуница 1998. оним несрећним Србима на Косову објашњавао погубност Милошевићеве политике, био је хваљен, а сада је "др Калашњиков".

Када је Небојша Човић избачен из СПС-а пошто је честитао коалицији "Заједно" победу у Београду, и придружио се опозицији, био кован у звезде, а сада је "кандидат за премијера земунског клана".

Када је српски народ 24. септембра 2000. закркао глогов колац свом самодршцу, сви сте га хвалили као традиционално демократски, а сада, када не гласа за оне који су хтели да у Србији створе реплику Пиночеовог Чилеа, зовете га ретроградним и примитивним, и ругате му се као "Милету са Чубуре" ( ова серија је душу дала за социологе, пошто је у Милету отелотворена читава панорама предрасуда које од богатства побеснели снобови из круга двојке и њихови провинцијски имитатори гаје према обичном народу који од свога рада једва саставља први са првим ).

Човек може бити запрепаштен оваквим стварима, али не и изненађен. Није ли још каудиљо Ђинђић казао Ко хоће да проповеда морал у политици, нека иде у цркву?
 
"`Ajде да то каже нека паметна и образована особа, па да се и замислиш, али кад то каже pressтитутка Светлана Лукић, нико не може узимати за озбиљно"

Kada neko tako pocne post sa "PROSTITUTKA TA I TA... ne treba je shvatati ozbiljno". E onda ja ne shvatim ozbiljno takvog lika, i ne citam dalje takve gluposti i intelektualne baljezgarije :roll: :P :P
 
"PROSTITUTKA TA I TA... ne treba je shvatati ozbiljno" ... ""Glogov kolac" ... "Turke na buljuke" ...

I vi zaista ocekujete da vas neko ozbiljno shvati ? Decooo... :oops: :oops:

(A o Kazanovi i njegovoj zlatnoj olimpijskoj medalji u skakanju sebi u usta, da ne pricamo khhmmm...) !!! :roll: :roll: :oops: :oops:
 
Headhunter:
"PROSTITUTKA TA I TA... ne treba je shvatati ozbiljno" ... ""Glogov kolac" ... "Turke na buljuke" ...

I vi zaista ocekujete da vas neko ozbiljno shvati ? Decooo... :oops: :oops:

(A o Kazanovi i njegovoj zlatnoj olimpijskoj medalji u skakanju sebi u usta, da ne pricamo khhmmm...) !!! :roll: :roll: :oops: :oops:

brate...
da te pitam nesto

jesi li ikad, posle duzeg boravka u WC, okrenuo se za sobom i pocheo da razgovarash sa svojim "minulim radom"?

sumnjam, ali ne razumem kako ti ne dosadi da to radish na forumu svaki dan.
pa zar stvarno verujesh da ce ovi patriotsko-pravoslavno-odabrano-nebeski debili da postanu ljudi?
 
Ајде, Headhunter - E као ексер, О као око... Па ћеш се описменити за коју деценију.

crow:
brate...
da te pitam nesto

jesi li ikad, posle duzeg boravka u WC, okrenuo se za sobom i pocheo da razgovarash sa svojim "minulim radom"?

sumnjam, ali ne razumem kako ti ne dosadi da to radish na forumu svaki dan.
pa zar stvarno verujesh da ce ovi patriotsko-pravoslavno-odabrano-nebeski debili da postanu ljudi?
Је ли, а шта си ти, што живиш у земљи за чијих 70% становника велиш да су говна? Хемороид?
 
Nije 70, vec samo 30%... Hvala bogu, a vecina su zaludjena. Nisu iskreno puna mrznje i ljudske gluposti...

Mada kad pogledam Hrvatsku gde se peva Tompson... mozda smo i mi takvi?


Evo sad na Hrt2 ide prenos pocetka utakmice, slike Ante Gotovine, USTASKE PESME O NJEMU ! STRASNO!

Jel mozemo mi bolje ili smo isti ????
 
Headhunter:
Nije 70, vec samo 30%... Hvala bogu, a vecina su zaludjena. Nisu iskreno puna mrznje i ljudske gluposti...

Mada kad pogledam Hrvatsku gde se peva Tompson... mozda smo i mi takvi?


Evo sad na Hrt2 ide prenos pocetka utakmice, slike Ante Gotovine, USTASKE PESME O NJEMU ! STRASNO!

Jel mozemo mi bolje ili smo isti ????

Напротив, 70% људи у овој земљи спада у оно што Врана назива говнима - СРС, ДСС, СПО, НС, они који не излазе на изборе...

И кудикамо смо бољи од Хрвата. Хрвати су национално најоптерећенији народ у Европи, јер за 90% њих ( оних 10% су Истрани, који су до 1945. били ван Хрватске те нису заражени павелићевском бољком )бити Хрват значи само не бити Србин.
 
Ne znam ja nasta je on mislio, ali ja sam mislio na one kojima su drazi Legija, Lazni vojvoda, Bukadzije i lazni patriotizam, lazni moral, teme o pederima, izdajivcama...

E takvi su meni omiljena tema.
Da im odrzim bukvicu, narocito kad pocnu da lupaju gluposti zasnovane na tim novinskim tekstovima- tipa "zivina municija" "ledeni metak" "jedan automobil je vozio i Djindjica i ranjenog telohranitelja"... To kad im 'ulovim' onda im trljam na nos dok njima(ili meni) ne pripadne muka ili shvate svoje gluposti 8)
 
Baron Ungern:
Headhunter:
Nije 70, vec samo 30%... Hvala bogu, a vecina su zaludjena. Nisu iskreno puna mrznje i ljudske gluposti...

Mada kad pogledam Hrvatsku gde se peva Tompson... mozda smo i mi takvi?


Evo sad na Hrt2 ide prenos pocetka utakmice, slike Ante Gotovine, USTASKE PESME O NJEMU ! STRASNO!

Jel mozemo mi bolje ili smo isti ????

Напротив, 70% људи у овој земљи спада у оно што Врана назива говнима - СРС, ДСС, СПО, НС, они који не излазе на изборе...

И кудикамо смо бољи од Хрвата. Хрвати су национално најоптерећенији народ у Европи, јер за 90% њих ( оних 10% су Истрани, који су до 1945. били ван Хрватске те нису заражени павелићевском бољком )бити Хрват значи само не бити Србин.

e matematichar...

ako tvojih radikala ima oko 35% onih koji izlaze ( a to mu je oko 35% ukupnog broja biracha) to mu dodje oko 11% stanovnishtva
+ vojinih 3.5% pavijana
+ pametnih 2% veljinih poshtenih kriminalaca...
to mu dodje 15% naroda

a ti sto ne izlaze nisu ni u jednoj od ovih grupacija, jer da jesu, ishli bi na izbore u 7 sati ujutru, i smarali ceo komshiluk do 7 sati uveche

al da... ko ce vama neshto da dokaze :roll:
spo nisam ubrajao tu

jao... pocheo sam ko head... da se okrecem za sobom i pricham...

uzas :(
 
Ево колико твоје братије стварно има у Србији:

Гласали за Тадићија у првом кругу: 27,3% - гласача осталих 73,7%
Излазност: 42,3%
У укупном становништву са правом гласа: 11,46% - осталих 88,54%

Ако лаже коза, не лаже рог:
http://www.cesid.org/rezultati/sr_jun_2004/index.thtml

A кад се још дода да и у првом кругу многи нису гласали за неоствареног манекена зато што воле Синдикат криминала, већ зато што се плаше Томе Гробара, долазимо до следећег закључка:

A minority ( you ) can not boss the majority ( us )аround.

Got it? Yeah? Now f*cking deal with it.
 
Ништа ниси схватио.

МИ - обичан народ који живи од свог рада, што добар што лош, колективна свест, они који порезом који плаћају покрећу целу државу, Миле месар, Пера паор, Лаза дућанџија, Мика ливац - 88%

ВИ - ситнобуржоаски снобови и татини синови, што сте завршили факултете или прочитали две књиге па сте уобразили да сте учени и модерни и некаква "урбана елита", вестфанови, ђикифанови, Сорошеви стипендисти са бољшевичким личним стажом или породичним педигреом, педери, екстрапрофитери, Чанкови неонацисти, секташи и остала однарођена булумета потпомогнута мањинским шовинистима са смешним територијалним претензијама - 12%. Ма ни толико, јер су многи за актуелног председника републике Косово Бориса Тадићија гласали из страха од Томе.
 
Луди Слоба нас је навео да гласамо за ДОСманлије, и са нашим гласовима сте нас кињили три године, али више нема таквог лудачког лика који би вам омогућио да се дочепате апсолутне власти и ту своју тековину, боље рећи плен, користите за пљачкање народа.

Штавише, још је и добро било што сте нас од 2000. до 2003. јахали, јер вас је народ прозрео и више се не пеца на ваше небулозне приче.
 
ЈЕСАМ БРАТЕ. Имам држављанство, и то пореклом Са КОСОВА И МЕТОХИЈЕ, И то СЕВЕР ЗУБИН ПОТОК РОДНО МЕСТО КОЛАШИНСКИ РАЈ,И ТО БЕЗ ШИПТАРЧИНА .А ОФРАДИЛИ СМО ПОСО ЗА РАЗЛИКУ ОД ВАС.
 

Back
Top