Sta kupiti?

Zivka4020

Zainteresovan član
Poruka
208
Sta kupiti doktoru (hirurgu) koji vam je mozda spasio zivot? Zaista sam u dilemi, nikako ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da svoju zahvalnost spakujem u flasu viskija i da to bude to. Naravno, niko me ne primorava da bilo sta kupim, ali zaista osecam potrebu da se na neki nacin zahvalim, s obzirom da se pored nepredvidivo teske operacije, doktor pobrinuo i za mnoge druge stvari koje nisam ocekivala (poseban smestaj, nega)...
Doktor je vrlo mlad, oko 30 godina.
Ja sam razmisljala o nekom jakom lepom (luksuznom) satu. Sta vi mislite? Posebno me zanima misljenje medicinskih radnika.
Hvala!
 
Zivka:
Sta kupiti doktoru (hirurgu) koji vam je mozda spasio zivot? Zaista sam u dilemi, nikako ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da svoju zahvalnost spakujem u flasu viskija i da to bude to. Naravno, niko me ne primorava da bilo sta kupim, ali zaista osecam potrebu da se na neki nacin zahvalim, s obzirom da se pored nepredvidivo teske operacije, doktor pobrinuo i za mnoge druge stvari koje nisam ocekivala (poseban smestaj, nega)...
Doktor je vrlo mlad, oko 30 godina.
Ja sam razmisljala o nekom jakom lepom (luksuznom) satu. Sta vi mislite? Posebno me zanima misljenje medicinskih radnika.
Hvala!

Jasno vam je da nista sto cete kupiti ne moze se porediti sa onim sto je taj covek uradio za vas. Sa druge strane podjite od toga da on i ne ocekuje od vas materijalnu satisfakciju za ono sto je uradio (to je naprosto njegov posao).
Moje misljenje je da sta god budete kupili to treba shvatiti kao znak paznje a da ce najveci uspeh i satisfakcija za pomenutog doktora biti da se prema svome telu i zdravlju odnosite domacinski i sa puno paznje - drugim recima da opravdate to sto vam je neko mozda dao sansu da nastavite dalje...

Pozdrav.
 
Potpuno se slazem sa Ganetom: ocigledno ste naleteli na nekog od onih, kako na ovom forumu tvrde, 'malobrojnih' kojima je ipak ljudski zivot vazan i smatraju da je prosto njihov posao da se pobrinu za zdravlje, komfor i uslugu pacijentu iz chijeg se dzepa na kraju krajeva isplacuju i plate u zdravstvu! Choveka koji Vam je pruzio ovakvu vrstu usluge ne trazeci nista za uzvrat doveli biste u veoma nezgodan polozaj kupovinom skupog i luksuznog poklona; on naknadu ni ne ocekuje, sa druge strane flasa pica, i svake godine cestitka za Novu Godinu sigurno ce mu vise znaciti od svih Vasih skupih poklona. Govorim iz svoje pozicije: kad se stvari dobro zavrse ljudi odlaze i vise te se nikad ne sete...i to je sasvim prirodno, svi zele da zaborave sto pre da su bili ugrozeni, slabi i bolesni....Ali vise od bilo kakvih poklona (koje usput i ne dobijam, da neko ne bude zlurad!) znacilo bi mi da ponekad dobijem razglednicu sa nekog putovanja, cestitku za Novu Godinu.....neku vest da znam da su ti ljudi zivi i zdravi, da su dobro, i da su - zahvaljujuci pomalo i mom radu - srecniji. To su prave nagrade za ulozeni napor i trud, i to su prave satisfakcije: saznanja da si nesto uspeo da uradis da pomognes, i da ti ljudi cene to sto si za njih cinio brigom o sebi i svom zdravlju.
 
Hvala vam na odgovorima, vi ste zaista pravi ljudi od kojih sam mogla da dobijem odgovor.
U potpunosti se slazem sa vama i jako cenim to sto ste rekli. Flasa pica je nesto klasicno, svakodnevno, a moja situacija uopste nije bila takva. Iz tog razloga i razmisljam toliko na koji nacin da se zahvalim. Zelela bih da poklonim nesto trajnije, ne materijalno vrednije, vec nesto sto ce ostaviti traga. Mislim da je doktoru to mozda bila prva ozbiljna operacija i sigurna sam da se to ne zaboravlja. Razmisljala sam o necemu sto ce mu donositi srecu, jer je ona jako vazna. Ja sam je imala i volela bih da je svaki pacijent ima.
Nadam se samo da me niste pogresno razumeli. Ja ne zelim da doktor zaboravi mene, ja njega sigurno necu. I dokazacu mu da ce sve biti u redu, kao sto sam ga ubedjivala i pre a i nakon operacije. To sam mu vec obecala.
Hvala vam puno na odgovorima. I pre nego sto sam postavila ovo pitanje na Forumu, jos u bolnici, odlucila sam se za sat. To cu sigurno i pokloniti. Ali ne zato sto je to luksuzan sat, vec zato sto je od srca.
Hvala vam.
 

Back
Top