SRETAN BOZIC !!!!

A jos bolji da nije bilo pokatolicavanja Pravoslavaca, piaj djeda???

Moj deda je bio u partizanima,a kuću na Orebiću su nam zato zapalili talijani. Pisao sam o tome u više navrata. Također i o tome što mislim o NDH. Pronađi moje starije postove.
Ne valja generalizirati. Svako tko je okrvavio ruke u drugom,a i u zadnjem ratu ima ime i prezime.
Zašto bi ja tebe ili bilo kojeg forumaša sa krste mrzio,kad mi niste ništa učinili.
Razlikujemo se samo u stavovima , ali moraš priznati da bi bilo dosadno kad bi na krsti vladalo jednoumlje.
 
To sto ti ne vidis ne znaci da nije ispravniji. Ja nemam vremena da te ucim, mogu samo da ti preporucim da potrazis nesto za citanje po tom pitanju.

Za pocetak vidi zasto su Englezi ili Rusi prihvatili ovaj kalendar ako im je stari bio ispravniji. Napominjem da su ga Englezi prihvatili posle 2 veka a Rusi posle vise od tri. A i ti se sluzis gregorijanskim, sta mislis zasto?

Zato što ga ceo svet koristi. Ali to ne znači da naše verske praznike treba da slavimo po tom kalendaru, u stvari, zanima me zašto to nekom toliko smeta.
 
Moj deda je bio u partizanima,a kuću na Orebiću su nam zato zapalili talijani. Pisao sam o tome u više navrata. Također i o tome što mislim o NDH. Pronađi moje starije postove.
Ne valja generalizirati. Svako tko je okrvavio ruke u drugom,a i u zadnjem ratu ima ime i prezime.
Zašto bi ja tebe ili bilo kojeg forumaša sa krste mrzio,kad mi niste ništa učinili.
Razlikujemo se samo u stavovima , ali moraš priznati da bi bilo dosadno kad bi na krsti vladalo jednoumlje.

A ko je bio u partizanima , znaci nije pokrsten!!!
Vidis caca ti je pravi coek, vuce srpski gen!!!
 
kako ''ma sta ima da me sramota'' ,kada se pozivas da svi predjemo na slavljenje bozica 25.12...

rekoh ti ako ti se slavi katolicki ,izvoli ...a, ne da pozivas da se kolektivno slavi 25.12.

sta jel ti 25.12..nekako milo oko srca...ono lepe bozicne jelke ,sa lepim slikama iz stale, lepe pesmice, ono bozicno veselje kao iz bajke!!???

da ,pa ..sta ako se slavi katolicka nova godina ? ako je slavimo uz nasu 14.1. imamo razloga za nekoliko slavlja...ti nemoj slaviti,navali na 25 .12 i 31na 01.01 i eto ti veselja...

Šta ima ja da pozivam? Pa svako može da slavi šta hoće...uzme koju hoće veru, i koji hoće kalendar...to se ne nasleđuje, sam biraš...

Kako pa šta ako slavimo katoličku Novu Godinu? Na šta to onda liči? Slaviti Božić po jednom kalendaru, Novu Godinu po drugom?! Gde je tu logika...z:hm:

I kako Nova Godina može da ti dođe 14. januara 2012. u ovom slučaju, a mi je već pre 14 dana proslavili?!:zroll:

Stavi da ti je 14. januar 1. januar...i dobićeš da ti je 7. januar, 25. decembar...z:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top