SEXUALNO OBRAZOVANJE

V250747.jpg

V251543.jpg

dobila sam inspiraciju posle kupovine gomile sexy vesha :lol:
 
Da li mi moze neko pomoci!!!!!!!!!!! Nisam citao sve strane, ali imam jedan "manji"problem:odlucio sam da spavam sa devojkom i sve je bilo lepo, predigra, legli smo, skinuli se, nekoliko sam puta pitao jel sigurna, ona je potvrdila, navukao sam kondom, i kad je trebao da udje, nisam mogao "da pogodim" a i malo sam se uplasio.......kako da ga ubacim, bez njene pomoci i ako moze pomoc oko osnovnih poza!!!!!!!!!! Hvala
 
doshlo neko dete..shta znam..ne znam..ne zelim da znam hehehe..nego..hmmm

razgovarah danas s jednim mushkim bicem na temu mushko-zenskih odnosa..prijateljski naravno..nikakvo baljezganje..ja rekla neshto ..a on da me posavetuje..kaze da svaki mushkarac i mali i veliki, (jer i 'mali mushkarac je mushkarac' hehehe) gleda zenu prvo kao sexualni objekat...
i nastavlja..zavisi od osobe do osobe da li ce pozeleti neshto vishe ili da li je romantichan pa ce biti i neshto tu bla bla slatka moja mala..ali u sushtini kaze on 'ti si sexualni objekat'..kraj priche..ok..onda ste i vi sexualni objekti..objekti..neshto kao pokretne nekretnine..ludilo..zagazili smo u duboka govna..mada bilo je tu i istoriskih podataka..babe zabe..ajmee loshe..sve u svemu gade mi se raznorazni zatucani primitivci..ima ih u velikoj kolichini, bolest je, chini mi se prelazna..
ipak su kavaljeri uvek IN..'in'..mislite o tome..muzika iz 'zone sumraka'..
 
pre nego shto odem da lalam, duznost mi je, u stvari mozak mi emituje neshto, a ja cu to na kurvanjski nachin da kopiram sa drugog sajta..jer me tako mrzi da pishem ..a i nemam vremena..
lm..draga deco..shta god radili, nosite mozak sa sobom..sa gacama ili bez..
 
Syphilis (sifilis)

Uvod

Bolest sifilis se dijeli u tri glavne skupine. Prva skupina predstavlja venerični sifilis koji se prenosi spolnim putem. Drugu vrstu sifilisa ili nevenerični sifilis predstavlja konatalni sifilis koji nastaje intrauterinim prijenosom sa zaražene majke na dijete, i endemski sifilis koji se prenosi neseksualnim kontaktom među ljudima ili preko kontaminiranih predmeta. Ova bolest opet postaje važan medicinski problem. Epidemiološka praćenja pokazuju stalni rast broja novozabilježenih slučajeva sifilisa u čitavom svijetu. Danas je važno misliti na vezu sifilisa i zaraze HIV virusom.

Mikrobiologija

Uzročnik sifilisa je bakterija Treponema pallidum, iz porodice spiroheta. T. pallidum je patogena treponema, i za nju je karakteristično da se ne može razlučiti običnim, svjetlosnim mikroskopom. Treponeme su jako osjetljive na utjecaje vanjske okoline, tako da ih brzo ubija vrućina, hladnoća, dezinficijensi i promjena osmolarnosti u okolini.

Oblici bolesti

Syphilis venerea (Lues)

Uvod

Zarazna spolna bolest koju uzrokuje T. pallidum.

Nastanak bolesti

Prilikom spolnog kontakta može doći do stvaranja sitnih oštećenja na sluznici spolnih organa. Te mikrotraume su put ulaska treponema u tkiva. Tijekom razdoblja inkubacije (oko mjesec dana) javljaju se imunološki i alergijski odgovor na infekciju.

Klinička slika

Tijek sifilisa se može podijeliti po fazama u tri različita stadija: primarni (inicijalni), sekundarni (rezolutivni) i tercijarni (destruktivni).

Syphilis initialis (primarni)

Klinička slika. Nakon 2-3 tjedna inkubacije bolesti, na mjestu ulaska treponeme u organizma nastaje primarni afekt. Promjena je najčešće smještena na vanjskom spolovilu muškarca i žene. Primarni afekt se pojavljuje u obliku bezbolne promjene u obliku papule koja se za dan-dva raspada. Baza papule se raspada, dok rubovi postaju sve tvrđi. Tako nastaje ulcus durum (ili tvrdi čankir). Rubovi ulkusa su uvijek malo izdignuti, a pod pritiskom se osjeća na tom mjestu otvrdnuće. Tvrdi čankir traje oko mjesec dana nakon čega spontano nestaje. Uz primarni afekt uvijek nalazimo i uvećane limfne čvorove koji su uz to i tvrdi i elastični, međusobno odijeljeni, pomični u odnosu na podlogu.

watch this..

syphilis1.jpg
 
Devilishgirl:
doshlo neko dete..shta znam..ne znam..ne zelim da znam hehehe..nego..hmmm

razgovarah danas s jednim mushkim bicem na temu mushko-zenskih odnosa..prijateljski naravno..nikakvo baljezganje..ja rekla neshto ..a on da me posavetuje..kaze da svaki mushkarac i mali i veliki, (jer i 'mali mushkarac je mushkarac' hehehe) gleda zenu prvo kao sexualni objekat...
i nastavlja..zavisi od osobe do osobe da li ce pozeleti neshto vishe ili da li je romantichan pa ce biti i neshto tu bla bla slatka moja mala..ali u sushtini kaze on 'ti si sexualni objekat'..kraj priche..ok..onda ste i vi sexualni objekti..objekti..neshto kao pokretne nekretnine..ludilo..zagazili smo u duboka govna..mada bilo je tu i istoriskih podataka..babe zabe..ajmee loshe..sve u svemu gade mi se raznorazni zatucani primitivci..ima ih u velikoj kolichini, bolest je, chini mi se prelazna..
ipak su kavaljeri uvek IN..'in'..mislite o tome..muzika iz 'zone sumraka'..

Uuu bas mu je prica losa...
A ti bi da budes sekualni ... subjekt? :lol:

Bila je vec neka prica kako svi visimo na kukama kao u mesari... ni meni se nije svidela takva prica...

U fuj su ti ovi sifilisi... gde to nadje... stvarno da ti se ogadi sex....
 
Syphilis resolutiva (sekundarni)

Kao rezultat rasipanja treponema po cijelom organizmu putem krvi i limfe nastaje rezolutivni stadij sifilisa. Ovaj stadij bolesti javlja se dva mjeseca nakon infekcije i obilježen je općim i kožnim simptomima. Simptomi na koži. Generalizirani limfadenitis počinje se razvijati prije pojave egzantema (osipa). Roseola syphilitica primaria (prvi sifilitični egzantem) je jedini sigurni sifilitični osip. Primarna sifilitička roseola je makulozan osip, simetrično raspoređen, najčešće smješten na postraničnim dijelovima trupa, na prsima i na trbuhu. Makulozne promjene su svjetloružičaste boje, promjera 1 cm. Pojavljivanje ostalih oblika recidivnih egzantema nije obavezno u kliničkoj slici. Osipi ne moraju biti simetrično raspoređeni, a morfe mogu biti različite veličine i oblika, najčešće su to papulozni osipi, ali mogu biti i makule. Vrlo važan u dijagnostici bolesti je tamnocrveni makulozni osip na dlanovima i tabanima (palmoplantarni sifilid). Condylomata lata (široki kondilomi) su papulozne promjene karakterističnog izgleda (relativno velike i plosnate papule), a nalazimo ih u području kontakta dvaju kožnih ploha, ili kože i sluznice. Stalni kontakt dviju površina uzrokuje njihovu eroziju i maceriranje. Površina ovih promjena krije veliki broj treponema tako da je kontagioznost vrlo velika Promjene na sluzni usne šupljine predstavljene su enantemom sluznice u obliku makula. Makule erodiraju i prelaze u sivkaste plakove, mukozne plakove koji su bogati treponemama i zato vrlo zarazni. Kasnije se na sluznici mogu razviti erozije i ulceracije. Angina syphilitica je dio opće sistemske reakcije na bolest. Alopecia syphilitica može se javiti u dva oblika: difuzni oblik pri čemu dolazi do difuznog ispadanja dlaka s vlasišta, dok je drugi oblik alopecia areolaris karakteristična za sekundarni sifilis, a javlja se u obliku neoštro ograničenih žarišta prorijeđene kose. Kao posljedica osipa, na koži mogu zaostati pigmentacijske anomalije bilo kao depigmentacija ili hiperpigmentacija. Najteži oblik sekundarnog stadija sifilisa je maligni sifilis, kada dolazi do nekrotičnog raspadanja papula, praćeno uz teške opće simptome. Ovaj oblik je vezan prvenstveno za pacijente koji su iz bilo kojeg razloga imunodeficijentni. Opći simptomi sekundarnog sifilisa obilježeni su pojavom umora, noćne glavobolje (cephalea nocturna), bolovima u dugim kostima (dolores osteocopi), mišićima i zglobovima. Povišena tjelesna temperatura može biti prisutna.


SyphilisSecondary.jpg
 

Back
Top