ko je prijavljen na adresi?

Uh,to ne znam,ali ako te zanima gde prijaviti bebe evo ti telefoni

Nakon popunjavanja podataka potrebnih za prijavu deteta, matičar šalje nepotpun izvod nadležnoj upravi MUP-a gde se izvod kompletira određivanjem jedinstvenog matičnog broja (JMBG) za dete. U roku od 4-10 dana kompletirani izvodi se vraćaju nadležnoj opštini i tada ih roditelji mogu preuzeti.

u Beogradu 011/2061-718,011/2061-724,011/3405-730,011/2198-323, lok.447 i 448
u Novom Sadu na broj 021/420-066
u Kragujevcu na broj 034/336197
u Nišu na broj 018/504-488

U ostalim gradovima informacije se mogu dobiti na brojeve telefona odgovarajućih opštinskih službi

robber-baby-criminal.jpg
 
kako mogu da saznam ko je sve prijavljen na odredjenu adresu u beogradu?

To bih i ja volela da znam.
Pošto se npr. voda, plaća po članu koji je prijavljen kao stanar tog nekog stana. (toliko i toliko vode očitano na zajedničkom vodomeru podeljeno sa toliko i toliko stanara)
Ljudi izdaju svoje stanove, koji se npr. vode na 3 člana a u njega dođe petočlana porodica, koja naravno nije prijavljena i plaća toplu vodu za 3 člana...
A oduvek me zanimalo za koji moj su pre četvrt veka u stanove, na svakoj česmi (kuhinja, kupatilo, wc) postavljani zasebni vodomeri za toplu i hladnu vodu kad nikad niko nije ne njima proverio stanje

:roll:
 
To bih i ja volela da znam.
Pošto se npr. voda, plaća po članu koji je prijavljen kao stanar tog nekog stana. (toliko i toliko vode očitano na zajedničkom vodomeru podeljeno sa toliko i toliko stanara)
Ljudi izdaju svoje stanove, koji se npr. vode na 3 člana a u njega dođe petočlana porodica, koja naravno nije prijavljena i plaća toplu vodu za 3 člana...
A oduvek me zanimalo za koji moj su pre četvrt veka u stanove, na svakoj česmi (kuhinja, kupatilo, wc) postavljani zasebni vodomeri za toplu i hladnu vodu kad nikad niko nije ne njima proverio stanje

:roll:

To prijavljuje kucni savet infostanu. Svaka zgrada mora da ima kucni savet, racun, pecat... Naprave spisak, lupe pecat i posalju infostanu. I onda oni obracunaju po tom spisku.

Ako kucni savet nece da ti umanji broj clanova domacinstva, onda moras da skupis odredjeni broj potpisa stanara. Ali moras da pitas u infostanu koliko ti treba, da li vise od polovine ili svi moraju da ti se potpisu da su saglasni.
 
U poredjenju sa centralnim grejanjem, nista na infostanu nije veliko. Sa ovih 80 ili vise dinara po kvadratu, pa puta broj kvadrata 3/4 racuna je 'golo' grejanje.

To je tacno. Za vodu mi nije zao. Ja placam za troje, a ima nas dvoje. Ali ovo grejanje je cista pljacka. A za proslu godinu je bio podatak da su grejali 55 dana. I to platim 500 evra za 40 kvadrata i jos se smrzavam.
 
U poredjenju sa centralnim grejanjem, nista na infostanu nije veliko. Sa ovih 80 ili vise dinara po kvadratu, pa puta broj kvadrata 3/4 racuna je 'golo' grejanje.
ja na neki volseban nacin uopste ne placam puno za grejanje :zstidljivko:
meni ostale stavke bodu oci...mozda i nisu visoke,ali mi smeta recimo cistacica,koja bajagi cisti (a videla sam je licno,kad je brkala po kontejneru sa tom drskom za krpu (kojom pere hodnike).tako da fuj
 
Zaista ti kazem, mozes ponesto i da se dogovoris. Obicno su cistacice ciganke, bar je nase iskustvo po zgradi takvo. Ko zna u kakvim uslovima zive, ponekad moras da im kazes 'ovako pa onako', i posle toga postuju dogovor. Neke od njih i ne znaju tacno sta treba.

p.s. imam srece da sam dovoljno visoko u zgradi, ima samo dva sprata iznad mene, pa nemam potrebu da koristim 'ubij-sve-sto-mrda-i-ne-mrda' domestos ispred ulaza
 
Чишћење зграда ако плаћате преко Инфостана и личи на нешто ако има ко да их надзире. Не иде ту једна, иде по 5-6 жена, али изгледа да ни код нас не долази више од 1...Код нас је општи хаос и свињац јер поред тих жена имамо и једну породицу која би за становање у подрумским прост. требало да одржава зграду. Имају централно, воду, струју, све живо што иде на наш трошак и распоређује се по броју станова.
Нису то неки услови, али у односу на то да многи немају кров над главом и да би одговорно бринули и чистили да су на њиховом месту, жива срамота...Али, чак ни о томе нико не води рачуна, као да је све туђе и као да никог ни за шта није брига.
За инфостан и пријаву чланове је обаснио Тзар.
 

Back
Top