Ponos americke vojske = PROMASAJ VEKA !

Postoje dva prototipa.
Stim, što avion ima ozbilnih grešaka u konstrukciji, pre svega loptaice motora su extra uočljive, iz svih pravaca, što avionu onemogućava bilo kakave stelt karakteristike. Motor, ozbiljni problemi, Rusi planiraju da otkažu dalja ispitivanja i krenu sa projektovanjem novog. Znači, bukvalno, da se vrate za stoi.
Sada ti meni objasni kako je bolji???
Molim te.

Bolji je zato što je ruski. A ti pazi šta pišeš. Udaraš na svetinju...
 
Postoje dva prototipa.
Stim, što avion ima ozbilnih grešaka u konstrukciji, pre svega loptaice motora su extra uočljive, iz svih pravaca, što avionu onemogućava bilo kakave stelt karakteristike. Motor, ozbiljni problemi, Rusi planiraju da otkažu dalja ispitivanja i krenu sa projektovanjem novog. Znači, bukvalno, da se vrate za stoi.
Sada ti meni objasni kako je bolji???
Molim te.

Ruski piloti bar piloti mogu da disu...

http://abcnews.go.com/Blotter/22-fi...s-raptor-cough/story?id=16303962#.T6yufC-898E

http://www.cbsnews.com/2102-18560_162-57427432.html?tag=contentMain;contentBody
 
Da, dokazao je kako ume da se efikasno raspadne pri udaru i ostavi clanove posade u zivotu. I to je za respekt :D


Salu i ociglednu gresku kurcevitog pilota na stranu, apache je odlican helikopter.

Sto se tice rusa, Mi 28 je nazalost izabran za jurisni helikopter, a u ruskoj vojsci je ostalo 25-35 Ka-50 i 52 sto je sasvim dovoljno. Helikopter je i ovako glineni golub za moderno bojno polje, ali ima svoju svrhu za specijalne zadatke.

Ti takve nebuloze pišeš da se je smešno.
Iznosiš svoje želje a ne realno stanje.
Čisto da znaš, Ruska armija je poručila 15 Ka-50, samo da projekat ostane u živoru. Ako se do kraja proizvodnje ovih 15 helikoptera ne pojavi neki kupac, sledi katanc.
To je realnost. A 25-35 Ka 50 ili Ka 52 je glupost i tvoja puka želja.
A da još nešto, helikopter ima svoju svrhu za specijalne zadatke, dečko idi gledaj ratne filmove.
 
Pa mozda i pogledam neki, pa i ja da pocnem da svrsavam na apache i F-22 :lol:

Rusi nisu potpuno odustali od kamova, verovatno ce kupiti odredjen broj, znacajno manji od Mi-28. Inace, po serijskim brojevima ima desetak ka-50 i ka-52 sto je vrlo blizu moje procene.

Verovatno, možda, samo što nisu.....određen broj...kakave ti budalaštine pišeš, ili se naoružava puk ili se ne kupuju uopšte, a gluposti koje ti pišeš nema kraja

Jeste verovatno, samo što nije, Crvena Zvezda zaigrala u Ligu Šampiona..:hahaha::rotf:
 
Verovatno, možda, samo što nisu.....određen broj...kakave ti budalaštine pišeš, ili se naoružava puk ili se ne kupuju uopšte, a gluposti koje ti pišeš nema kraja

Jeste verovatno, samo što nije, Crvena Zvezda zaigrala u Ligu Šampiona..:hahaha::rotf:

Jedine gluposti koje citamo su tvoji postovi, prepisujes iz ko zna kakvih knjiga dezinformacije.

K-52 se vec serijski proizvodi za Rusiju tako da tvoje gluposti " ili se naoružava puk ili se ne kupuju uopšte" ocigledno ne stoje.
 
Mislim da covek koji radi u fabrici verovatno najbolje zna sta se zaista pravi, slika nije nova, ali nije matora:
http://wwww.airliners.net/photo/Rus...83605/L/&sid=c498d33ce444ea3af3137ac5303299e6

Construction of the serial Ka-52 'Alligator' from the first lot odered by Russian Air Force. Active work while the final composition.

Po netu se provlace price da ce rusija naruciti ili je vec narucila 140 komada Ka-52, to nisu precizne informacije i ne treba im verovati za sad.
 
Mislim da covek koji radi u fabrici verovatno najbolje zna sta se zaista pravi, slika nije nova, ali nije matora:
http://wwww.airliners.net/photo/Rus...83605/L/&sid=c498d33ce444ea3af3137ac5303299e6



Po netu se provlace price da ce rusija naruciti ili je vec narucila 140 komada Ka-52, to nisu precizne informacije i ne treba im verovati za sad.


:rotf:
Kakva budalaština
Rusija je izabrala Mi 28H za jurišni helikopter a ovde poručila 140 Ka 52....:rotf:
Kakav si ti biser..
 
Verovatno, možda, samo što nisu.....određen broj...kakave ti budalaštine pišeš, ili se naoružava puk ili se ne kupuju uopšte, a gluposti koje ti pišeš nema kraja

Jeste verovatno, samo što nije, Crvena Zvezda zaigrala u Ligu Šampiona..:hahaha::rotf:

Ti, druze, lupas, za medalju. "Naoruzava puk".. Gde ti zivis??? U kojo jgalaksij???. Logicno je da se kupi "odredjen broj", koji bi se opitovao duze vreme, eksploatisao sa ciljem da se utvrdi visina troskova odrzavanja. Puno pre opremanja puka, eee!!!!

Kao kod nas "Land Rover-Defender", kupis odredjen broj, vidis da ne valjaju, pa onda kupis neko drugo sradnje. I tako od sradnja, do sradnja. S tim da Rusi kupuju domace, a mi arcimo pare na uvoz, i pored sasvim dovoljno razvijenih polu domacih proizvoda, za koje se delovi rade u Srbiji.

Izgore ti mozak Holivud, mani se filmova i te "literature". Nadam se da ces imati priliku da se vozis u ozracenim i predobrim hamerima, koji ne mogu da prodju kroz ulice Vranja, a da ne pricamo o selima na jugu Srbije. Bar dok ne dodje vreme za njohivo odrzavanje, jer za to para nece biti.


Prava istina lezi ne u tome ko koji projekat zapocinje, ili gasi. Kupuje se ono sto mozes da priustis u dovoljnom broju, a RADI ti posao.
 
Још један ''понос'' доживео судбину побаченог фетуса.:)

Најновији aмерички ловац се плаши мраза и олује

Тагови: Политика, САД, Вести, Северна Америка, оружје
интернет редакција
21.03.2013, 21:43


Амерички пројекат за стварање модерног бомбардера пете генерације F-35 Lightning II је на ивици пропасти.

Конструисани од стране америчке компаније Lockheed Martin ловац се плаши мраза и олује, признала је америчка војска. За отклањање недостатака требаће још 5-6 година.

Министарство одбране Сједињених Америчких Држава не зна да ли да се настави финансирање пројекта, који је већ коштао 1 трилион долара.
 
Malo sam kopao po vestima i pronašao da sada ima ukupno osam nedostataka na avionu. Iako novinari mnogo prepumpavaju ovu priču, meni ipak deluje da ovi problemi nisu nerešivi.

Sa tim u vezi, postavljam sledeći link:

http://rt.com/usa/pentagon-f35-report-combat-012/

U ovom članku se govori o tome da naslon za glavu te zadnja polusfera u pregledanju prostora onemogućavaju vizuelni pregled i umanjuju efikasnost u bliskoj borbi. Osim toga, žale se i na vizir na kacigi odnosno na displej na istoj.
 
Ergonomija kokpita nije toliki problem, to se da ispraviti. F16 piloti su se u pocetku zalili na nepomicnu palicu i bol u ruci usled visecasovnog nepravilnog polozaja ruke, pa je dodat naslon za ruku i palica je namestena da moze da se pomera par milimetara. Sa druge strane greske u izboru materijala, dizajnu i konstrukciji aviona lako mogu da oteraju ovaj avion u grob.
 
Ergonomija kokpita nije toliki problem, to se da ispraviti. F16 piloti su se u pocetku zalili na nepomicnu palicu i bol u ruci usled visecasovnog nepravilnog polozaja ruke, pa je dodat naslon za ruku i palica je namestena da moze da se pomera par milimetara. Sa druge strane greske u izboru materijala, dizajnu i konstrukciji aviona lako mogu da oteraju ovaj avion u grob.

Tačno tako. To su sitni problemi po meni.
 

Back
Top