TV kartica

Simmi

Početnik
Poruka
46
Hteo bi da kupim TV karticu.P me interesuje koju biste mi vi preporučili, znači kvalitetna a ne preterano skupa.Preporučljivo bi bilo da ima FM tjuner, teletekst i daljinski.
Sa kojim programom je najbolje raditi TV capture, znači uživo snimanje programa uz kompresiju.
Da li može da se gleda npr 4 kanala istovremeno, tj da se ekran podeli na 4 dela.Da li to zavisi od TV kartice ili se može rešiti softverski tj sa nekim programom?
Hvala!
 
Simmi:
Hteo bi da kupim TV karticu.P me interesuje koju biste mi vi preporučili, znači kvalitetna a ne preterano skupa.Preporučljivo bi bilo da ima FM tjuner, teletekst i daljinski.
Sa kojim programom je najbolje raditi TV capture, znači uživo snimanje programa uz kompresiju.
Da li može da se gleda npr 4 kanala istovremeno, tj da se ekran podeli na 4 dela.Da li to zavisi od TV kartice ili se može rešiti softverski tj sa nekim programom?
Hvala!

Od srca ti preporučujem Leadtekovu WinFast 2000.

Košta oko 50€. Bila je 55€ kada sam je ja kupio prošle godine na leto.

Ima od svega što si naveo (TV capture, FM, Teletekst i daljinski).

To da se ekran podeli na više delova su mi rekli da ima, ali pravo da ti kažem još se nisam setio da potražim tu opciju, niti mi je trebala.

Za kompresiju ona ima u sebi dosta filtera, ali ti uvek možeš da koristiš Dr. DivX koji je odličan i lako se koristi.

Nadam se da sam pomogao u izboru :wink:
 
da ukljucum i ja, oko podele ekrana na vise delova.Imam pinnacle PCTV pro, za koju mu se cini da je jaca od pomenute leadtek, pa se ta podela ekrana na vide delova ogleda iskljucivo u frejmovima prilikom pretrazibvanja kanala, znaci 2 sec gledas prvi, pa 2 drugi i tako redom.Nisam siguran da mozes istovremeno da gledas vise kanala.Nemam puno iskustva, ali mi logika kaze jer jedan je procesor zaduzen za tjuner i neverujem da moze da obradjuje vise kanala istovremeno.
 
U Novom Sadu je najverovatnije ima u Milenijumu na severnoj tribini stadiona.
Preporučujem,ako možeš da biraš,da uzmeš Expert varijantu.Neznatno je skuplja,a ima mnogo bolje karakteristike.Uz nju ide i jako dobar softver(recimo DVD Movie Factory,verovatno najjednostavniji program za autorizaciju DVD-a).
Što se tiče slikeuslici ne postoji kartica koja može prikazati 2 živa programa istovremeno,morala bi imati 2 tunera.Kod Expert-a možeš istovremeno gledati 1 program uživo i u manjem prozoru nešto što si pre snimio.Takođe,može ti prikazati sličice svih programa koje imaš memorisane pa kad dovedeš kursor na neku krene taj tv program
 
Ako hoces da gledas tv i da snims tv program to ti je win fast expert ili pvr 2000 a ako hoces malo ozbiljnije onda pinnacle pro (zbog fm) ili terratec cinergy 600.Ove dve zadnje i PVR se kupuju samo jednom a ovo drugo svake godine.




PS.Pinaccle imas u IQcomputers u novom sadu tu sam je i ja uzeo.Pinnacle i terratec je Germeny a sve ovo drugo je Cina.Sam prosudi :wink:
 
Hvala na pomoći pri izboru, znači uzeo sam ovu Leadtekovu TV karticu, odlično radi.
Problem mi je malo kad skidam program tj capture moram u nekompresovanom AVi da skidam da bi bila slika dobra u ostalim formatima DVD,VCD,Divx slika mnogo secka.Da li je u pitanju procersor ili može nekako da se skida program uz kompresiju u odgovarajući format?
 
sve tv kartice su izuzetno zahtevne u pogledu resursa racunara.Ja imam bartona na 1921mhz /2600+/ i 1 gb ram kingston 400 i u stanju je da istovremeno snima u bilo kom formatu koji zelim bez zastajkivanja.To sto si opisao moze biti i do brzine procesora na tv kartici i na racunaru.
 
@Simmi:
Nisi napisao koliko je jaka konfiguracija?
Meni je do nedavno TV kartica bila u 1800+/256 i bez problema je snimala u bilo koji izabrani format.Ako je neka slabija konfiguracija u pitanju probaj pogasiti neke nepotrebne servise,isključi real-time skeniranje antivirusa...Takođe je važno da tv kartica ne deli resurse ni sa jednim drugim hardverom u konfiguraciji(da ne dele isti IRQ)posebno ne sa grafičkom karticom...Probaj da koristiš XViD kodek(obavezno proveri u add-remove programs da nemaš 2 ili više puta instaliran XVid kodek jer i to zna da pravi probleme)...Ako si instalirao drajvere i aplikaciju sa CD-a koje si dobio uz tv karticu proveri na Leadtek-ovom sajtu novije verzije(ima dosta poboljšanja)...
Ovo su neke stvari koje bi prvo trebao da proveriš...
Zdravo
 

Back
Top