Instruktivni materijali o BV

H

Hetman

Gost
Sta mislite o ulozi i mestu instruktivnih materijala tipa knjiga, kaseta DVD i ostalih medija u izucavanju borilackih vestina? Jasno je da sto se tice istorijsko-filozofske zaledjine to sve ima svoje nesumnjivo mesto, zanima me bas tehnicko-takticka i psihofizicka priprema. Mislite li da se moze uciti iz toga, i ukoliko da, koji medijum vam se cini najpogodnijim.
 
Nijedno znanje nije naodmet, cak sta vise.

Iako je rad sa instruktorom i drugim vezbacima nezamenjiv svi materijali koje si nabrojao su velika pomoc. Neke stvari je dobro procitati, obrazlozenja nekih principa, (bio)mehanike i.t.d. A i uvek je dobro videti kako 'to neko drugi' radi.

Ne znam da li si stigao da pregledas nesto od nasih snimaka koje sam ti dao, ali mogu ti reci da je jako korisno. Ja kod sebe tako "sa strane" mnogo bolje vidim neke falinke i.t.d.
 
E, to apsolutno stoji. Sigurno je potpuno drugacija slika kada covek vidi sebe sa strane, "iz treceg lica". Uvek mi je bilo drago kada mogu sebe naknadno da vidim, kako bih uocio, analizirao i popravio svoj rad. Najzad, tako mozes i bolje da uporedis sa instruktorima koje eventualno gledas sa strane, ili cak i na ranije pomenutom instruktivnom materijalu.
 

Back
Top