Rome: Total War

Ajde da se malo ponavljam i da podelim iskustvo sa vama :)
Rome Total War je odlican, mana je los Ai protivnika.
Volim da igram sa Rimom , grcima i Kartagenom.
Najdraze jedinice su mi Arcani (Rim) jer bas strava izgledaju sa macevima i odlicni su za zauzimanje zidova. Elitna jedinica sa malim brojem ljudi sa uzasno jakim napadom. Ali mozda jos vise volim Spartance :)
Phalax formacija cini ih nepobedivim od napred. Mada ni kada nisu u formaciji primetio sam da imaju bolji attack i defense od Urban Cohorta :)
Jos ako se uzme u obzir da sam skoro procitao " Ognjenu Kapiju" gde opisuje bitku gde 300 Spartanaca sa jos 3700 Grka drze prolaz, a sa druge strane oko 200 000 Persijanaca pokusava da prodje. Posle ovog jos sam vise zavoleo ovu jedinicu :)
 
E chovek a ja otish'o da gledam Alexandra samo zbog ROME :lol: i pored jedna :shock: dobre bitke sve ostalo je blago recheno dosadno :x A sto se tice spartanaca potpno se slazem sa tobom,zaista zadaju muke kada su protivnici,malo sam razocaran potenciranjem rimljana i njihovom snagom u odnosu na druge nacije,ali to srecem u masi igrica i vec sam oguglao.Kao sto sam rekao ranije Karatginjani su mi se nekako najvise dopali,dobra konbinacija konjanika sa jakom pesadijom (kol'ka koplja!!!) i strahovitim napadom ratnih slonova sa strelcima.Josh ako ti uspe da odvojis jednu jedinicu za katapult,koji je neprecizan ali kada pogodiiiiiiiiii.Dobijesh lepo masakriranje :twisted: .I jos ako imas vremena pa odigras par historic borbi,jednostavno shvatis da si vec napunio 70 god. :wink:
 
E sada sam se setio,kada sam pochinjao da je igram (normalno prvo sam isprobao rimljane)odmah mi se dopala jedinica pasa,prosto je lepota shta mogu da uchine pojedinim jedinicama (strelcima itd)i uvek sam uzivao u tome (kolji!!! vri voda).Sada se spremam da probam britance :lol: deluju mi zanimljivo.
 
Probao sam Britance...opaki su mamu im njihovu :twisted: Imaju Druide koje imaju specijalnu sposobnost "molitve" koja inspirise trupe da se bore kao blesavi! BOLEST! Slabost im je u strelcima mali domet i slaba ostecenja koja nanose :)
Da li sam napomenuo da volim SPARTANCE :D :D :D
 
WORLD NEWS!!! New emperor "Chika_Veron" statistic--favorit agent "assasin",favorite unit "royal cavalry,war elephant" :twisted: protectorat"Gaul,Spain,Numidia" alies"greek"(samo zbog spartanaca :lol: )faction destroyed "other".zaista sam se namucio oko "pregovaranja" u vezi protektorata,ali vredelo je (obicno pristanu kada spadnu na 1-3 grada),a kakvo uzivanje su mi priredjivali assasini eh!,kada sam pred kraj pogledao po mapi shvatio sam da je broj spijuna i diplomata zajedno,manji nego assasina :twisted: .Ali moram i da se okajem,ukljucio sam auto menadzment,i nakon par krugova shvatio da to SRCHE!!! pare i posegao sam za najneodobravaniom metodom,iskoristio sam Tsearch da sebi dodam par milioncica!!! kako su onda pocele da ispadaju jedinice iz svih gradova :D :lol: :D do kraja sam se suzdravao da ponovo kucam pare (vec me je bilo sramota :oops: )tako da sam jedan deo igre bio i u minusu,ali dobro staro iznudjavanje je popravilo sve to.El muerte sutra pocinjem sa Britancima ili da probam grke :lol: poz.[/b]
 
HEHEHE volis da varas :)
Ako biras Britance, znaj da imaju dosta razlicitih jedinica to je plus u odnosu na Grke.
Ako Igras sa Grcima, vojska ce ti se svoditi na 4 jedinice Armored Hopltis, Archers, Cavalry i Spartan Hoplits :D
E sad....ti biraj.......trik je sto Spartance mozes trenirati samo u Sparti i Sarakuzi i NIGDE DRUGDE :D
Opet, sa druge strane ako imas hram posvecen odredjenoj boginji (mislim da je Temple of Nike)....u tom gradu kada treniras neke od jedinica, one ce u startu imati +3 expirience :D
Strelci imaju malo kraci domet (posle Egipta i Rima) ali su ubojiti. A Spartanci :D imaju 2 hit pointa :D . Zilava kopilad moras priznati :D Jos bolje kod njih je sto nemaju narednika u garnizonu tako da mnogo teze gube moral.
Sta god da izaberes bice ti super, mada meni je mnogo uzbudljivije bilo da se koljem sa Makedonijom, Egiptom i Kartagenom ( :) )nego sa Germanima i Galima. Mozes probati i sa Egiptom ako nisi do sada :) Strelci imaju najdalji domet i dobru kombinaciju pesadije i Royal Hoplita (Pharaons Royal Guards).Doduse nisu ravni Grckoj Eliti :) ali su dobri. :D :D :D :D :D :D
 
Prisla mi je konjica juce.....Spartancima sa ledja dok su bili u Phalax formaciji. Mislio sam "Gotovo je" kad ono zadnji red Spartanca izvukao maceve i okrenuo se prema konjici :D Konjica malo izginula,uspanicila se i otisla, a ja sam nastavio svoj genocid nad Rimskom vojskom :)
Toliko o teoriji: " Kada ti ja sa konjicom pridjem s ledja" :) HE,HE 8)
 
Bravo chovek,to sam primetio jednom prilikom kada sam napadao kopljanike,frontalno su totalno neosvojivi,ali sam onda u nedostatku jurisha konjice sa ledja(koji uspeva uglavnom sa jedinicama koje imaju brz napad iliti power)probao da dodam josh jednu jedinicu peshadije sa ledja kad ono zadnji red kopljanika povadi macheve i fight!!evo reshenja!!! uzviknuh i otada kada napadam kopljanike (podrazumeva se samo jedinice sa VELIKIM kopljima)frontalno pushtam slabije jedinice peshadije a sa ledja elitu i uspeva.Htedoh da pitam u vezi taktike prilikom zauzimanja gradova,malo sam isprobavao.Ovako poshto problemi nastaju kada treba osvojiti grad pun vojske (1000-1400 vojnika)napad na jednu kapiju se obichno zavrshi katastrofom,probao sam da napadam na dve i vishe kapija :lol: kada imam samo jednu vojsku napadam dve kapije,a kada imam josh jednu jedinicu uz nju napadam na tri!!! i gle chuda na glavnoj kapiji branitelj ostavlja najmanje vojske,a na kapiji koju napadam sa 3-5 jedinica shalje vecinu jedinica.I josh neshto prve jedinice koje ulaze u grad postavljam na defence i u dve linije(shift+3)tako da kada udju prva jedinica se postavlja u odbranbeni polozaj,dok ova iza nje trpi napade sa strane.
 
Zaboravih da pitam,koliko se sluzite agentima (diplomat,spy,assasin)jesam li vec rekao da obozavam assasine i da ih koristim masovno,diplomate mi sluze za ubedjivanje oko predaje pojedinih gradova ili huskanja na druge :twisted: protektorat nije losh,imash vojni pristup i ostalo ali osvajanje je ipak osvajanje :wink: a shpijuni chisto da mogu na vreme da se organizujem oko napada ili odbrane.
 
Zauzimanje Gradova : Hmmmm sve zavisi sa kime igras. Kada sam igrao sa Rimljanima, sastavim 2 tornja (ne znam da li si primetio da toranj moze da puca kada izaberes jedinicu koja ga gura i stisnes "A") i dok dodjem do zida oni pociste neke od jedinica, zatim se popnem sa Arcanima koje sam ranije spominjao da su odlicni. 4 jedinice (2 sa leve i 2 sa desne strane zida)Nisu brojni ali bas zato su idealni za zidove, ne guraju se i polovina moze da stane u prvi red za kasapljenje. Takodje njihov jak napad i 2 HP im omogucuje da se dignu kada ih pokose macem :) Ako bas zagusti posaljem 1-2 Urban Cohorta i eto.....zid je cist. Ostalo ostavljam Cohortima za ulice :) E sada.... sa Grcima je drugacije. Posaljem takodje 2 tornja levo i desno ali malo slabije jedinice. Za to vreme katapultovi gadjaju centralni toranj kod kapije. Kada se toranj unisti, Trcim sa spartancima do kapije ali malo se pomerim u stranu da me Katapult ne bi pobio dok rastura istu. Za to vreme na zidovima se levo i desno pravi "sendvic". Na zidu nakon slabijih jedinica cim se popnu saljem 2 levo i 2 desno jedinicu Spartanaca i zid ce sigurno biti cist. Za to vreme kapija je razvaljena ( ala sam sinhronizovan :) ) i trcheci ulecem unutra i brzo stajem u redove da oformim Phalax :). Ako se ekipa vec bori izbliza, sve sto imam spolja poteram unutra i kada neprijatelj bezi, ne vijam ga nego se formiram. Na kraju dojem do Centra, rasirim jedinice u sirinu, svia od jednom naredim napad u Phalax-u (a nekada ne) sa Spartancima i Grad je cist :)
 
Agenti......MY PRECIOUS :shock:
Assasine vezban na drugim diplomatama :) i tek onda ih saljem na zadatke. Sto se tice Spy-ja :) :) :)
I oni mogu da ubiju :!: :!: :?:
Evo kako: Posaljes spijuna u grad zarazen kugom (ako je mozda to tvoj grad jos bolje) i zarazenog spijuna posaljes u neki drugi neprijateljski grad. Automatski ce taj grad biti takodje zarazen i Guverner u tom gradu ce umreti :)
A ako imas po 4-5 iskusnih spijuna (zdravih)i posaljes ih u neki grad odjednom.......posle par krugova izbice pobuna u tom gradu. na kraju napadnes preostale pobunjenike u tom gradu i eto tebi nov gradic sa minimum otpora :) Naravno uvek mozes podmititi isti i uleteti sa vojskom :) :D
 
HAHAHAHA pa to je covek koji igra ROME,potpuno se slazem sa tobom,mada me malo nervira kada treba vise jedinica da udje u grad,na kapiji se napravi krkljanac to je jedan od glavnih razloga zasto napadam na dve.Za tornjeve zaista nisam znao da mogu da pucaju ali cim ovo napisem odoh da isprobam :twisted: svidja mi se nacin kako treniras assasine :lol: pobune takodje moram da isprobam,mada vise preferiram cisto klanje po gradu :evil:.Probaj kada napadas grad koji je pun strelaca i ostalih misile jedinica napad na dve kapije i videces kako je zabavna jurnjava po zidinama (a tek oni silni vojnici koji padaju odozgo :twisted: )a i tada dobijas bolju poziciju za napad ka centru.Pravo je cudo sta se moze nauciti od kompa kada ga gledas kako napada grad,vecinu taktika (obicno onih najboljih)primenjuje sam komp,podrazumeva se kada napadas sa dve vojske,drugom upravlja komp,probaj i posmatraj sta rade ponekada su zaista fenomenalni.
 
Uhhh neprijateljski strelci, narocito Rimski i Egipatski mi idu na zivce :evil: Sigurno si imao situaciju da pobijes svu vojsku na bojnom polju, a ostanu streljacki kopilani koji ti izmicu i gadjaju te, a nemas svojih konjanika da ih povijash :)
Napadam i ja na vise strana, napravis onaj MOAT (jedno vreme sam mislio da je to most kada napadas grad sa rekom :oops: ) koji ustvari sluzi da se vojnici uvuku pod zemlju i sruse zid kopajuci :) Za ovaj posao najbolje je koristiti drugorazrednu jedinicu u slucaju da se Moat unisti i zatrpa ljude. Drugi razlog jeste sto se jedinica jako umori posle kopanja a imati umornu elitnu jedinicu kada ti najvise treba.....nije bas pozeljno.Ehhh sto li nema originala kod nas....ili crackovanih CD-keyova koji rade. Bas bih voleo da oprzim nekoliko desetina bitaka i opsada sa tobom 8)
 
E sad za crack-ove moze nesto da se sredi,ali ne znam kako bi to radilo na nashim vezama :cry: svideo mi se tvoj predlog oko treniranja assasina na diplomatama :twisted: otprilike polovina prezivi,ali nije lose.Danas sam doziveo nevidjen poraz (jesam li ti rekao da sam formatirao hard,pa sada ponovo moram sa rimljanima.....fuj)i tako napadam ja makedonce,prvo im osvojim kapital pun vojske sa dve armije i onda opusteno krenem ka dole na grad sa 6 jedinica,ja pun k'o brod(hastati,konjica,strelci.psi)ali ne lezi vraze dok sam osvojio zidine da bih mogao da probijem kapiju prodje vreme ??????? i tako nadjoh se u gradu gde je ostala jedna jedinica kopljanika al' ebiga dzabe time out.Ima da im vratim debelo :evil: :evil: :evil: imam neshto za tebe :lol: "A dead enemy always smells good" "The spartans do not ask how many but where they are" toliko ih cesto citam da sam zapamtio a i setio sam se spartanaca,ali mene najvise nerviraju egipatske kocije,brate kako smaraju i treba vremena da ih pobijes.Za multiplayer je stvarno steta,ala bi bilo dobro,snaga spartanaca nasuprot kopljima kartagine eh....treba da se nadjemo na chatu.
 
Ehhhh....igrao sam sa Kartaginjanima.....imaju dobre jedinice, hocu reci dobar mix pesadije :)
Mada nisam siguran kakvi su im kopljanici......hmmm....dobri jesu ali videcemo koliko :) Imaju jaku konjicu koliko vidim :)
Evo jedan citat:
"Tonight many of us will lie dead, the others will drink to their memory. But as always, we Romans will fight with HONOR ! "
 
Vec sam poceo da zamisljam kako ce jednog dana izgledati Rome 2 ili nesto slicno :shock:
Samo da znas kada ubijas diplomate susednih naroda, ocekuj napad pa cak i izdaju ako ste bili u saveznistvu. NIKADA ama bas NIKADA ne veruj Egiptu i Numidijcima djubrad jedna prljava izdali bi rodjenu majku za 100m pustinje....
 
Da verujem???? ma nikome ne verujem,malo,malo pa neki diplomata mi potplati vojsku i zato sada nema vise ni jednog u blizini :twisted: Ne racunam saveznike (rimske) Eto pre neki dan lepo nateram Spance da mi budu protektorat i onda se setim da imaju veliki grad koji bi mi dobro dosao (Cordubu) i zamolim ih lepo da mi ga daju (zauzvrat ponudim map information,jedan manji grad i nesto parica) kad oni nece :x ja opet,malo izmenim ponudu ma jok,jos se i pobunise ..... sada ih vise nema,ali sam odustao od jurnjave za protektoratima bezveze isto kao i saveznistvo,traje dok im odgovara.I jos nesto nervirame kada sklope primirje sa mnom bez mog odobravanja.Pa moram da budem zloca i da ga raskidam.
 
:D HEHE to sam i ja primetio. Cim malo ojacaju odmah se prokuraze :D
Imao sam tako slicnu situaciju, Selucid-ima (valjda se tako zovu) ponudim map info, grad i 700 000 (bio sam bogat i darezljiv) za jedn strateski vazan grad prema Aziji,kad oni nece da cuju. Raskinem protektorat i sve ostalo, dovedem 2 vosjke u punoj snazi pred grad ali ovog puta uslov: Accept or we attack, cisto da vidim da li ce se uplasiti. Opet su bili bezobrazni i ............recimo samo da to nije bila bitka nego genocid grada :twisted:
Poceo sam kao Alexandar.....da napredujem prema Vavilonu :)
 
Ma da,sada imam drugu taktiku,prvo poosvajam gradove u okolini,a onda jurim samo gradove koji imaju neki wonder,zanimljivo moram priznati.Ali kao sto si i sam primetio ne rade svi wonderi,pa cu morati da skinem peceve,tvrde da sa njima rade.Treba samo da se uclanis???? moram da probam(samo da ne traze registraciju :cry: )
 
BASH!!! :? kao da niko drugi i ne igra,ili nece da deli iskustva sa nama :twisted: .Ako neko pocinje da igra,moj je predlog da prvo napada gradove koji su puni vojske,jer kada njih utamanite ostaju vam sitni pacijenti za izivljavanje.
 

Back
Top