Demokratska stranka - stožer kriminala u Srbiji?

BanDS!

Početnik
Poruka
4
Šta vi mislite o ovoj tezi - da je Demokratska stranka stožer kriminala u Srbiji?

Ako se izuzme par poštenih ljudi koji su u nju zalutali, svi ostali su u kriminal nekako umešani:

ĐINĐIĆ - prijatelj i bliski saradnik Šiptara i Legije - dilovanje droga, iznude i reketiranja i sl.
Čedo Jovanović - kidnapovanje i izručenje Miloševića i razni drugi prljavi poslovi koje je vršio za DS
Beba Popović - pretnje, pritisci i zatvaranje medija
Marija Rašeta Vukosavljević - ooogromne pronevere i krađe
Nemanja Kolesar - utaja poreza
Neda Arnerić - prikrivanje krađe u Skupštini Srbije

Da ne spominjem ogroman broj JUL-ovaca koji su u DS prebegli....
 
Isporucivanje Milosevica nije kriminal, to je patriotski cin. Kako vec rekoh za svaku optuzbu potreban je dokaz. Ako cemo iskreno da je DS htela da se bavi kriminalom ne bi ukinuli kontigentne dozvole z auvoz/izvoz jer je to bilo leglo korupcije i zloupotreba.

BanDS!:
Šta vi mislite o ovoj tezi - da je Demokratska stranka stožer kriminala u Srbiji?

Ako se izuzme par poštenih ljudi koji su u nju zalutali, svi ostali su u kriminal nekako umešani:

ĐINĐIĆ - prijatelj i bliski saradnik Šiptara i Legije - dilovanje droga, iznude i reketiranja i sl.
Čedo Jovanović - kidnapovanje i izručenje Miloševića i razni drugi prljavi poslovi koje je vršio za DS
Beba Popović - pretnje, pritisci i zatvaranje medija
Marija Rašeta Vukosavljević - ooogromne pronevere i krađe
Nemanja Kolesar - utaja poreza
Neda Arnerić - prikrivanje krađe u Skupštini Srbije

Da ne spominjem ogroman broj JUL-ovaca koji su u DS prebegli....
 
Gwydion:
Isporucivanje Milosevica nije kriminal, to je patriotski cin. Kako vec rekoh za svaku optuzbu potreban je dokaz. Ako cemo iskreno da je DS htela da se bavi kriminalom ne bi ukinuli kontigentne dozvole z auvoz/izvoz jer je to bilo leglo korupcije i zloupotreba.

BanDS!:
Šta vi mislite o ovoj tezi - da je Demokratska stranka stožer kriminala u Srbiji?

Ako se izuzme par poštenih ljudi koji su u nju zalutali, svi ostali su u kriminal nekako umešani:

ĐINĐIĆ - prijatelj i bliski saradnik Šiptara i Legije - dilovanje droga, iznude i reketiranja i sl.
Čedo Jovanović - kidnapovanje i izručenje Miloševića i razni drugi prljavi poslovi koje je vršio za DS
Beba Popović - pretnje, pritisci i zatvaranje medija
Marija Rašeta Vukosavljević - ooogromne pronevere i krađe
Nemanja Kolesar - utaja poreza
Neda Arnerić - prikrivanje krađe u Skupštini Srbije

Da ne spominjem ogroman broj JUL-ovaca koji su u DS prebegli....

Испоручивање Милошевића је било киднаповање, јер су и Устав СРЈ и Устав РС забрањивали екстрадицију грађана страним судовима.

Ђинђић је био сарадник сурчинског клана ( Чумета и Цанета ), а Чеда земунског - па је Ђинђића одстрелила конкуренција.
 
Nexus 6:
evo ga Baron- "Insajder"...sve zna ko je u kojoj bandi... :lol:

Ко је летео Цанетовим приватним бизнис-џетом и дао Чумету без расписаног тендера да гради аутопут? Зоран Ђинђић.

О Чеди:
1.) Због чега је Чеда посећивао Шиптара и Кума у ЦЗ-у, о чему сведочи затворска евиденција посета?

2.) Зашто је о томе лагао пред анкетном комисијом?

3.) Зашто се Чеда за време протеста ЈСО ( побуна је прејака реч, јер нису покушавали да било кога свргавају ) поставља за преговарача, иако нема никакву функцију у извршној власти ( логично би било да преговоре води неко из МУП-а )? Није ли то зато што је добар са Легијом и земунским кланом

Дакле, атентат није дело "антиреформских снага и антихашког лобија" већ мафијашке конкуренције на линији Земун-Сурчин. За то не треба бити инсајдер, већ имати мале сиве ћелије, а онда и их употребити . :lol:
 
Headhunter:
Prebezi JUL-a i SPS-a su zavrsili svi u DSS-u, a ostale gluposti nisu vredne komentara. :P

Молим доказе.

Ја знам да су у Бечкереку бежали у ДС и ЛСВ ( потпредседник те странке Душан Јаковљев, Бечкеречанин, је 1996. крао гласове за Слобу ).

На изборима за скупштину РС ДСС је добио 218056 гласова, оне 1997. је са ДС-ом бојкотовао. Тако да прича да је ДСС био маргинална странка пре 5. октобра 2000. и да је број гласача повећао примајући СПС-овце не пије воду.
 
Baron Ungern:
Headhunter:
Prebezi JUL-a i SPS-a su zavrsili svi u DSS-u, a ostale gluposti nisu vredne komentara. :P

Молим доказе.

Ја знам да су у Бечкереку бежали у ДС и ЛСВ ( потпредседник те странке Душан Јаковљев, Бечкеречанин, је 1996. крао гласове за Слобу ).

На изборима за скупштину РС ДСС је добио 218056 гласова, оне 1997. је са ДС-ом бојкотовао. Тако да прича да је ДСС био маргинална странка пре 5. октобра 2000. и да је број гласача повећао примајући СПС-овце не пије воду.

Moli boga za bolju obavestenost...
 
Где су у Бечкереку бегали сам сам видео ( на пример, највећи локални спонзор СПС-а, и наравно члан те странке, Саво Кнежевић, прешао је у ДС и са Ђикијем путовао у Емирате на дочек нове 2002. године ), а за број гласача ДСС-а 1993. извор ми је сајт ЦЕСИД-а.

http://www.cesid.org/htm/s-zbir.htm
 
Baron Ungern:
Где су у Бечкереку бегали сам сам видео ( на пример, највећи локални спонзор СПС-а, и наравно члан те странке, Саво Кнежевић, прешао је у ДС и са Ђикијем путовао у Емирате на дочек нове 2002. године ), а за број гласача ДСС-а 1993. извор ми је сајт ЦЕСИД-а.

http://www.cesid.org/htm/s-zbir.htm


:lol: :lol: :lol: ...flit...slag-fertik... :lol:
 
Baron Ungern:
Где су у Бечкереку бегали сам сам видео ( на пример, највећи локални спонзор СПС-а, и наравно члан те странке, Саво Кнежевић, прешао је у ДС и са Ђикијем путовао у Емирате на дочек нове 2002. године ), а за број гласача ДСС-а 1993. извор ми је сајт ЦЕСИД-а.

http://www.cesid.org/htm/s-zbir.htm

Džaba ti iznosiš konkretne dokaze, ovi DS-ovci su toliko ostrašćeni mržnjom prema nama iz patriotskog bloka da ne bi prihvatili ni tvrdnju da je 2+2=4.
To su fanatički zaslepljeni ljudi do čijih mozgova istina jednsotavno ne može da dopre ma koliko konkretna, proverljiva i očigledna bila.
 
"1.) Због чега је Чеда посећивао Шиптара и Кума у ЦЗ-у, о чему сведочи затворска евиденција посета?"

On je to objasnio i da si malo manje citao Kurir znao bi, zato sto su oni to trazili jer su imali informacije u vezi sa delovanjem mafije. E sada Ceda je mogao da ostane kod kuce i da kao Kostunica podrzava mafiju iz svoje sobe ili ode i vidi o cemu se radi. Cenim ga zato sto je isao.

"2.) Зашто је о томе лагао пред анкетном комисијом? "

Nije on lagao, nego TI lazes. On je pred komisijom sve ispricao i sotavuio DSS i SRS mafiju bez odgovora.

"3.) Зашто се Чеда за време протеста ЈСО ( побуна је прејака реч, јер нису покушавали да било кога свргавају ) поставља за преговарача, иако нема никакву функцију у извршној власти ( логично би било да преговоре води неко из МУП-а )? Није ли то зато што је добар са Легијом и земунским кланом "

Zato sto niko drugi nije smeo da ide, dok su Djindjic i mihajlovic bili van zemlje. naravno istina o svemu se tek sada vidi, kada je Zoran ubijen zato sto je hteo da unsiti mafiju, kada je Ceda bio na listi za odstrel i kada se zna da je Kostunica podrzavao JSO, cak i za vreme protesta i javno.

Tako da se mafijaski prijatelji trebaju traziti u redovima DSsa i kako te nije sramota da takpo izvrces stvari da onaj koga je mafija ubila ispada mafijas a onaj koga je dovela na celo Srbije nevinasce.

U Sablji je mafija razbijena i zato sablja mnoghima smeta. cak je i Jocic skjoro rekao da posle Sablje sve vece mafije u Srbiji ne postoje vise. To su radili upravo ceda Jovanovic, Zivkovic, Popovic iekipa i zato Srbija treba da im bude zahvalna, a takve kao sto si ti da posalje tamo gde vam je mesto.
 
На страну што још нисам чуо ни један доказ да је ДСС повезан са мафијом ( осим "рекао Беба Поповић" ), твоја прича не пије воду.

По слову закона, ухапшене могу саслушавати само полиција и истражни судија, а ни у ком случају председник посланичке групе. Такође, Чеда није ни њихов адвокат, тако да их не може посећивати у својству службене личности.

Против Чеде и Блануше је покренут процес јер је Чеда као приватно лице посећивао Шиптара и Кума, што доказују евиденција посета ЦЗ-а, неколико затворских чувара и бивши Шиптарев "цимер" из ћелије су сведоци. Пошто Чеда није рођак, понајмање близак рођак ни Шиптару ни Куму, он нема право да их као приватно лице посећује. Ако узмемо да се приде води и поступак против Чеде због силних прекршаја закона о оружју и муницији, због чега су му одузети пиштољи ( није поседовао дозволу за ношење већ само за поседовање оружја, што значи да оружје може држати искључиво на свом приватном поседу и са њега га износити само на стрелиште и оправку, а и тада постоје строги прописи на који начин - конкретно, пиштољ са извађеним шаржером и навлаком цеви у задњем положају, затим не сме га давати на послугу другом лицу, а у шаржерима је пронађена муниција коју забрањује не само закон, већ и женевска конвенција ) и да је један од чланова његовог обезбеђења код кога су се ти пиштољи налазили бивши робијаш, могу само да кажем - биће весело.

Да је тачна твоја тврдња да их је Чеда саслушавао ( а видели смо да то председник посланичке групе не може, а и ако се којим случајем деси, записници са таквих саслушања су пред судовима правно ништавни пошто саслушање није извршавано у складу са законом ), и даље се намеће питање зашто би Шиптар и Кум захтевали да их саслушава баш Чеда, уместо да, ако већ хоће да проговоре, све изнесу истражном судији.

Цела земља је видела како је Чеда пред анкетном комисијом лагао да није посећивао Шиптара и Кума у затвору. Ако је циљ тих посета било прикупљање информација о земунском клану, зашто би то пред анкетном комисијом крио?

Такође, пред истражном комисијом је изјавио да га нико није овластио ( и не може, пошто тада није имао никакву функцију у било ком органу извршне власти, а понајмање у МУП-у ) да о било чему преговара у Шилеровој. Речју, тамо је ишао на своју руку а не као представник владе.

Даље, протест ЈСО није био покушај рушења владе, јер се то не ради стајањем на мосту. Штавише, био је сасвим оправдан, пошто су их послали да хапсе хашке оптуженике а рекли им да су људи које требају да ухапсе ситни криминалци. Овакво давање лажних података би припаднике јединице могло да кошта живота, и свака полиција би се због тога бунила. Замисли да у Америци неко пошаље SWAT на Ал-Каиду и каже им да су људи које требају да ухапсе дилери наркотика - само због тога би, све и да акција иделано успе, организатори исте летели са положаја у року од 15 минута.
 
Headhunter:
"On je jedan mladic, fasciniran Legijom i tom jedinicom..."
O једном лудаку који је звао 92 и просипао претње Тадићу, ухапшеном за мање од 24 сата.
Истрага је показала да са земунским кланом и нема везе, а да је члан криминалног клана не би био ухваћен у тако кратком року и најобичним праћењем телефонског позива.

Headhunter:
"Dragi Aco, ja znam kako ti je, ali izdrzi..."
Прво, "драги" је израз елементарне пристојности сасвим уобичајен у писмима.
Пошто су родитељи пропустили да те науче основним правилима цивилизованог понашања, препоручујем ти Бонтон. Јако корисна књига, штета што се досад ниси сретао са њом.
И опет то не значи ништа, јер је генерал Томић ослобођен а да против њега није подигнута оптужница.

Headhunter:
"To su njima uniforme kao bolnicarima njihovi beli mantili"
Значи, ЈСО није имала униформе, и сви ми смо халуцинирали када смо гледали фотографије и снимке?
Заборављаш да су ти бивши припадници ЈСО због ношења мајица са амблемима ЈСО у судници ( што ни по ком правном акту републике Србије нити међународној конвенцији чији је Србија потписник није кажњиво дело ) дебело дисциплински кажњени, а колико се сећам неки су чак и отпуштени из жандармерије.
Они су и сами изјавили да им није ни на крај памети да бране Легију, Звекија и остале, већ протестују због медијске хајке која покушава да целу јединицу због грехова малог броја њених припадника прогласи за мафијашки клан. Ти људи са делима које се Легији и компанији стављају на терет немају никакве везе, иначе не би након расформирања ЈСО били преведени у жандармерију.
А хајка на ЈСО вођена преко Б(аљезгања)-92 и сличних медија је још један доказ да су ДС, чедоиди и Сорошеви кондотјери највећи непријатељи демократије у Србији, пошто је наведена хајка била промоција принципа колективне одговорности - да цела организација ( војна/полицијска јединица, политичка странка, фудбалски клуб или удружење шахиста, свеједно ) сноси кривицу за грехе појединца који је њен члан.
 
Lepo ja kazem, Baron je Legijalista.

A to koliko je mup pod Jocicem efikasan,BOLJE da ne pricamo. Blokada grada je kasnila "samo" 5 sati, nisu nasli ni kola ni coveka, nego se on sam javio.
A o zemunskom klanu jedino ti ovde fantaziras, niko ziv ni od politicara u tom kontekstu ga nije pomenuo (to za incident sa kolonom vozila predsednika Tadica)

Od onog sto je dss obecao da ce istraziti, i razresiti od afera : STA BI 0% EFIKASNOST ??

Matematika je brutalna nauka, ko sto voli da istakne Baron
 
Headhunter:
Lepo ja kazem, Baron je Legijalista.

A to koliko je mup pod Jocicem efikasan,BOLJE da ne pricamo. Blokada grada je kasnila "samo" 5 sati, nisu nasli ni kola ni coveka, nego se on sam javio.
A o zemunskom klanu jedino ti ovde fantaziras, niko ziv ni od politicara u tom kontekstu ga nije pomenuo (to za incident sa kolonom vozila predsednika Tadica)

Od onog sto je dss obecao da ce istraziti, i razresiti od afera : STA BI 0% EFIKASNOST ??

Matematika je brutalna nauka, ko sto voli da istakne Baron

Најпре, речи "On je jedan mladic, fasciniran Legijom i tom jedinicom..." уопште се нису односиле на Цимпла, већ на оног младића-избеглицу.

Да се уопште не ради о атентату на Тадића већ о саобраћајној незгоди знало се од самог почетка. Изгурати са друма аудијем серијске производње блиндирани BMW који је тежак као омањи оклопни транспортер и чији се путници не могу повредити никаквим оружјем слабијег дејства од ракетног бацача, приде пројектован да му кабина у случају удеса остане неоштећена, превише је нереално чак и за холивудске акционе филмове, а атентатори никада нису били идиоти - осим тога, судар се догодио између једног од возила са обезбеђењем и Цимпловог аутомобила.

Већ почетна премиса резоновања о аферама је погрешна, јер се, за разлику од "Сабље", не ради о послу који је завршен. О томе ће се моћи говорити тек после смене владе, када се буде тачно знало колико је кривичних пријава поднето, и када и по последњој од њих одговарајући суд донесе пресуду, јер у решавању афера владине службе обављају само пола посла - прикупљање доказног материјала и подношење кривичне пријаве - а суд подиже оптужницу, води процес и изриче казну.

Свестан сам да немаш благог појма како држава функционише и да ниједну реч горњег пасуса нећеш ни почети да схваташ, али ово пишем да не би друге посетиоце форума доводио у заблуду.

А процеси се воде против Чеде Јовановића ( састанци са Шиптаром и Кумом и прекршаји по закону о оружју и муницији ), Јањушевића и Колесара, учесника афере Бодрум, Богољуба Карића, око приватизације "Југоремедије", Ђелића ( због проневере ), да не набрајам даље, а и државни удар од 13. 3. 2003. маскиран именом ванредног стања је од уставног суда оглашен неуставним.
 

Back
Top