pomozite mi molim vas

  • Začetnik teme zabrinuta
  • Datum pokretanja
Z

zabrinuta

Gost
Pre oko pola godine sam popusila djoint i odjednom mi je postalo lose...Taj osecaj me prati i dan danas svaki dan...Izgubim culo dodira i nista sto dodirujem ne osecam...to se nemoze opisati recima...plasim se da sam ozbiljno bolesna...molim vas pomozite mi...
 
Tvoj problem je cisto psihicke prirode.Licno ne odobravam nista osim "vutre", ali cak i kod najjacih droga ako je to prvi i poslednji put,svi tragovi nestaju iz organizma za 10-tak dana.Pre ce biti u pitanju tvoj osecaj krivice i eventualni strah da se to ne sazna.Sigurno si se odsekla od straha kad ti je pozlilo.Jos ako mama dozna... :roll:
 
Verovatno je psihicke prirode,sto rece moj prethodnik griza savesti.Na zalost ono sto nasi ljudi ne znaju to je da ne postoji podela na lake i teske droge,droga je droga.Pa i dzoint moze izazvati teske psihicke krize,promena stanja svest i stanja slicna psihozi.Ako jos neko vreme budes imala takve tegobe javi se psihjatru cisto da malo porazgovaras sa njim na tu temu.Ne moze da ti skodi,bice ti lakse ako podelis sa njim taj osecaj grize savesti.
 
Od vutre nema šanse da ti se to dogodi. Može u toku dejstva, ali posle njega najgore što može da ti se desi da ti se strašno spava, zaboli te glava (ukoliko je naprskana). Ja je konzumiram oko šest godina i ako sam imala nekad loš trip, on je trajao najviše pola sata - sat, u slučaju da preteram.
 
sto to ljudi radite.....evo ja imam strhove i bez droga, vutre ili kako ih vec zovete....u grupi gde sam bila (grupna terapija) skoro su svi dotili te strahove, panicne napade i depresije poslek konzumiranja, jedna devojka je samo posle jednog uzimanja "tripa" skroz otkacila, imala je mesecima vrtoglavice od kojih nije mogla da ustane, ja sam imala jedno vrlo ruzno "zensko iskustvo sa muskarcem" pa sam odlepila jedno vreme....stvarno sto covek sam sebi ne uradi niko nece...
Savet: idi i leci se, sa strahovima se nije zezati, mozes da se zatvoris u kucu
pozdrav :x :idea: :roll: :?: :!:
 
slusaj nemi da te plasim mislim da ti od jednog dzointa ne moze bit nista ali pazi moju pricu

Prije nekih 2 godine prvi put sam zapalio dzoint sa drustvom (nekim malo daljim) od kojih sam kasnije i dobio na poklon 100 grama trave to sam spucao sa najboljim drugom za 2 dana iz kome izlazili nijesmo ni on ni ja. Sta se dalje desava- pocinjemo da konzumiramo aktivno oko nas se prosirio krug citava ekipa "hashishari" i odjednom tajac klinja koji je pusio sa nama ispricao je nekom i prica djelimicno izadje na vidjelo (klinja ima 20 godina ali mu je mozak sedmogodisnjak) i niko vise nije pusio niti pomisljao na to jer smo se svi plasili murije medjutim moj najbolji drug pocinje da mi se zali da gubi pamcenje da ne moze nista da zapamti i kad je sa curom ne zna sta da prica sa njom (decko koji je nekada bio tezak frajer i pun price)sada samo cuti osjeca se nepotrebnim u drustvu ja sam ga ubjedjivao da to ne moze da mu bude od trave ali on je ubijedjen da jeste kap u prepunoj casi je bila dok je sastavljao maturski rad triput ga je pisao i triput nije valjao uh taj dan mi se i pozalio da vidi sve duplo da se lose osjeca odosmo na maturski bal a on... a on je uzeo taxi otisao kuci i izvrsio samoubistvo bez oprostajnog pisma...

To je uradio samo zato sto se prepao od zivota zato sto mu je trava pomutila mozak negativno je uticala na njega i decko je u svojoj 18-toj godini izvrsio samoubistvo.
 
Po meni dostupnoj literaturi marihuana ne izaziva telesnu zavisnost ali moze da stvori psihicku zavisnost.Zato je narocito opasno uzimati marihuanu za mlade,jos neformirane ljude.Ali sa tim se ne zavrsava...ako je neko potencijalno labilna osoba,njoj ce biti opasno uzimanje marihuane i ako ima mnogo vise godina od tinejdzerskih.
Iako je tacno da je svojevremeno preuvelicana stetnost marihuane da bi americka policija imala sta da radi ,da ne bi bilo otpustanja,ipak stoji da konzumiranje marihuane nije za igranje.
Jedno vreme sam se i sam palio mislju da probam istu.Sva sreca,prvo sam nabavio svu dostupnu literaturu o tome,a koja mi se cudom sudbine stvorila maltene na pladnju.Pa iako je u tim knjigama provejavao afirmativni stav,sve u svemu,dobio sam informaciju da to sigurno nije bez rizika po zdravlje.Ko misli da je vaznije biti "in" u nekom drustvu ili iz ko zna kojih razloga da mu je to vaznije nego sopstveno zdravlje samo nek izvoli.Svako je kovac sopstvene (ne)srece.
 
zabrinuta:
Pre oko pola godine sam popusila djoint i odjednom mi je postalo lose...Taj osecaj me prati i dan danas svaki dan...Izgubim culo dodira i nista sto dodirujem ne osecam...to se nemoze opisati recima...plasim se da sam ozbiljno bolesna...molim vas pomozite mi...

E,da,zaboravih:Moj prijatelj je takodje probao da li iz dosade,nije vazno vise,jedaj dzoint.Kod njega su nastale psihicke tegobe i na smrt se preplasio.Niko nije znao sta se desava jer je krio uzrok.Sva sreca potrazio je strucnu pomoc i sada je,da kucnemo,sredjen,kao nov.I znate sta:ne pada mu na pamet da ponovo to cudo proba!
Zato Zabrinuta,ne ustrucavaj se,nego potrazi strucnu pomoc,i bice sve u redu.
 
zabrinuta:
Pre oko pola godine sam popusila djoint i odjednom mi je postalo lose...Taj osecaj me prati i dan danas svaki dan...Izgubim culo dodira i nista sto dodirujem ne osecam...to se nemoze opisati recima...plasim se da sam ozbiljno bolesna...molim vas pomozite mi...
To ti je sve iz glave,verovatno se "tripujes" da je taj jedan ostavio posledice po tebe i tvoje zdravlje...Nisam bas strucnjak,ali mislim da nema razloga za brigu. :wink:
 

Back
Top