Antidepresiv za anksioznost

Ti imas neurozu ,sve njene simptome,antidepresivi ce oporaviti twoj nervni sistem ,bices kao nov,pocinjes nov ziwot ... ksalol si dobio jer si bio jako nervozan,a i ubrzace zoloft ,pijes 25mg,ubrzo ces 50mg,a ksalol ce smanjivati brzo....novi antidepresivi ne stvaraju zavisnost...postoji psihicka zavisnost al cemu 0na kad ce tebi biti sigurno bolje.
 
Драго ми је што си написао генезу своје болести. ;)
Сад је сасвим јасно да нити си прегледан на брзину нити си био код психијатра који не ради савесно свој посао.
А мени се још једном потврдило да кад су у питању психичка обољења, на форуму, не може да се прецизно утврди колико је исто озбиљно развијено.
Велики поздрав и савет је, такође, когнитивно бихјвиорална терапија тј. психотерапија.
Те ирационалне страхове мораш научити да савладаш, а то сама терапија не може.

Neuropsihijatar koji mi je prepisao terapiju bromazemanima je iz studentske sluzbe i bio je poprilicno nezainteresovan za bilo sta, samo me je kljukao tim zlom i napravio dodatni problem.
Sada se lecim u drugoj ambulanti i prvo sam isao kod psihologa, posle kod neuropsihijatra. Nisam puno isao na razgovore ali sam mu objasnio trenutno stanje i istoriju "bolesti". Rekao sam mu da ne zalim ponovo na terapiju sedativima i prepisao mi je AD. Verovatno drugog (medikamentnog) resenja nema.
 
Jesu ,ti imas neurozu ,emotivni problem ,a ne nervni problem sa nogama ,rukama ,glavom...tu nema sta neuropsihijatar da trazi vec psihijatar-psihoanaliticar... jel znas ti uzrok twog problema,kako i zasto je sve to pocelo? stres? porodica? sta ti je rekao psiholog?

Zasto mi se pre pet godina pojavilo nemam predstavu.
Sad mi se pojavilo, predpostavljam, zbog stresa. Saznao sam da cu da postanem otac, organizacija svadbe, svadba, pritisak da zavrsim fakultet pre rodjenja deteta (jos dva ispita), treba da drzim casove u skoli, trazenje posla, stana.....ima dosta toga.
 
Али све су то лепе ствари. :)
И видећеш да ће ти сва та твоја психичка стања бити смешна за коју годину. ;)
Уместо што се нервираш, уживај у свим тим тренуцима.
 
Али све су то лепе ствари. :)
И видећеш да ће ти сва та твоја психичка стања бити смешна за коју годину. ;)
Уместо што се нервираш, уживај у свим тим тренуцима.

Sta cu kad sam emotivac :(
Svadba je prosla super, dete smo zeleli (jeste da sam malo nespreman al ko je ikada bio potpuno spreman?), jedva cekamo da zivimo zajedno...jedino ja kocim celu situaciju.

Inace, dijagnoza mi je F40 - anksioznost.
 
Лепо је и то што си емотивац само мораш да научиш да емоције у одређеним сегментима рационалишеш. ;)
Бебу сте желели, заједнички живот такође, све то носи одређене притиске и захтева мало бржи темпо кад је неко у твојој ситуацији.
Само прихвати чињеницу да је то све пролазно и да ћеш вероватно већ за који месец бити сасвим смирен, не само због терапије, већ и због тога што ћеш решити све те заврзламе и мора ти бити боље. :)
Уосталом, живот је пун ситуација које изазивају нервозу. Мораш да вежбаш да се носиш с притиском.
Ја веома ценим психоанализу и углавном се покаже као врло корисна. Па кад будеш имао времена, не би било лоше да нађеш психоаналитичара са којим ћеш проанализирати те несвесне механизме. Сами тешко да можемо да схватимо зашто радимо неке ирационалне ствари. ;)
 
Poslednja izmena:
Лепо је и то што си емотивац само мораш да научиш да емоције у одређеним сегментима рационалишеш. ;)
Бебу сте желели, заједнички живот такође, све то носи одређене притиске и захтева мало бржи темпо кад је неко у твојој ситуацији.
Само прихвати чињеницу да је то све пролазно и да ћеш вероватно већ за који месец бити сасвим смирен, не само због терапије, већ и због тога што ћеш решити све те заврзламе и мора ти бити боље. :)

Hvala na recima podrske, puno znace :)
Inace, malopre sam nazvao psihijatra i rece mi da je vrtoglavica (koja je prosla) i pojacana nervoza normalna za pocetak terapije. Kaze da pijem Ksalol ujutru i uvece (ili po potrebi posto insistiram da bude bez toga) i da ce ta nervoza za nekoliko dana proci.
 
Ето видиш, успели смо да ти измамимо и осмех. ;) Само напред и психоанализа у неком моменту...веруј ми, уме јако да помогне. Најчешће уопште нисмо свесни ствари које нам у животу, на подсвесном нивоу, праве карамбол.
 
Ето видиш, успели смо да ти измамимо и осмех. ;) Само напред и психоанализа у неком моменту...веруј ми, уме јако да помогне. Најчешће уопште нисмо свесни ствари које нам у животу, на подсвесном нивоу, праве карамбол.

Imam i ja poprilicno familijarnih problema...od ranog detinstva su poceli sa razlicitim clanovima porodice. Problem je sto jos uvek nisam samostalan i sto jos uvek zivim u "zajednici". Stres je prisutan svaki dan i nije ni cudo sto sam pukao po svim savovima.
Sad samo cekam da ovo cudo od leka pocne da deluje, da se smirim malo i da resim ove preostale obaveze...i da se konacno odselim!!! :poludeo:
 
Ja sam pio Zoloft skoro 2 godine, isto za simptome anksioznosti, odnosno samo jedan simptom - otežano disanje. Prva tri mjeseca imao sam neke nuspojave, znojenje, omaglice i sl. a onda je sve bilo super, osjećao sam se kao ranije. Međutim, kad sam prestao sa Zoloftom, nakon mjesec dana pojavili su se brojni simptomi koje nisam imao prije Zolofta - opšta nervoza, ekstrasistole, mutnoća u glavi, stezanje u grlu, bolovi na lijevoj strani grudi, trnjenje itd. Sada pijem bromazepam 1,5mg ujutro i naveče i puno mi je bolje. Takođe pijem i presolol 25mg ujutro zbog ekstrasistola za koje je utvrđeno da su na nervnoj bazi jer ih nema dok spavam.
Nisam ljekar i neću ti ništa preporučivati ili sugerisati, ovo su moja iskustva i zaista ti savjetujem da potražiš još neko stručno mišljenje.
Sve najbolje
 
Imam i ja poprilicno familijarnih problema...od ranog detinstva su poceli sa razlicitim clanovima porodice. Problem je sto jos uvek nisam samostalan i sto jos uvek zivim u "zajednici". Stres je prisutan svaki dan i nije ni cudo sto sam pukao po svim savovima.
Sad samo cekam da ovo cudo od leka pocne da deluje, da se smirim malo i da resim ove preostale obaveze..[SUP].i da se konacno odselim!!! :poludeo:
[/SUP]

Можда треба да кренеш од последње реченице..
..
Прво да се одселиш, ако ти је већ јасно да ти се гомилају породични проблеми од раног детињства...

Ако те нешто или неко свакодневно иритира како онда можеш да се смириш?
 
caos :) meni je od letos ustanovljena anksioznost i takodje pijem zoloft od 50mg ujutru i leksilijum uvece od 1.5 mg nemam vise panicnih napada kao pre mada ima uvek neke doze straha i nervoze , uglavnom vrtoglavice,mucnina , lupanje srca i znojenje,ali to nije nista strasno samo je malo neprijatno :/ takodje idem vec par meseci na psihoterapije koje bas mnogo znace i pomazu.
al postoji i ustanovljena dijagnoza koksaki virusa koji me mnogo vise brine jer se osecam stalno malaksavo,imam vrtoglavice a to me nas ometa na faxu i ostalim obavezama i imam stalno temperaturu 37-37.4 al ok zivot ide dalje i sve ce to biti ok :D
 
Pozdrav svima. Nova sam ovde, a zelela bih da podelim sa vama tegobe, koje imam vec dosta dugo, a terapiju pijem 7 godina, s tim, sto su vec dosta dugo to veoma male doze i povremeno se iskljucuju, pa ih lekar ponovo vrati. Cini mi se, da je to samo "zacarani krug", a imam jaku zelju da skroz prestanem da pijem lekove. Trenutno pijem 2x po 1/4 Rivotrila, a to uzimam vec 2-3 meseca. Anafranil mi je iskljucen iz terapije u novembru. Nemam, hvala Bogu, nikakvih fizickih simptoma, ali sam zato jako, jako napeta, kao da ce mi koza puci u predelu zeluca i stomaka, vrlo intenzivan nemir. D ali mi neko moze pomoci i reci svoje iskustvo, kako da se izborim sa tim, a li se uopste moze to ignorisati? Hvala puno!
 
Nova sam ovde i zelim podeliti sa vama svoje iskustvo,sa nadom da ce mi neko pomoci savetima, ukoliko ima slicnih ili istih problema. Pijem terapiju vec 7 godina, s tim, sto je u pocetku to bila veca doza (Anafranil i Rivotril), a vec nekoliko godina to su male doze, trenutno pijem 2x 1/4 Rivotrila, a Anafranil sam prestala da pijem u novembru. Imam uzasno jaku teskobu, uznemirenost, posebno u predelu zeluca, kao da ce mi koza puci. Za sada nemam fizickih manifestacija, ali mi je i ovo vise nego strasno i vrlo dramaticno. Nekada mislim da mi fali stotinka i da skrenem, ne daj Boze. To ide u talasima, traje po 15-20 min., pa se primiri, a nekada i po 2-3 x dnevno. Ne zelim da vracam jake doze, jer se i to desavalo tokom ovih 7 godina, jer mislim da je sve to samo "zacarani krug", samo se maskiraju tegobe, a onda, kada se krene sa mannjim dozama, ili se prekine, sve se vraca. Da li je neko imao ovakve tegobe, koje tako dugo traju i postoji li nacin da se to resi bez tableta, ili eventualno da se nesto popije samo po potrebi. Vrlo zahvalna.
 
Сви лекови који се користе у психијатрији имају нежељених дејстава, разних.
Прочитај мало више овде : Антидепресиви, сероксат, золофт, мапротилин, ципралекс...
ja imam najgora moguća iskustva sa antidepresivima i zoloftomm, maprotilinom

spavala sam po 17h, ošamućena, suženog vidnog polja..znači-drogiranje..koristila samo 15 dana i naglo , svojevoljno, prekinula ovu agoniju i prešla na Ajurvedu - Stres Gard koji je MENI pomogao da smiri organizam a da ne uspavljuje ili sprečava motoriku

posledice naglog prekuda još i danas osećam(a ima tome 4 god od prekida) jer je trebalo postepeno da se oslobadjam leka ( ČAK i za samo 15 dana korišćenja) pa sad vidite kakvi su to lekovi :(

ne kažem da je kod svih konzumenata ista reakcija, no meni je dosta "hemije" za sva vremena.

По овоме што си написао, мислим да те погрешно лече. Ти немаш симптоме депресије већ анксиозности. Треба да узимаш анксиолитике док симптоми не прођу а не антидепресиве. Осим тога, анксиолитици су лекови са врло мало нежељених дејстава и мале токсичности, док су антидепресиви много тежи лекови.
Отиђи ти још код неког специјалисте...

Svi će oni prepisati iste lekove..no AKO je krajnje nzžno i alarmantno koristiti "zapadnu" medicinu-ok, ali ja sam uvek za dopunu sa "istočnjačkom" verzijom
 
A da li ste vi, koji ste se odmah bacili u "strucne" ruke psihijatra i lekova, probali da sami izlecite svoje probleme depresije i anksioznosti? U smislu da se pokrenete fizicki, postizete male redovne pobede, pricate sa najblizima o svojim osecanjima i o onome sto vam je na umu itd?
Antidepresivi NE LECE nista...
 
A da li ste vi, koji ste se odmah bacili u "strucne" ruke psihijatra i lekova, probali da sami izlecite svoje probleme depresije i anksioznosti? U smislu da se pokrenete fizicki, postizete male redovne pobede, pricate sa najblizima o svojim osecanjima i o onome sto vam je na umu itd?

Garant nisi imao depresiju ako smatras da se ona leci fizickom aktivnoscu i caskanjem. Problem je sto vecinom mislimo, kad je neko depresivan, da je on eto tako tugaljiv i melanholican. Depresija je mnogo vise od toga. Nije samo tuga, nego i strasan gubitak volje, toliko da covek nema dovoljno volje da ustane iz kreveta i da se bavi sopstvenom higijenom, a ne da se fizicki aktivira.

Antidepresivi NE LECE nista.

Ovo je vrlo, vrlo netacno.
 
A da li ste vi, koji ste se odmah bacili u "strucne" ruke psihijatra i lekova, probali da sami izlecite svoje probleme depresije i anksioznosti? U smislu da se pokrenete fizicki, postizete male redovne pobede, pricate sa najblizima o svojim osecanjima i o onome sto vam je na umu itd?
Antidepresivi NE LECE nista...

Ne, svi su potrcali odmah po lekove, nista nisu pokusavali sami...:dash: :dash:
 
Garant nisi imao depresiju ako smatras da se ona leci fizickom aktivnoscu i caskanjem. Problem je sto vecinom mislimo, kad je neko depresivan, da je on eto tako tugaljiv i melanholican. Depresija je mnogo vise od toga. Nije samo tuga, nego i strasan gubitak volje, toliko da covek nema dovoljno volje da ustane iz kreveta i da se bavi sopstvenom higijenom, a ne da se fizicki aktivira.



Ovo je vrlo, vrlo netacno.


:ok: :ok:
To je vrlo cesto, nazalost, i pogresno razmisljanje...tipa ''nije tebi nista, samo se malo aktiviraj'' :roll:
Najgore je kad coveku bez volje kazu - sve se moze voljom,
ali kod depresije i jeste to problem jer je ona, izmedju ostalog, bolest volje, kad ti nije ni do cega, samo praznina i rupa u koju tones...itd.

Ne poznajem nikoga ko je odmah otrcao po lekove i kod psihijatra a da nije pokusao sam, ovako ili onako.
Ali tu se moze, ponekad, izgubiti dragoceno vreme ako se previse ceka, nema napretka a bolest uzme maha.
 

Back
Top