Kakva je procedura oko polaganja lovackog ispita????

Ako zelis da dobijes podobnije informacije na ovu temu najbolje je da se raspitas u upravi lovackog drustva u mestu odakle si.
Pripravnicki staz je obavezan i jos nije kasno da se ove sezone prijavis u lovacko drustvo.Obavezno je vodjenje lovackog dnevnika u kome opisujes svaki izlazak u loviste pocev od prebrojavanja,iznosenja hrane,soli,vode,pa kada pocne sezona i lova(tada jos nemas pravo da lovis).
Dobijas mentora (stariji lovac po lovackom iskustvu) kojeg biras u dogovoru sa nadleznim u lovackoj organizaciji.On te uci sta sve treba da znas da bi postao lovac.
Nakon odsluzenog pripravnickog staza koji traje godinu dana mozes da polazes lovacki ispit i placanjem clanarine u lovackom drustvu dobijes pravo da lovis i postanes lovac.
Za pripremanje lovackog ispita mozes da koristis starija izdanja "Lovackog prirucnika" kao i ostalu literaturu koja se bavi lovstvom (zov,lovacke novine,lovacke enciklopedije,itd).Skoro je izasao novi poboljsani prirucnik koji ima i nacin na koji se vodi lovacki dnevnik.
Za nabavku vatrenog oruzija (lovacke puske) mora da se polaze ispit u rukovanju vatrenim oruzijem pa zatim trazi odobrenje od okruznih nadleznih organa za izdavanje dozvole.Dozvola moze da se izda i bez odsluzenog vojnog roka ako se zakljuci da je podnosioc zahteva fizicki i psihicki sposoban.
 
au brate ovo nije normalno! j taman dobio zelju da lovim kad videh ovo... jel ovo stvarno ovako komplikovano? godinu dana ne mogu da lovim nego nosim hranu i so drugim lovcima i vodim dnevnik?! hvala lepo...

A što je to tako teško ako voliš? Ili se samo pretvaraš da voliš? Ja od 14 nosim rančeve starijim kolegama, do 18 kad sam položio. I sa 19 sam znao da im ponesem ranac, jer sam ja imao godina koliko sam imao, 185/80 snažne konstitucije, a oni su imali 55, 60+ i stari, uglavnom sa nekim zdravstvenim problemima... Elem, tad sam izašao u 2-3 lova, jer sam imao manje pauze (dobio sam sačmu po nogama zbog ljudi koji ne znaju da love) I kad sam se vratio, video na šta liči lovište, rekao Skupštini lovaca šta mislim o njima, njihovim malverzacijama, dobio kaznu, platio i zbogom ljudi! Čekam promenu predsednika i ostale podmitljive gamadi ( i da! Smem tako da kažem, jer da ja nisam bio prevodioc nekom Italijanu, bilo bi odstrela ptica grabljivica).
Ako voliš neće ti biti teško. Ako ne voliš nego bi samo ubijao, bolje nemoj, zbog takvih mi ispadamo kao gamad. Ako bi samo da ubijaš, onda ne moraš ni polagati.. Lov nije ubijanje, više je do druženja, zezanja, uživanja u prirodi: ništa ne može da zameni kad skoro staneš na zeca, staneš i gledaš i misliš se: Kolika m*da ima kad se nije pomerio dok stojim iznad njega i pričam? Kad to shvatiš, znaćeš dal hoćeš il nećeš da budeš lovac...
Odo u off. Sorry Nitro. Pozz.
 
A što je to tako teško ako voliš? Ili se samo pretvaraš da voliš? Ja od 14 nosim rančeve starijim kolegama, do 18 kad sam položio. I sa 19 sam znao da im ponesem ranac, jer sam ja imao godina koliko sam imao, 185/80 snažne konstitucije, a oni su imali 55, 60+ i stari, uglavnom sa nekim zdravstvenim problemima... Elem, tad sam izašao u 2-3 lova, jer sam imao manje pauze (dobio sam sačmu po nogama zbog ljudi koji ne znaju da love) I kad sam se vratio, video na šta liči lovište, rekao Skupštini lovaca šta mislim o njima, njihovim malverzacijama, dobio kaznu, platio i zbogom ljudi! Čekam promenu predsednika i ostale podmitljive gamadi ( i da! Smem tako da kažem, jer da ja nisam bio prevodioc nekom Italijanu, bilo bi odstrela ptica grabljivica).
Ako voliš neće ti biti teško. Ako ne voliš nego bi samo ubijao, bolje nemoj, zbog takvih mi ispadamo kao gamad. Ako bi samo da ubijaš, onda ne moraš ni polagati.. Lov nije ubijanje, više je do druženja, zezanja, uživanja u prirodi: ništa ne može da zameni kad skoro staneš na zeca, staneš i gledaš i misliš se: Kolika m*da ima kad se nije pomerio dok stojim iznad njega i pričam? Kad to shvatiš, znaćeš dal hoćeš il nećeš da budeš lovac...
Odo u off. Sorry Nitro. Pozz.

Druze, ja ne znam zasto bi pretpostavio da je meni samo do ubijanja ili da se samo pretvaram da volim lov kako si naveo? Ja sam samo reko da mi je to jako dugo i da ne vidim poentu. Ali tu su iskusni da mi objasne, to bi bila poenta ovih foruma, a ne da mi neko prosipa gluposti poput tebe. Znaci, ako neko ima nesto da mi objasni o ovoj proceduri a ne o zdravstvenom stanju lovaca iz svog okruga, svom stasu sa 19 godina ili korupciji u lokalnom LU neka se javi.
Pozdrav
 
Druže, ništa previše lično, ali ako su svi istrpeli tih godinu dana, možeš i ti... Za tih godinu dana ćeš više naučiti nego za onih godinu dana pre. Ranije te smatraju klincem i samo jednim oblikom radne snage- sluge koji je tu jer voli istu stvar kao i oni... Samo nađi dobrog mentora, brzo to prođe... Batine za vatreno krštenje će ti biti zadovoljstvo, ne bol..
Izvini ako sam te previše direktno napao, nije mi bila namera, malo sam na ivici živaca poslednjih dana...
 

Back
Top