opstruktivni bronhitis

mama marija

Početnik
Poruka
1
imam devojcicu od 19 meseci i u roku od 9 meseci je imala 5 puta opstruktivni bronhitis. svaki put je lecena inhalacijama aloprolom(0.4 aloprola i 3.6 fizioloskog 2-3 puta dnevno).pocinje tako sto krece da curi nosic,a onda kasalj i skripanje u plucima.ne mogu odrediti sta je uzrok(posto se javljalo u nekoliko god.doba,u razlicitim klimatskim uslovima,cak i dok smo bili na moru,vrlo sam oprezna kod uvodjenja novih namirnica,med smo izbacili iz ishrane).pedijatar je rekao da sumnja na alergiju ali da je jos uvek rano da se rade alergotestovi.pulmolog kaze da ne treba paniciti i da nema potrebe za bilo kakvim analizama.da li postoji nesto sto bih mogla preventivno da uradim kako bih sprecila pojavu spazma? s obzirom na ucestalost javljanja da li je to preraslo u astmu i na koji nacin je to moguce utvrditi?postoji li neki prirodni preparat kojim bih mogla da je inhaliram,jer se plasim da suvise cesto upotrebljavamo aloprol. da li isuvise rano za alergotestove i da li ce mozda pomoci odlazak na planinu? da li je efikasnije raditi inhalaciju ili upotrebljavati babyhaler?
 
Ne postoji nacin na koji biste mogli da prevenirate pojavu bronhoopstrukcije kod Vaseg deteta, bar ne dok se ne utvrdi sta je pravi uzrok.
Negde sa 2 pune godine moci ce da se urade klasicni kozni alergoloski testovi kod deteta koji ce potvrditi ili iskljuciti alergiju kao uzrok.
Inhalacija je najbolji nacin za davanje leka jer na taj nacin lek stize pravo u pluca pri cemu nema dejstva na ostale organe,pri tome se primenjuje daleko manja doza leka nego tabletom.
Babyhaler je namenjen za inhalaciju dece do 5. godina i kad me pitate da li je bolje raditi inhalaciju ili babyhaler nije mi bas najasnije na sta tacno mislite.
Sto se tice dolaska na planinu, svaki odlazak na planinu je jako koristan bilo da je zdravo ili bolesljivo dete u pitanju.
 
Moj sin je prvi put opstr. bronhitis imao sa 2,5 meseca. Od tada, pa do njegovih 9 meseci, mi nismo bili normalni. Nos mu je cureo sve vreme, znali smo sve faze. Kad krene ono techno, providno, kao voda-muz i ja se pos... Lechili ga lekari normalno, mi jurili u bolnicu (uglavnom nocu), padale razne terapije koje medicina poznaje: urbazoni, inhalacije spalmotilom (aloprol), adrenalin.
Da ne duzim. On sada, hvala Bogu, ima 9 godina. Sa 9 meseci, pocheli smo da ga izvlachimo. Prvo: prestali smo da mu dajemo antibiotike kada bi ih dobijao kao terapiju. Zatim: saznali smo za preparat na bazi matichnog mlecha "revita" (i danas ga koristimo od jeseni do proleca, svi u kuci, njemu narochito dajem redovno-prirodno sasvim). Revita je napravila prvo chudo. Zatim, istretiran je homeopatski (profesionalno) i prelazili smo na homeopatske lekove. Nikada nismo operisali chuveni treci krajnik, iako su stalno "kidisali" (dr, ne ljuti se, nishta protiv lekara, samo iznosim svoj stav i iskustvo :lol: ), nismo nikada uradili alergoloshke probe (shta ce mi da znam ako ne moram?).
Stoga, preporuchujem revitu i homeopatsko lechenje. Ono je inache veoma uspeshno kod problema sa kojima kl. medicina vodi vishedecenijske neuspeshne bitke.
Napominjem: OVO SU MOJA ISKUSTVA.
Pozdrav.
 
Komshinica:
Moj sin je prvi put opstr. bronhitis imao sa 2,5 meseca. Od tada, pa do njegovih 9 meseci, mi nismo bili normalni. Nos mu je cureo sve vreme, znali smo sve faze. Kad krene ono techno, providno, kao voda-muz i ja se pos... Lechili ga lekari normalno, mi jurili u bolnicu (uglavnom nocu), padale razne terapije koje medicina poznaje: urbazoni, inhalacije spalmotilom (aloprol), adrenalin.
Da ne duzim. On sada, hvala Bogu, ima 9 godina. Sa 9 meseci, pocheli smo da ga izvlachimo. Prvo: prestali smo da mu dajemo antibiotike kada bi ih dobijao kao terapiju. Zatim: saznali smo za preparat na bazi matichnog mlecha "revita" (i danas ga koristimo od jeseni do proleca, svi u kuci, njemu narochito dajem redovno-prirodno sasvim). Revita je napravila prvo chudo. Zatim, istretiran je homeopatski (profesionalno) i prelazili smo na homeopatske lekove. Nikada nismo operisali chuveni treci krajnik, iako su stalno "kidisali" (dr, ne ljuti se, nishta protiv lekara, samo iznosim svoj stav i iskustvo :lol: ), nismo nikada uradili alergoloshke probe (shta ce mi da znam ako ne moram?).
Stoga, preporuchujem revitu i homeopatsko lechenje. Ono je inache veoma uspeshno kod problema sa kojima kl. medicina vodi vishedecenijske neuspeshne bitke.
Napominjem: OVO SU MOJA ISKUSTVA.
Pozdrav.

Drago mi je da ste resili svoje probleme. Treci krajnik se ni ne operise kod dece ispod pete godine, ako VAm je neko to sugerisao nije Vas dobro savetovao. Treci krajnik kod mnoge dece izaziva mnoge probleme, i zato ga treba ukloniti i tako resiti upale usiju, curenje nosa, upale grla i angine kod dece koja su tome sklona i osetljiva. Homeopatija - da, profesionalno, super ako pomaze.
 
Zahvaljujem na saosecanju.
Moram da kazem da smo imali sve te probleme: curenje nosa, cheste upale ushiju, chak u jednom periodu slabiji sluh. Ali, moram da kazem josh neshto. Bilo nam je mnogo teshko, bili smo kao na vetrometini, narochito ja-jer sam preuzimala odgovornost za sve te alternativne korake. Nije lako: trchi kod lekara da ga slusha i gleda, a onda: ne poslusham lekara, a moram da ga zadrzim u prichi, da shvati da se ne pravim mnogo pametna vec samo pokushavam da uradim shto bolje. No, stalno smo kontrolisali, pratili, a onda su i lekari kod kojih smo odlazili, nekako prihvatili taj nachin. I sve se to, hvala Bogu, polako smirivalo. Kako deca rastu, jacha im imunitet i prevazilaze jedno po jedno. Sad, mi smo imali i srece da to nije bila neka prava astma i slichno...
Mada, bilo je blizu da ga prosto "uguraju" u dijagnozu. Sve ja to naravno, razumem, ali sam se otimala koliko god sam mogla. Mnogo dece dobije ponekad opstr. bronhitis: neki retko ili nikada, neki cheshce. Isti moj sin je pre nekoliko meseci imao bash gadnu opstrukciju, kakvu nije imao godinama. Ali, saznala sam da su bash tih dana mnoga deca bila na inhalacijama. Neshto se deshavalo u vazduhu. Kod nas u Smederevu, posle mnogo godina, zeljezara ponovo radi punom parom, pa malo explozije na Suncu, trt-mrt i, eto- deshava nam se svashta. Tada sam ga vodila na inhalacije i tretirala homeopatskim lekovima, biljkama i svim za shta znam da mu pomaze.
Zdravlje je zapravo stalno prilagodjavanje na promene oko nas.
Organizam je mnogo mocan, svi mi koji hodamo Zemljom, potomci smo najjachih jedinki. Ne treba se zato previshe brinuti i najvaznije: ne treba ometati organizam nepotrebnim lekovima, jer on najbolje zna shta mu je chiniti kada je napadnut.
A da je teshko tako se po malo prepustiti prirodnim tokovima-teshko je, jer smo nauchili drugachije.
Zelim svima dobro zdravlje. :lol:
 
Sto se tice bronhitisa moja devojcica je imala veliiikii problem!
Bronhitis je poceo kada je imala 10 meseci i svakih nedelju dana smo bili na inhalacijama. To je bilo neizdrzljivo. Nocima nisam spavala slusajuci je kako dise. Kada je napunila 15 meseci odveli smo je kod decijeg pulmologa. Radili su joj alergo-probe i ispostavilo se da nije alergicna ninasta. Dr joj je dao terapiju koja je trajala 2 meseca nadajuci se da ce bronhitis izceznuti ali nije bilo tako. Cim smo prestali sa terapijom bronhitis se opet ponovio- ne tako cesto ali ga je bilo opet (na otprilike mesec dana). Ja sam joj davala sve moguce domace lekove za koje sam cula-pristalica sam domacih lekova, ali ni to nije pomagalo. Onda sam cula preko nekih prijateja za neki med koji pravi covek iz nekog sela u blizini Krusevca, Novi Bracin (Vitosevac). I to sam nabavila i pocela da dajem detetu. To je bilo kada je ona napunila dve ipo godine. Moje devojcica sada ima tri ipo godine i od kada je ispila dve doze tog meda (jednu za drugom) vise nije imala bronhitis. Ona se prehladi, procuri joj nos, pocne da kaslje ali se vise bronhitis ne javlja. Ja sam presrecna!
 
Moja djevojčica je dobila bronhitis sa 6 mjeseci do godinu dana je bilo strašno svako malo je hvato.Kasnije je umanjivalo sad joj je 3 g i prošle zime je samo jednom uhvatio stim da od oktobra do juna koristimo fleksotide .Eja sam čula da on jako utiče na razvoj djeteta.Molim vas da mi date odgovor dali je to tačno:heart::heart::heart:
 
Не делује на развој деце и даје се као профилакса за умерене и тешке облике бронхијалне астме. Треба бити опрезнији код дуготрајне употребе, такође као нежељено дејство овај лек може имати гљивичне и вирусне инфекције уста, бол у грлу, промуклост...и не сме се користити код акутних погоршања бронхијалне астме.
 
Moj sin aka cvrcoljak, je prošle godine od novembra do jnauara imao 4 x opstruktivni bronhitis, 4 x upale usiju, čak i mononukleozu....... sad je dosta bolje pu... pu ....pu ....
Pomogli smo se istom pričom kao i Komshinica (čak sam pomislio da je moja bivša zena stoji iza ovo posta smjlikojisedrzizaglavuicupakosu), Homeopatija + revita + planina + more = Razboljeva se, bas su sad bolesni oboje, ali nije tako strasno, ne ide na pluća ni na uši, to sad lakše preguraju.



TEK SAM SAD VIDEO DA JE POST IZ 2005. :) nije moja zena u pitanju :) nismo tada imali decu :)
 

Back
Top