Kako oboriti/podici sistem bez CD citaca? Windows XP SP3

Komplexas

Zainteresovan član
Poruka
136
Pozdrav svima.

Sinoc krenuo da obaram sistem medjutim izgleda da mi se CD/DVD citac pokvario, pise da radi i vidi ga komp medjutim kada ubacim CD on se muci muci i nista, ne ocitava..

Onda sam uzeo i na drugom kompu ubacio CD i copy/paste ga na USB flash.. E sad.. Nisam isao na ono boot from vec sa CD-a sam otisao na install Windows, i nisam odabrao repair vec new..

On je tu kao podigao sistem medjutim mnogo lose sve to ispalo, kada skrolujem slika se lomi, usporava totalno bzvz.. Nista ugasim ja komp i danas ga palim kad ono.. Pita me koju od dve verzije da izaberem..

Znaci ja sam izgleda instalirao dve verzije, jednu na C disku a jednu na D disku a to definitivno nije ono sto sam zeleo da ucinim!


Interesuje me, da li mogu ''nasilno'' da obrisem onu verziju sa D diska a da potom preko USB flash-a podignem normalan sistem na C disku, da formatiram i obrisem kompletno stari i jednostavno podignem nov, svez, a da mi na D disku ostanu te stvari koje vec jesu na njemu..

U pitanju je dakle Windows XP SP3, sada skidam neku verziju 2011 sa neta..
 
Znači , ovo se dešava kada neko nestručan i nekvalifikovan pokuša da uradi instalaciju windowsa a očigledno je da nikada pre toga nije uradio isto to.
Pored svih zezancija i neznanja ti si uspeo da instaliraš windows na komp , međutim očigledno je da nisi instalirao i potrebne drajvere koje koristi tvoj hardver da bi tvoj novi windows radio kako treba.
Sada treba obrisati jedan windows što je opet izuzetno lako , imaš gomilu tutorijala na internetu a problem ti je da ga potražiš i odgledaš do kraja , što očigledno nisi uradio ni pre instalacije windowsa , jer da jesi ne bi napravio greške koje si napravio u pokušaju instalacije novog windowsa.
Posle kažu lako je , i dete zna da instalira , možda , ali treba da zna da čita tekst koji ide na ekranu ispred njega i treba da zna kakve sve opcije poseduje , jer da je komplesaš znao opcije ne bi uradio ono šta je uradio.
Neka progugla malo po netu jer ima priliku da nešto novo nauči iz svojih grešaka , a sve što ti treba je već 1000 puta prežvakano po svim sajtovima pa tako i ovde uz mali milion tutorijala na youtube.
 
Znači , ovo se dešava kada neko nestručan i nekvalifikovan pokuša da uradi instalaciju windowsa a očigledno je da nikada pre toga nije uradio isto to.
Pored svih zezancija i neznanja ti si uspeo da instaliraš windows na komp , međutim očigledno je da nisi instalirao i potrebne drajvere koje koristi tvoj hardver da bi tvoj novi windows radio kako treba.
Sada treba obrisati jedan windows što je opet izuzetno lako , imaš gomilu tutorijala na internetu a problem ti je da ga potražiš i odgledaš do kraja , što očigledno nisi uradio ni pre instalacije windowsa , jer da jesi ne bi napravio greške koje si napravio u pokušaju instalacije novog windowsa.
Posle kažu lako je , i dete zna da instalira , možda , ali treba da zna da čita tekst koji ide na ekranu ispred njega i treba da zna kakve sve opcije poseduje , jer da je komplesaš znao opcije ne bi uradio ono šta je uradio.
Neka progugla malo po netu jer ima priliku da nešto novo nauči iz svojih grešaka , a sve što ti treba je već 1000 puta prežvakano po svim sajtovima pa tako i ovde uz mali milion tutorijala na youtube.

:klap::klap::klap::klap:
 
WOW :D Lol.. Samo ostro haha.. Uvecavas mi komplekse :P

Ranije kada sam obarao sistem uvek sam to radio po pravilima, preko disc-a, sada nisam i zato sam sve zeznuo medjutim nije to problem. Otisao sam do druga, uzeo njegov stari DVD citac koji ne koristi i ubacio kod sebe.. Obrisao citave particije i krenuo od nule (imam full backup) podigao sam sistem, medjutim kao i sto sam mislio, mnogo je losa verzija (brat je nesto odavno skidao sa neta i uvek sam se pitao kako to da njegov komp tako lose radi kad eto meni odgovora)

Sada sam u problemu sto imam samo taj sistem na discu, a dodatne discove za rezanje nemam vec samo Flash.

Googlao sam resenje kako boot-ovati sa flash medjutim nalazio sam uglavnom za ove novije sisteme, vistu i sedmicu a ja ih ne zelim, zelim Windows XP i to neku clean verziju.

Rekoh ako neko ima bas takav tutorijal o kome ti govoris, da ima bookmarkovanu adresu i samo da je stavi posto sam ja trazio ali zauzvrat samo bio vise zbunjen.

Sada sam pokusao da narezem taj sistem na DVD discu, medjutim sa njim ne mogu da pokrenem re-boot.. I ***.. Ostah bez icega i jos popio zaebane kritike.. What a day..
 
Pozdrav svima.

Sinoc krenuo da obaram sistem medjutim izgleda da mi se CD/DVD citac pokvario, pise da radi i vidi ga komp medjutim kada ubacim CD on se muci muci i nista, ne ocitava..

Onda sam uzeo i na drugom kompu ubacio CD i copy/paste ga na USB flash.. E sad.. Nisam isao na ono boot from vec sa CD-a sam otisao na install Windows, i nisam odabrao repair vec new..

On je tu kao podigao sistem medjutim mnogo lose sve to ispalo, kada skrolujem slika se lomi, usporava totalno bzvz.. Nista ugasim ja komp i danas ga palim kad ono.. Pita me koju od dve verzije da izaberem..

Znaci ja sam izgleda instalirao dve verzije, jednu na C disku a jednu na D disku a to definitivno nije ono sto sam zeleo da ucinim!


Interesuje me, da li mogu ''nasilno'' da obrisem onu verziju sa D diska a da potom preko USB flash-a podignem normalan sistem na C disku, da formatiram i obrisem kompletno stari i jednostavno podignem nov, svez, a da mi na D disku ostanu te stvari koje vec jesu na njemu..

U pitanju je dakle Windows XP SP3, sada skidam neku verziju 2011 sa neta..

Ubaci taj WinXP koji imas BOOTabilni !! i obrisi patriciju C ili koju god zelis ..zatim napravi novu na istom mestu = DONE ! :D
 
Ako ne mozes ukloniti Widows taj koji imas bez DVD citaca onda instaliraj Novi Win XP na disk D naprimer ..ako ti je ovaj C ...zatim kad udjes u novi WIN XP ..odatle obrisi C patriciju sa starim OS WinXP

Mozes instalirati opet Win XP sa USB-a na C patriciju koju trebas napraviti na istom mestu nakon brisanja :)

Zatim obrisati Windows sa D drajva ili deinstalirati :)

Malo je veci poso ali ces uspeti :)
 
evo jednostavnoga načina uklanjanja windowsa iz dual boota
otvoriš eksplorer i odeš na tools-folder options , na kartici view čekiraš
- show hidden files and folders i ukloniš kvačicu sa
- Hide protected operatinig files
u rootu c diska potražiš fajl koji se zove boot.ini otvoriš ga notepadom i u njemu obrišeš red koji ti pokazuje na neželjeni windows (koji želiš da obrišeš)
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /USEPMTIMER
sve zavisi koji ti win naravno ne treba i posle brisanja jednostavno sačuvaš izmene i nema više multibota na podizanju.

hebeš posao od 60 sekundi za brisanje windowsa
 
@Snejks, hvala medjutim malo si zakasnio, ja obrisao ceo hard i ponovo pravio particije kako bi ih bolje rasporedio.


Zavodnice, hvala i tebi, puno si pomogao! Ziv bio xD

pa dobro svaka nauka se plaća ovako ili onako , nemoj da misliš da sam te napakovao zbog ničega , zaslužio si to , er koliko loša bio win koji si uzeo ili koristio tada ja garantujem da kada si odabrao new instalaciju da ti je ponudio odabir HDD-a ali si taj korak jednostavno preskočio a instalacija pošto je registrovala stari windows automatski ponudila instalaciju na drugu particiju , tp što si ti tada mogao da promeniš to putem strelica ti si jednostavno taj deo prevideo i opalio ENTER i naravno tada dobio dve instalacije , da si tada promenio korak instalacija bi ti u sledećem koraku ponudila i format particije C pa čak i ZAMENU windowsa jer bi te pitala za instalacioni folder , naravno to ne bi bila zamena kao putem upgradea već bi jednostavno posle toga morao instalirati sve programe nanovo , ali eto kao što rekoh svaka nauka se plaća ali je cilj moga zejedljivog malo komentara bio da nešto i naučiš , mislim žao mi je ako je drugačije delovao ali ...
 

Back
Top