Nevernost je posledica nedostatka neceg u vezi?

Raselka

Obećava
Poruka
98
Mnogi muskarci su me ubedjivali kako ne postoji medju njima onih koji ne varaju, samo sto neki to vesto kriju a neki ne. Zanima me da li je to tako i da li do toga dolazi zato sto u vezi fali emocija, ili zbog razbijanja monotonije ili je to prosto stil?
Da li do neverstva dolazi iako je sve ok u vezi? I sta se sve smatra neverstvom?
 
Raselka:
Mnogi muskarci su me ubedjivali kako ne postoji medju njima onih koji ne varaju, samo sto neki to vesto kriju a neki ne. Zanima me da li je to tako i da li do toga dolazi zato sto u vezi fali emocija, ili zbog razbijanja monotonije ili je to prosto stil?
Da li do neverstva dolazi iako je sve ok u vezi? I sta se sve smatra neverstvom?
Jesi l' bas iz Zemuna, il' iz okoline?
 
Julian_Duranona:
Raselka:
Mnogi muskarci su me ubedjivali kako ne postoji medju njima onih koji ne varaju, samo sto neki to vesto kriju a neki ne. Zanima me da li je to tako i da li do toga dolazi zato sto u vezi fali emocija, ili zbog razbijanja monotonije ili je to prosto stil?
Da li do neverstva dolazi iako je sve ok u vezi? I sta se sve smatra neverstvom?
Jesi l' bas iz Zemuna, il' iz okoline?
Bas iz Zemuna...to menja stvar?
 
ne mislim da je nevernost posledica nedostatka necega u vezi.kad nesto nedostaje-razlaz i idemo dalje!zato je veza,a ne brak.u braku mozda,kao:razocaranost u ideal zajednickog zivota,pritisak bracnih obaveza i sl.,al' to vec ne znam iz iskustva pa bolje da ne bulls*itujem.
nevernost je posledica frustracije i nezrelosti osobe koja joj je sklona.sad,frustracija ima raznih,tipa:volim je-al' ih nisam imao dovoljno(=neizivljeni),voleo sam i pre nje al' sam varao (=hronicni svaler),voleo sam pre nje al' me je ta varala i tako nesto sebi drugi put necu da dozvolim (=posrnuli monogamista),ima mozda i boljih od nje-zasto da ih propustim (=nezajazljivi pacenik),ne volim je i sto da mi bude jedina (=fizikalac/neko ko nikad nece ni biti u stanju da voli),iskusnija je i bolja u sexu od mene-moram to da nadoknadim (=iskomplexirani smotanko)...ma ima tu jos,al' nisam ja bas neki expert :wink:
 
Tu se uvek postavlja ono standardno pitanje da li je i poljubac prevara.
Po meni jeste.
Da bi došlo do prevare,ne mora postojati nikakav poseban razlog.
Neki su tome skloni,a neki nisu,mada misle o tome.
Neki to vole jer time jačaju svoj ego i zamišljaju da su pravi frajeri radi toga.
E takvi mi tipovi stvarno idu na ž.....
E tu su onda i oni umišljeni lepotani koji misle da im se sve devojke trebaju bacati pod noge jer su oni lepi i da trebaju biti srećne što su s njima,u suprotnom sledi prevara.
Ma ima ih....................
 
najvaznija stvar je psiha, odnosno kakv si ti u glavi i kako gledas na tu prevaru, ima ljudi kojima je to normalno a ima onih koji ne bi prevarili ni za zivu glavu
Onda ima onih koji se upuste u prevaru, eto, da malo unesu svjezine u svoje sive zivote, pa se ta prevara svede na jednu prevaru i kajanje do kraja zivota ili se pretvori u nekakvu vezu ili se svede na jeb semu (ma, ima tih opcija milion)
I ima onih kojima je veze sr.anje pa su lijeni da je raskidaju nego lazu prvenstveno SEBE pa onda druge i onda imaju "neocekivano" tamo neku/og drugu/og.. i zavlace i muce sebe i druge jako dugo
i ima onih kojima je veza sr.anje i koji su toga svjesni, pa si nekako nadje drugog a ovog prvog partnera ostavljaju bez rijeci
i ima razlicitih situacija....
opet mislim da od veze puno toga zavisi...u stvari u sustini se slazem sa imenom teme....nevernost je posledica nedostatka u vezi...makar u vecini slucajeva MISLIM da je to tako
 
Supertajni:
Meni se desava ali samo kada se emocije umesaju nikako samo sex radi sex-a, jednostavno takav sam funkcionisem na emocije. Inace sam u biti jako veran. Nadam se da sam bio jasan.
Pa i nisi mi bas jasan...jer neke emocije moraju da postoje, neces valjda biti sa nekim mrtav hladan. Sta to znaci desava se a ustvari si veran? Ili si ono ili si ovo. Nema sredine ...
 
Supertajni:
Priznajem u pravu si ali hteo sam da kazem da vecina ljudi to moze da uradi bez emocija, mislim pri tom na nas muskarce e vidis ja nisam u toj vecini. p.s. Naravno da se to onda zove prevara bila ona sa emocijama ili bez kako god ali sa jacim osecanjima je uvek lepse. :wink:
Pa da vidis...kad su tu emocije, sve je lakse... :lol: A posebno su mi interesantni oni sto to rade bez istih! Bar tako kazu. To ih onda poistovecuje sa zivuljkama, jer zadovoljavaju samo svoj nagon. A mi smo ljudi zar ne?
 
A sta se desava sa onim slucajima kada je prevara.... tj. da li je to prevara - kada se sa nekim vidjas ali se nista ne desava, samo razgovarate i oboje zelite ali se nista ne desava... samo slucajni dodiri, pogledi, skoro nebitni poljupci...
a u vezi je najveci problem taj sto mi "zene" jako idealizujemo muskarce, pa ih razmazimo i damo sve od sebe da veza uspe i onda se oni zagreju i zaljube... i sve je ruzicasto dok se ne otreznis i ne shvatis da on i nije savrsen i da ti neke sitnice smetaju kod njega, koje bi on mozda i promenio da ste mu ranije ukazali na njih.....(bar je tako slucaj kod mene)....uf!!!! nadam se da je bilo bar delimicno jasno ovo sto sam napisala... :lol:
 
Raselka:
Supertajni:
A dali to sto su ukljucene emocije i to nekada veoma jake opravdava prevaru oo tebi?
Nema opravdanja za prevaru. Kad se desi, a moze da se desi svakom, po meni oznacava kraj veze. Slicno sam i dozivela...kad sam pozelela drugog, raskinula sam sa deckom. Mislim da je to fer.
Zaista nemam sta da dodam ti si sasvim ok!
 

Back
Top