Problem sa "dizanjem" XP-a

NeshaDj

Početnik
Poruka
4
Mesec dana u nazad imam problem sa paljenjem PC-a. Naime, potrebno je da 20-30 puta restartujem PC pre nego sto se digne XP. Cesto se desava i da se tokom rada ukoci, narocito kada aktiviram media player ili ako ne koristim PC sat - dva.
Napominjem da je PC reinstaliran, ociscen od djubreta, ugradjene su sve zastite.
Molim vas da mi ukazete na problem ili bar da me uputite na nekoga ko bi to mogao da resi.

Unapred hvala,

Nenad
 
Ako imash stariju plochu moguce je da su stradali elektroliti pa im treba vishe vremena da se dovedu u red (uzrok tome moze biti u loshem napajanju).Nisi napisao koju konfiguraciju imash pa mi je tek ovo palo na pamet.Mada je najbolje da ti taj komp odnesesh u neki dobar servis gde nece da te oderu.
 
Sta ti je tacno problem gde stane prilikom dizanja XP-a. Da li mozda kod onog plavog screen-a sa Welcome?? ili mozda negde drugo?? U svakom slucaju probaj da iskljucis neki uredjaj po mogucstvu sa USB porta mada cini mi se mrka kapa :arrow: Mislim da jos jedan (ali kvalitetan) reinstal ne gine :(
 
Dovla:
Sta ti je tacno problem gde stane prilikom dizanja XP-a. Da li mozda kod onog plavog screen-a sa Welcome?? ili mozda negde drugo?? U svakom slucaju probaj da iskljucis neki uredjaj po mogucstvu sa USB porta mada cini mi se mrka kapa :arrow: Mislim da jos jedan (ali kvalitetan) reinstal ne gine :(

Koci se pre tog plavog screen, na crnom screenu gde pise Windows XP i gde se pojavljuje onaj prozorcic sa kockicama koje pice s leva na desno, kao neki voometar - kada dodje do Welcome screena on se vec "digao" i tada je sve OK.
Mislim da nema nikakve veze sa USB, PC je bio kod mog ortaka na reinstaliranju i tamo nije imao ni jednu USB funkciju - samo mis i tastatura. Mislim da je neki hardware problem!?
 

Back
Top