Farbanje, nega i odrzavanje plave kose

nsdd123

Ističe se
Poruka
2.531
Plavuse, da cujemo kako se vi snalazite s farbanjem, nijansama, odrzavanjem i slicno. Nisam nasla temu pa hajde da ovde razmenjujemo utiske, ako nas ima.
Ja sam od skoro plava, izvlacila prvo skidacem, pa se zeznula, prefarbala i opet ispala tamna, pa mi je Revlonom izvlacila pramenove na foliju i preliv i ispalo je tu plavog i smedjeg, svega.
Juce sam se prefarbala mixom dve Garnierove, jer nisam sad u mogucnosti da eksperimentisem s kosom, pa daj sta das, ispalo je pepeljasto svetlo smedje s nesto svetlijim pramenovima.
Nikad nisam mislila da cu ovo reci, ali se osecam kao da mi fali deo mene kad vise nisam plava.:lol:
Ono sto ja hocu je bas platinasto plavo s nekim mixom pramencica, ako opalim blans na celu kosu preko ovoga hocu li moci da izvucem plavo, i najbitnije
kako se borite protiv glupog crvenog pigmenta?:sad2:
Videla sam da Keune hvale dosta, ima neko iskustva s tim?
Kakva vam je podloga? Pisite, sta god zelite...:)
 
Plavuse, da cujemo kako se vi snalazite s farbanjem, nijansama, odrzavanjem i slicno. Nisam nasla temu pa hajde da ovde razmenjujemo utiske, ako nas ima.
Ja sam od skoro plava, izvlacila prvo skidacem, pa se zeznula, prefarbala i opet ispala tamna, pa mi je Revlonom izvlacila pramenove na foliju i preliv i ispalo je tu plavog i smedjeg, svega.
Juce sam se prefarbala mixom dve Garnierove, jer nisam sad u mogucnosti da eksperimentisem s kosom, pa daj sta das, ispalo je pepeljasto svetlo smedje s nesto svetlijim pramenovima.
Nikad nisam mislila da cu ovo reci, ali se osecam kao da mi fali deo mene kad vise nisam plava.:lol:
Ono sto ja hocu je bas platinasto plavo s nekim mixom pramencica, ako opalim blans na celu kosu preko ovoga hocu li moci da izvucem plavo, i najbitnije
kako se borite protiv glupog crvenog pigmenta?:sad2:
Videla sam da Keune hvale dosta, ima neko iskustva s tim?
Kakva vam je podloga? Pisite, sta god zelite...:)
nikako blans,sjebaces kosu totalno,i kajaces se, probaj igorinu farbu 11.1 ili 10.1 sa tom sam se godinama farbala i bila sam platinasto plava,a kosa mi je ostala ok... inace jednom nedeljno stavljam prvo kapi koprive na teme zatim ricinusovo ulje isto na teme, i mesavinu ricinusovog i maslinovog po celoj kosi,umotam najlonskom folijom,drzim sto duze,nekad cak i prespavam sa tim...
 
stojanka, jel ta igorina makar malo prosvetli kosu?
ja sam prirodno tamnosmedja, ali imam zaista preveliki visak kose ( uzasno gusta) i pritom trpi svako moguce eksperimentisanje bez vecih posledica, stvarno je kvaliteta za desetku, tako da mi ni opadanje ni kvalitet nece biti problem da uradim ovo, naravno prva ne bih preporucila jer znam kako vecina izgleda s blajhanom kosom, kao ocerupana
 
stojanka, jel ta igorina makar malo prosvetli kosu?
ja sam prirodno tamnosmedja, ali imam zaista preveliki visak kose ( uzasno gusta) i pritom trpi svako moguce eksperimentisanje bez vecih posledica, stvarno je kvaliteta za desetku, tako da mi ni opadanje ni kvalitet nece biti problem da uradim ovo, naravno prva ne bih preporucila jer znam kako vecina izgleda s blajhanom kosom, kao ocerupana
meni je od igorine bila bas plava,kao blajhana,a prirodno mi je svetlo smedja,u svakom slucaju je bolje nego blans,a meni je dala isti rezultat sto se boje tice... probala sam sve farbe,ova mi je najbolja jer mi od nje kosa nije zuta
 
Juce sam se ofarbala ovom Keune u razmeri 1 farba 2 hidrogena kako i pise...
Ono je bilo nepodnosljivo, a ja zaista umem da trpim smrad hemikalija, osetim gori mi glava...zarijem prste do temena, a ono ima jedno 30-35 stepeni. Nisam dobila ovo sto sam htela, ispala sam golden blonde. Nesto razmisljam da odustanem i ostavim ovu nijansu, a jako bih volela svetlije.
 
Ovog puta sam se farbala Stillovom biser plava, bukvalno bela, i prosvetlela mi je za ton- dva. Racunam da ce se isprati i opet biti na istom.12 % hidrogena. jace ne moze, jedino su mi beli blajhani pramenovi. Morala sam da se osisam na paz. Mnogo mi lepse stoji plava, ali kosa mi je u katastrofalnom stanju, dlaka se lomi na pola. Ja svoju karijeru zavrsih, kad vec ne mogu da dobijem ono sto hocu, necu zrtvovati ni kvalitet ni duzinu za nesto sto mi se ne dopada. :)
Prva slika je posle Keune, druga 3 nedelje kasnije, ovo sad je vise na bebi plavo sa par tih narandzastobakarnih pramenova i donjim delom, nije bas realna 3. slika . Odoh ja u brinetez:poz:
http://www.dodaj.rs/?X/Pq/12PU84PF/dscn5925.jpg
http://www.dodaj.rs/?2c/rU/YaHgX4j/dscn6162.jpg
http://www.dodaj.rs/?A/fY/4REJOxTp/dscn6184.jpg
 
Ipak cu da vas poslusam, malo sam sunjala po internetu i nasla Keune 1517 kao neku odgovarajucu alternativu, ovo je slika devojke koja se farba njom, pa bi sto blize tome bilo savrsenoz:D

http://www.dodaj.rs/?46/jr/2teld5Wr/mojakosaki6.jpg

Ja je koristim skoro godinu dana i zadovoljna sam... ona malkice vuce na sivkasto, verovatno zato kosa i nema onaj zuckasti i narandzasti odsjaj posle farbanja... Nemoj to da te uplasi, sivu sam primetila jedino na blajhanim pramenovima, a i sivilo nestane posle pranja. Do tada sam koristila garnier 100% color, crveno pakovanje, ne ono zeleno... isto sam izvlacila lepu boju bez blansa, mada one zaista vuku na narandzasto... tek posle drugog farbanja dobijes onu lepu boju sa kutije.
 

Back
Top