Cena izrade sajta / sajt dizaj

lezgubeaux

Gost
Poruka
88
Pre par nedelaj sam postavio teme sa gornjim nazivima. Svima koji su ucestvovali

zelim da javim krajnji ishod cele price:

CENA je za klijenta bila vise nego prihvatljiva.
- Prvi sajt koji je firma pokusala da napravi radio je neki totalni amater (koji je

na kraju pobegao iz zemlje (srecom) nezavrsivsi svoje nedelo).
- Poslednja ponuda (pre 6 meseci) im je bila od nekih (reklo bi se teskih

profesionalaca) koji su se istripovali da prave bazu sa online shoppingom i ko zna

sta vec = za to su trazili 2000e (na sta ih je gazda odmah lepo ispratio do vrata)

! Dizajn se svidja celoj ekipi koja radi za firmu (corel-operateri i dr. osoblje).

Od ponudjenih tri nijedan nije odbijen kao neprihvatljiv. Zbog neke "muzicke zelje"

oko menjanja boja na majci ONLINE morali smo uz ponudu da donesemo i mali demo

(html/js)

=> Gazdu smo cekali 40-ak minuta da nadje vremena (za sastanak unapred zakazan).

Prvih pola sata nije davao glasa od sebe, osim sto je ponavlajo da je ocekivao da

se njihov stampani katalog pojavi na NET-u.
Odbio sam da radim demo toga bez avansa, potvrdivsi da ne postoje prepreke da se

tolako doda na bilo koju varijantu njihovog sajta.
Gazda je izasao (negde hitno) i vratio se vidno rastrojen, da bi na kraju priznao

da ima nekih drugih, tezih problem ana tapetu i ostavio osoblju (koje se cinilo

veoma rado da nas angazuje) da zavrsi dogovor sa nama za dalje.

=> Odgovor nismo dobili ni posle 5 dana (od ugovorenih 3), a kada sam posle nazvao,

kontakt-covek mi je rekao da "gazdu nije ni video ovih dana" i "da ce mi se javiti

cim se dogovori sa njim". Sledecih nedelju dana mi je samo potvrdilo osecaj DA

NJIMA SAJT UOPSTE NIJE HITAN - pitanje je koliko im uopste treba u okviru tekucih

problema i poslova.
O poslovnoj etici gazde & co. ne bih ovom prilikom...

+++ ZAKLJUCAK +++
Polemika koja se pokrenula (povodom moje potraznje saveta za cenu sajta) rekao bih

da je bila fokusirana na TRI stvari: kvalitet rada (dizajn i WEB), cena izrade i

potraznja sajteva kod nas.
- Prvo se ispostavilo kao relativna stvar - po meni najvise zbog nesamokriticnosti

pojedinih autora, i poremecenog trzista gde jos kvalitet ne biva dovoljno nagradjen

da isplivao iznad drugih okolnosti koje odlucuju o uspehu.
- Kod cene se dala napraviti neka suvisla prica - procena se potvrdila ispravnom
- Potraznja (ili ti Internet obrazovanje) ostaje nama najveci problem i presudna

stvar zbog koje cene i kvalitet naseg rada idu DOLE.
 

Back
Top