Video montaza

Pa vidi prijatelju...

Za video montazu se mnogo toga koristi a najcesce se koristi Adobe Premiere... Dosta je mocan ali kako kazu i komplikovan program.. S toga ako si pocetnik u poslu moras da grejes stolicu danima i mjesecima da napravis nesto sto zelis.. Naravno nije sve sam bauk ali uvijek ce da se otvori nesto novo sto bi zelio da napravis..

Pored ovog gore recenog mozes da probas i Pinacle Studio da nesto uradis i sa njim, a neki ljudi koji se bave tim poslom kazu da je nesto laksi za upotrebu od Premiere.. Sad stvar rada i upoznavanja programa je do tebe..

Sto se tice nabavke programa mislim da se moze da nadje ili trial ili demo programa Premiere na www.adobe.com
a za pinacle ne znam ni jedan link..

Inace da bi kupovao te programe treba ti doooosta novca... Sad je do tebe a i jos ce neko valjda reci vise o tome ko se bavio ovim poslom... Srecno..
 
Naravno da nećeš naći free...
Pinnacle Studio se dobija samo uz Pinnacle kartice, i iako može da se kupi preskup je.
Adobe Video Colleciton košta $1499 u Pro verziji, a $99 u Elements verziji.

U Pro paketu dobijaš:
Premiere 1.5 Pro
AfterEffects 6.5 (ovo je možda promenjeno)
i još neke programe za capturing i konverziju.

U Elements paketu dobijaš:
Premiene 1.5 Elements
i program za konverziju

A pored MovieMakera 1, tu su i MovieMaker 2 i 2.1
 
Oci moje lijepe Adobe Premire Pro je odlican izbor. Ja koristim verziju 7. Kad sa ga tek dobio (od kolege sa Pinka) bio sam izgubljen u njemu ali kada sam ga savlado...nema dalje. Kad njega usavrsis uzmi Adobe Affter Effect i na konju si. Evo ti link za download neke skucene verzije pa se malo steli ali to je sve tanko u odnosu na pro verzije. A pro verziju trazi negdje po gradu.(kod nas u Sarajevu ima softvera ko salate)
www.pctv.co.yu/download/index.html
 
Spieler:
Jel moze negde da se free skine Adobe Premier ? Ili da li postoji jos neki dobar software za obradu video zapisa, a da nije MovieMaker 1?
Thanx!

Kod:
http://download.adobe.com/pub/adobe/magic/premiere/win/7.x/premierepro_english_tryout.exe

Ovo ti je link za tryout verziju koja radi 30 dana.
 
Нема баш моного везе,али који програм могу да користи за компресовање, а да је мали и једноставан. Знам да ћете ме сада * зато што сам поставио питање иако је интернет препун таквих програма, али баш зато. Раније сам скинуо неки "Gordian Knot", али не контам како се користи. Иначе треба ми само да бих могао неке снимке са телефона да смањим и пошањем преко нета. Већ сам их пребацио у .avi, али ми је снимак од минут велик неких 40-50 МВ!
 

Back
Top