Dialeri, Check Dialer 1.0

mmm.com.mk

Zainteresovan član
Poruka
139
Imam check dialer 1.0 i nikako da mi prepozna brojeve provajdera, sve mi kaze da je biran nepoznat broj. Help file je na spanskom, koji nazalost ne razumem posto sam vatreni mrzioc spanskih serija. Ne prihvata mi ni belu ni crnu listu i zeza me kako stigne... Pomozite plz...
 
Koristim Check dialer v1.0 već tri meseca,i ni jednom nisam imao sličnih problema.Dakle,predlažem ti da obrišeš dosadašnja štelovanja u crnoj i beloj listi,i da strpljivo kreneš ispočetka.Nemože da neradi onako kako je programiran,tim pre što je veoma jednostavan.Srećno,i javi šta si uradila.
 
Obrisala, nanela ponovo, i obrisala i nanela ponovo, i tako jedno petsto puta i nista... Stalno mi daje to da je okrenut nepoznat broj... i nudi opcije da diskonektuje... To ako mu stavim crnu listu, a ako stavim da mu primarna bude bela lista onda diskonektuje smesta.... U kom formatu treba da budu brojevi? Probala nekoliko varijanti, al nece...
 
Stvarno mi je žao što ti se takve stvari dešavaju,ali hajde da pokušamo još jednom:
1.White list: unesi tel.broj-eve tvog-jih IP,naravno.arapskim ciframa,i to bez pozivnih brojeva ( onih za oznaku mesta-grada)
2.Black list: unesi one tel.brojeve koje nebi želela da tvoj kompjuter obrne i time uspostavi neželjenu konekciju.Ja sam prvenstveno (pošto sam iz Srbije)uneo broj 9 kojim se omogućuje konekcija sa inostranstvom i to ovako:99#######(pretpostavljam da je i kod tebe tako).Potom sam uneo i druge,za tebe nevažne brojeve,recimo one koji počinju sa 061,062,063,064,065.
3.U prozoru installed modems treba da se očita podatak o modemu kojim tvoj računar uspostavlja konekciju.
4.U delu označenom kao disconnection,tačkom u radio dugmetu označi funkciju "always to disconnect" i čekiraj opciju "disconnect unknown numbers".
5.Odredi jezik za korišćenje programa.
6.Na kraju krajeva,potvrdi štelovanje pritiskom na "save".
Moralo bi da proradi kako valja.Javi ako opet imaš problema.U krajnjem slučaju,mogu ti e-mailom poslati drugi program,zove se Dialer detect,takodje dobar.Pozdravljam te.
 
Ma ne radi ovaj spanski ... kazem ti ja da me prokuzio da ne mogu ocima da vidim spanse serije pa mi se sveti...
E ako nije do telekoma, ja stvarno ne znam koji mu je djavo...
A taj od T-coma... i njega imam jos od ranije, ali ne mogu da promenim brojeve, vaze samo neki Hrvatski...
>>>Program automatski prepoznaje spajanja na T-Com internet modemske ulaze te za njih neće davati upozorenje, a korisnik ima mogućnost dodati brojeve za koje stalno želi dozvoliti ili zabraniti spajanje na listu stalno dozvoljenih, odnosno zabranjenih brojeva.<<<<
Kad ovako pisem razmisljam jesam li ja tolko glupa, il sam bas baksuz....?
 
Probaj te brojeve da pozoves bez pozivnog broja(izlaznog iz makedonije i ulaznog u hrvatsku) i oznacice da broj NE POSTOJI(nazovi telefonom i saopstice da ste birali NEPOSTOJECI BROJ).
Neka te nebrinu ti brojevi u programu posto se nemogu nazvati bez pozivnog,ako pak stavis i pozivni broj za Hrvatsku odma ce da se aktivira posto taj broj nije isti kao i u programu(razlikuje se u pozivnom)
Tako da je program 100% SIGURAN uz to na jeziku razumljivim za NAS i nema posebnih podesavanja :D
 

Back
Top