STA JE LjUBAV

  • Začetnik teme LUDO ROMANTICAN
  • Datum pokretanja
To je jedno od pitanja koje se ne postavlja ,jer se na to pitanje odgovara uglavnom u sledetjem zivotu...nikad nisi siguran...ljubav...to je svet..shvati kako god zelish...ali da bi jedan nastao,jedan mora da se unishti.
 
Sunrise,ja je cuvam...
U vezi sam vise od godinu dana i osecaj mi je jaci nego u pocetku...Svakog ga dana volim sve vise,jos uvek imam ''leptire u stomaku''kad god me pogleda...A kad sam odvojena od njega,nedostaje mi uzasno..
Kao sto vidis,nemora da znaci,da se sve postepeno hladi nakon mesec,dva..
Ljubav treba gajiti kao cvece u basti :D
 
GOSTCHA:
Sunrise,ja je cuvam...
U vezi sam vise od godinu dana i osecaj mi je jaci nego u pocetku...Svakog ga dana volim sve vise,jos uvek imam ''leptire u stomaku''kad god me pogleda...A kad sam odvojena od njega,nedostaje mi uzasno..
Kao sto vidis,nemora da znaci,da se sve postepeno hladi nakon mesec,dva..
Ljubav treba gajiti kao cvece u basti :D
ma da li je to ona gostcha koje nije bilo bas dugo??? ej, a ja se zabrinula sta se desava... samo uzivajte u ljubavi. prava stvar.
 
sunrise:
[
a ovo drugo nisi shvatila :twisted: ... posle god dana ok... ali nemoj da mi kazes da ce posle i tri god da bude isti feeling... to je ne moguce...ja sam rekla da vreme cini svoje kod nekog to proradi ranije kod nekog kasnije... ti si slucaj kod kog ce da se menja malko kasnije....ajde uzivaj sad... :wink: e da, nemoj samo da mi kazes kad se udas da ce isto da ti rade leptiri u stomaku kad ti muzic dodje sa posla a ti mu ono kao postavljas rucak i rade ti leptiri u stomaku....hihihi... ma da...lhahaha

Zasto svi misle da se ljudi vencavaju samo zato, jer su neplanirano zatrudneli i imaju obavezu i milion glupih razloga. Ljudi se vencavaju i zbog ljubavi ma koliko to nekima glupo i de mode zvuclo. Ako ne budem imala leptirice u stomaku kada se moj muz vrati sa posla i ja mu postavljala rucak - razvescu se, znaci da ga vise ne volim. Samo postoje razlicite ljubavi u razlicitim godinama. Moji roditelji su 27 godina u braku i vole se. Ja im se divim. Ima primera dugih srecnih brakova i na forumu koliko sam ranije mogla da primetim u postovima.

Ljubav je... Svaki put drugacija. Zato ju je tesko definisati. Neko moze da tacno kaze kako se oseca kada voli nekoga i zasto ga voli, a neko ne. To zavisi od ljudi. Ja sada kod njega volim sto je pun energije, sto ima sladak osmeh, sto ume da me nasmeje, sto se osecam sigurna u njegovom narucju, sto mi njegov poljubac uliva mir, sto volim da se budim pored njega i sto volim da je on poslednja osoba nakoju pomislim ili koju vidim pre no sto zaspim, volim ga kad po treci put istog dana narucuje kratki espreso sa mlekom i koka-kolu i sipa dve kesice secera u soljicu i lagano je mesa, volim cak i to mesanje secera i njegovo lice kada ispija prvi gutljaj i kako zmirkne kada pije koka-kolu, sto se "udavi" u mojim rezancima i posle ne moze da dise, volim ga i kad mi kaze "Ne dam ti vise da mi kuvas ugojices me!", volim da ga ceskam po ledjima i nadlanici, kako se umiljava, sto mozemo da pricamo a da se ne posvadjamo, sto smo i u razlicitostima slicni, sto mi nedostaje svakog trenutka kada nije pored mene, sto... Zato sto se smesim dok ovo kucam i njegov lik mi je pred ocima. Volim ga, jer je uneo nesto novo u moj zivot i vratio nesto staro sto sam mislila da sam zaboravila, a to je ljubav.
 
koliko smo mi razliciti, a ipak jedinstveni u ovom ludom svetu...tako je i ljubav...
NEMA definicije, ima samo nasih iskustava, iz kojih moze da probamo da definisemo nekom/nesto.
a ti sto slusaju (citaju), mogu samo da VERUJU (ili ne), jer da bi ZNALI, moraju sami da dozive...
ljubav nije opipljiva materija koja moze da se tek "objasni".
to je "stanje", koje svako dozivljava na sebi svojstven nacin...
i po ko zna koji put (sta da se radi kad je tako)-spoznaj sebe! da bi znao uopste ko si i sta si...sta volis i kako ti odgovara...
i kao sto mora da zinemo da bi jeli...tako mora i da otvorimo srce, da bi primili ljubav...pa i ako zaboli, gori je strah od same patnje, nego sama patnja...

poz.
s
 
Ma jok... Nema patnje, vec samo pregrst lijepih emocija, koje sam osjetila nakon sto sam se oslobodila straha od patnje i otvorila srce...
A, ako kasnije i dodje do patnje, pa i to ce proci...
 
Gazdarica:
Ma jok... Nema patnje, vec samo pregrst lijepih emocija, koje sam osjetila nakon sto sam se oslobodila straha od patnje i otvorila srce...
A, ako kasnije i dodje do patnje, pa i to ce proci...

tesko je uvek sve primeniti sto cujemo ili procitamo:(...
ali kad se nesto zavrsi...ne treba patiti zbog kraja, nego biti srecan sto se uopste desilo...

i ti to bas radis sad...
 
Ja sam prije svega srecna zbog onog sto mi se sada desava...
Treba samo primiriti sujetu, staviti tacku na ono sto je proslo i otvoriti srce za novu ljubav...
Prije ili kasnije, ona ce doci... Meni je dugo trebalo da je docekam, upravo zato sto se ranije zbog straha od patnje, nisam mogla otvoriti...
Sad je lijepo i uzivam u svakom momentu... Pa, dok traje, traje...
A ono sto je bilo, heh, neke lijepe, neke ruzne uspomene, ali ipak samo uspomene... I iskustva koja me obogacuju, dakako...
 
To i jeste definitivno najtezi dio...
Jedinstvenog recepta nema, ali treba pokusavati...
Zivot je isuvise kratak da bismo se opterecivali patnjom zbog nekih ljudi, koji vise nisu kraj nas...
 
Gazdarica:
To i jeste definitivno najtezi dio...
Jedinstvenog recepta nema, ali treba pokusavati...
Zivot je isuvise kratak da bismo se opterecivali patnjom zbog nekih ljudi, koji vise nisu kraj nas...

i znas sta mi jos tesko pada...
neki novi pocetak...kad kao sve znas, i pazis da ne uprskas, i tad bas s*ebes sve...ili si na najboljem putu :)
a mozda...kad se toliko pazi...i nije to to pravo...
ma ajd sad, filozofiram :)(pada kisa ovde :)))
 
Heh, radis isto sto sam i ja radila, dok se nisam opustila...
Greska, velika greska... S takvim stavom i ponasanjem samo sam uprskala neke odnose, koji su mogli da se izrode u nesto lijepo...
Ma, znam da opet svako od nas radi po svom, ma sta drugi pricali, ali opet rekoh, da ti kazem ovo, mozda ti pomogne...
Stetiti svakako nece...
Znam, i ja sad filozofiram, iako kod mene sija sunce... No, meni je nesto mracno u dusi, zbog nekih stvari, koje nemaju veze sa ljubavlju... :roll:
 

Back
Top