Soros

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
pitanje za ljude kojima su puna usta, i mozda jos nesto, ovog lika...

jel' vi njega vidite kao malog, debelog, celavog lika sa monoklom i crnim brcicima, kako mazi persijsku macku dok sedi u kontrolnoj sobi u dubini vulkanskog ostrva i planira globalnu dominaciju...?

ili je nesto drugo po sredi...?
 
www.pravda.ru
Danasnje izdanje.
Clanak - Zavrsena vladavina dolara.

Dzordz Soros je optuzio Rusiju da namerno svojom politikom izvoza nafte utice na pad dolara i time pravi deficit Americi od 427 milijardi dolara.

Mislim da je puk'o... Cim galami.
 
Jedan monah SPC rece mi da Sotonu ne treba pominjati i o djavolskim poslovima
razgovarati.
- Zasto? - upitam ja.

- Zato STO MU POMINJANJEM NJEGOVOG IMENA
USTVARI OBEZBEDJUJES NJEGOVO PRISUSTVO.

Moja je krivica. Doticnog gospodina pomenuh u jednoj od tema - i gle, on sam
ODMAH POSTADE TEMA.

I, zato, IS HS +
 
Pozdrav Eremita.
Soros se ozbiljno danas zakacio sa "NASIMA"?
Citam a i javljaju mi drugari iz Moskve da su anti-ruski elementi poludeli... I napadaju NASE... Vec ih zovu "NASHISTI" kao fol nacisti.
A NASI su inace, mahom iz udruzenja Pravoslavne omladine. Koja broji 25 miliona ljudi.
Sitnica...
Dali su sebi u zadatak da DO KRAJA GODINE ociste Rusiju od SKINHEDSA, jer skinhedluk nije ruski koncept, nego nemacki. Planira se gazenje. Ima i nasih ljudi u organizaciji, javice mi se, pa cemo da ih ukljucimo u raspravu.
To je glavni hit sad u Rusiji.
I glavna tema.
Soros je danas skakao i nesto pretio, cujem da su ga iznapusavali, idem sad na jedan ruski forum da vidim sta mu vlasti odgovorile.
 
commodore:
Pozdrav Eremita.
Soros se ozbiljno danas zakacio sa "NASIMA"?
Citam a i javljaju mi drugari iz Moskve da su anti-ruski elementi poludeli... I napadaju NASE... Vec ih zovu "NASHISTI" kao fol nacisti.
A NASI su inace, mahom iz udruzenja Pravoslavne omladine. Koja broji 25 miliona ljudi.
Sitnica...
Dali su sebi u zadatak da DO KRAJA GODINE ociste Rusiju od SKINHEDSA, jer skinhedluk nije ruski koncept, nego nemacki. Planira se gazenje. Ima i nasih ljudi u organizaciji, javice mi se, pa cemo da ih ukljucimo u raspravu.
To je glavni hit sad u Rusiji.
I glavna tema.

Hvala na lepim vestima, brate Commodore, i cekam nocas i dodatak...vidi temu podela Kosova
Soros je danas skakao i nesto pretio, cujem da su ga iznapusavali, idem sad na jedan ruski forum da vidim sta mu vlasti odgovorile.
 
eremita:
commodore:
Pozdrav Eremita.
Soros se ozbiljno danas zakacio sa "NASIMA"?
Citam a i javljaju mi drugari iz Moskve da su anti-ruski elementi poludeli... I napadaju NASE... Vec ih zovu "NASHISTI" kao fol nacisti.
A NASI su inace, mahom iz udruzenja Pravoslavne omladine. Koja broji 25 miliona ljudi.
Sitnica...
Dali su sebi u zadatak da DO KRAJA GODINE ociste Rusiju od SKINHEDSA, jer skinhedluk nije ruski koncept, nego nemacki. Planira se gazenje. Ima i nasih ljudi u organizaciji, javice mi se, pa cemo da ih ukljucimo u raspravu.
To je glavni hit sad u Rusiji.
I glavna tema.

Soros je danas skakao i nesto pretio, cujem da su ga iznapusavali, idem sad na jedan ruski forum da vidim sta mu vlasti odgovorile.

Hvala na lepim vestima, brate Commodore, i cekam nocas i dodatak...vidi temu podela Kosova
 
Ево мало података о Ђерђу Сорошу.

1)Човек мрачне прошлости

Сорошева мати је Мађарица, а деда по мајци му је био њилашки функционер задужен за конфискацију јеврејске имовине, у чему му је помагао његов зет, помађарени Јеврејин Тивадар Сорош. Ђерђ не крије да је 1944. и 1945. трговао на црној берзи у Будимпешти, коју је контролисао гестапо.
Такође, јеврејска заједница у САД га се одрекла, а у Израел му је забрањен улазак јер Сорош стално изједначава Израел и Трећи Рајх и подржао је арапску агресију на Израел 1973 ( Јом Кипурски рат ).
Није ни чудо што су Кандићка и компанија овог Јеврејина-антисемиту узели за учитеља у мржњи према сопственом народу.

2)Тоталитарна идеологија „Отвореног друштва“

Сорош је наследник филозофије Карла Попера, која тврди да не постоје никакве вечите истине, па тако ни религиозне, моралне ни права која човек добија рођењем, већ се све друштвене норме креирају и одбацују „у ходу“. Тако да ако власт науми да уведе дужничко ропство или смањи социјална давања тиме што ће побити инвалиде, то значи да нема ничега што би је могло спречити и на основу чега би се таква одлука морала критиковати.

3)Мултикултурализам као маска за асимилацију

Стапање култура врши се вековима. Одличан пример за то је средњи век у коме је ударен темељ савремене европске цивилизације стапањем грчко-латинске културе античког средоземља са културом варвара посредством хришћанства.
Мултикултурализам би по дефиницији морао бити спајање свих култура, што је немогуће учинити у временском року који се не мери миленијумима ( јер то није ствар брзине протока информација већ промена у менталитету које дуго трају – прочитајте Списе о историји Фернана Бродела ) а и питање је да ли се културе које почивају на различитим основним схватањима ( јудео-хришћанска, исламска, индијска итд. ) уопште могу стопити.
Савремени мултикултурализам ( а Сорош је једна од његових перјаница ) је заправо покушај да се одређени спољни елементи других култура инкорпорирају у англо-амерички културни образац, и то само они који њену суштину не доводе у питање, стога се мултикултурализам нужно своди на вулгаризацију. Пошто не постоји нека општељудска култура већ само одређени културни простори, проглашавање европске културе ( тачније, њене англо-америчке подваријанте ), која је и сама национална, за општељудску која треба да апсорбује све националне културе је чиста асимилација и чак расизам, пошто се иста сматра за супериорну свим осталим.
Тиме се може и разумети чињеница да су код нас главни Сорошеви кондотјери бивши комунисти, од којих су неки држали и врло високе положаје ( Латинка Петровић ), јер они имају све предуслове – мисионарство, атеизам и однарођеност.

4)Коришћење политичког притиска у циљу економске експлоатације источне Европе и земаља трећег света

Циљ овога је државу путем јачања утицаја квислиншких НВО и политичких странака потпуно отворити страном капиталу који њену привреду и природна богатства купује у бесцење.
Када је Јанукович одбио да прода Сорошу кијевски метро, чика Ђерђ је одмах стао да Јушченка филује новцем. Процес је већ започео – нови премијер Украјине је Јулија Тимошенко, за којом је Русија расписала међународну потерницу због финансијских превара.
Сорош је такође био у групи берзанских магната која је вештачки изазвала крах далекоисточних монета крајем деведесетих, а онда улетела са капиталом и купујући тамошње привредне ресурсе остварила огроман профит.
 
Barone
primi moju zahvalnost zbog tacne informacije.

Eh, kada bi samo njegova ( :twisted: ) proslost bila mracna, nego je i sadasnjost.

Ono sto mi ipak, na neki nacin, umiruje uzasan bes koji taj gad izaziva svojim postupcima
- je to sto tu imamo vest da su se neki Jevreji odrekli tog skota. Eto, sta znaci vest.
Do sada to nismo znali - i ono sto me je najvise zabrinjavalo sto u mojoj glavi nije
bilo odgovora na pitanje; PA ZAR NA OVOME SVETU NEMA NI JEDNOG JEVREJINA KOJI BI
GOSPODINU :twisted: REKAO; MORE, MARS! Ali, ne treba samo da kazu - treba nesto i da ucine.
 
eremita:
Barone
primi moju zahvalnost zbog tacne informacije.

Eh, kada bi samo njegova ( :twisted: ) proslost bila mracna, nego je i sadasnjost.

Ono sto mi ipak, na neki nacin, umiruje uzasan bes koji taj gad izaziva svojim postupcima
- je to sto tu imamo vest da su se neki Jevreji odrekli tog skota. Eto, sta znaci vest.
Do sada to nismo znali - i ono sto me je najvise zabrinjavalo sto u mojoj glavi nije
bilo odgovora na pitanje; PA ZAR NA OVOME SVETU NEMA NI JEDNOG JEVREJINA KOJI BI
GOSPODINU :twisted: REKAO; MORE, MARS! Ali, ne treba samo da kazu - treba nesto i da ucine.

Нема на чему. А шта могу да учине кад човек живи у Америци, којом управљају бели англосаксонски секташи, а њима Сорош добро служи?
 
koga god da Rusi napadaju dobar je. leglo fasiza danas je u Rusiji. A ako cemo iskreno i onaj pravi je bio dobrim delom inspirisan iz Rusije odakle su i dosli anti-semityski falsifikati poput Protokola i gde su i nastali prorotipske grupe (tipa crnostotinasa) za kasnije nacisticke jurisne siledzijske "odrede". Dakle Rusija je zlo koje mora biti pokoreno!
 
Gwydion:
koga god da Rusi napadaju dobar je. leglo fasiza danas je u Rusiji. A ako cemo iskreno i onaj pravi je bio dobrim delom inspirisan iz Rusije odakle su i dosli anti-semityski falsifikati poput Protokola i gde su i nastali prorotipske grupe (tipa crnostotinasa) za kasnije nacisticke jurisne siledzijske "odrede". Dakle Rusija je zlo koje mora biti pokoreno!


Хе, хе, хе....

Хе, хе, хе, хе....

Хе, Хе, Хе, Хе, Хе, Хе...

ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, Ха...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




е, будало....
 
Smejao se ti ili ne smejao svejedno je jer ono sto ja kazem je istinito.

commodore:
Gwydion:
koga god da Rusi napadaju dobar je. leglo fasiza danas je u Rusiji. A ako cemo iskreno i onaj pravi je bio dobrim delom inspirisan iz Rusije odakle su i dosli anti-semityski falsifikati poput Protokola i gde su i nastali prorotipske grupe (tipa crnostotinasa) za kasnije nacisticke jurisne siledzijske "odrede". Dakle Rusija je zlo koje mora biti pokoreno!


Хе, хе, хе....

Хе, хе, хе, хе....

Хе, Хе, Хе, Хе, Хе, Хе...

ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, ХА, Ха...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




е, будало....
 
Ma covek ima potrebu da dokazuje da nije nepismen i zato i pise na 7 jezika sto je vrhunac uzaludnosti. A sa druge strane to su stari politikantski metodi da se u razgovoru nesto bitno marginalizuje koncentrisanjem na nesto nebitno.

Iluvatar:
commodore:
U pocetku bese Eru, koga u Ardi zovu Iluvatar...
lepo, nema sta...
a sta sad sa tim? i kakve veze to ima sa sorosem?
 
Sta reci...

Komentare na stranim jezicima sam dao da bi vase gazde mogle same da cuju "NJET" direktno.

A i zamolio me covek da pisem na vise jezika.

I to sam uradio samo jednom.
I necu vise.

Jer jeste uzaludno i klasicno gubljenje vremena.

Dakle, sto se tice dokazivanja...
Lupetas.
 
Protivrecis samome sebi. Prvo kazes jedno pa onda to poreknes.

commodore:
Sta reci...

Komentare na stranim jezicima sam dao da bi vase gazde mogle same da cuju "NJET" direktno.

A i zamolio me covek da pisem na vise jezika.

I to sam uradio samo jednom.
I necu vise.

Jer jeste uzaludno i klasicno gubljenje vremena.

Dakle, sto se tice dokazivanja...
Lupetas.
 
Ma dobro. Misli sta hoces.
Evo, stigla mi je kafa (turska sa ratlukom), pa naglo i odjednom nemam volje za raspravu. Jedem ratluk.
Nego, jesi li ti, kao glavolovac ili sauron, raspolozen da pokrenemo neku veselu politicku temu na kojoj ne bi bilo pljuvanja i svadje?

Recimo,
jagnjetina vs. prasetina?
 
Gwydion:
koga god da Rusi napadaju dobar je. leglo fasiza danas je u Rusiji. A ako cemo iskreno i onaj pravi je bio dobrim delom inspirisan iz Rusije odakle su i dosli anti-semityski falsifikati poput Protokola i gde su i nastali prorotipske grupe (tipa crnostotinasa) za kasnije nacisticke jurisne siledzijske "odrede". Dakle Rusija je zlo koje mora biti pokoreno!

Антисемитизам и фашизам нису исто. "Протоколе" је цар Николај II осудио као фалсификат и нечасну работу, а реченица Dakle Rusija je zlo koje mora biti pokoreno! је веома нацистичка јер се један народ проглашава за отелотворено зло.
 
Nexus 6:
pitanje za ljude kojima su puna usta, i mozda jos nesto, ovog lika...

jel' vi njega vidite kao malog, debelog, celavog lika sa monoklom i crnim brcicima, kako mazi persijsku macku dok sedi u kontrolnoj sobi u dubini vulkanskog ostrva i planira globalnu dominaciju...?

ili je nesto drugo po sredi...?NESTO DRUGO!
Georg Soros sa sediste u SAD,je Jewrei Madjarskog porekla,.."koji" pod mosku Zapadne demokratije "sluzi" se "Zionisticke politike",..zavadi pa vladaj.
Iza ledja Vatikan,da bi oslabio Slavenskog naroda snage,..on ne koridt svoj novac,"on" koristi "krvavi fond" fasisticke pljacke,koji su se posle drugog sv-tara sklonili u SAD,..pa sa Zapadni pomoc i dalje zele [piti} "krvi" Slavenskog naroda.
 
E, bre, alo, dosta sa tim antisemitizmom u Srbiji. Bre, samo kopirate Hrvate. Sta imate vi sa jevrejima?

A drustvo Srpsko-jevrejskog prijateljstva?

A apel Pravoslavne crkve da se napravi ozbiljan otklon od antisemitskih stavova i neo-nacistickih organizacija.

Jevreji su nasa "starija braca u veri".

Nema tu mesta za netoleranciju i mrznju.

UKLUCITE MALO PAMET, PRAVOSLAVCI!
 
Ne narod nego drzava. Ista on akoja ima tradiciju progona Jevreja i ista ona cija je carska sluzba i lansirala te protokole koji su kasnij etako lepo inspirisali Hitlera.

Baron Ungern:
Gwydion:
koga god da Rusi napadaju dobar je. leglo fasiza danas je u Rusiji. A ako cemo iskreno i onaj pravi je bio dobrim delom inspirisan iz Rusije odakle su i dosli anti-semityski falsifikati poput Protokola i gde su i nastali prorotipske grupe (tipa crnostotinasa) za kasnije nacisticke jurisne siledzijske "odrede". Dakle Rusija je zlo koje mora biti pokoreno!

Антисемитизам и фашизам нису исто. "Протоколе" је цар Николај II осудио као фалсификат и нечасну работу, а реченица Dakle Rusija je zlo koje mora biti pokoreno! је веома нацистичка јер се један народ проглашава за отелотворено зло.
 
Gwydion:
Ne narod nego drzava. Ista on akoja ima tradiciju progona Jevreja i ista ona cija je carska sluzba i lansirala te protokole koji su kasnij etako lepo inspirisali Hitlera.

А како ти не схваташ да је царска самодржавна Русија нешто сасвим друго од парламентарне и демократске Руске Федерације?
 
Kako rekoh, i jedna i ddruga su do sada izdali Srbe. Vise puta. Isto vino u razlicitim flasama.

Baron Ungern:
Gwydion:
Ne narod nego drzava. Ista on akoja ima tradiciju progona Jevreja i ista ona cija je carska sluzba i lansirala te protokole koji su kasnij etako lepo inspirisali Hitlera.

А како ти не схваташ да је царска самодржавна Русија нешто сасвим друго од парламентарне и демократске Руске Федерације?
 

Back
Top