Depeche Mode

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Apach

Aktivan član
Poruka
1.911
Koliko vidim, o ovoj grupi smo priccali po mnogim "sobama", a ne postoji odvojena za njih. Pokussacu da uradim "enterijer" u ovoj sobi, nadam se da cete mi pomoci.
Ja ih OBOZZAVAM!!!!!!
Nadam se da cemo (iako su se rasturili) imati prilike da idemo na njihov koncert u BGu.
 
Super,divan band,i ja ih obozavam,ali samo do perioda albuma "Songs Of Faith And Devotion".
Odlaskom Alan Wilder-a iz banda,prosto nisu vise ono sto su nekada bili.Mnogo toga je postalo monotono,predvidljivo,tako da ce 80-te biti te na koje cu se osvrtati ovde najvise.
Tek sada vidim ovde koliko mi nedostaje njihov zvuk,secam se onih fantasticnih pesama poput "Stories Of Old","But Not Tonight","Ice Machine",pesma za koju mnogi nisu ni culi,sa prvog albuma kao bonus,ali je fantasticna.
Pa onda ceo album Black Celebration,Music For The Masses.....
Prosto to je band koji je dosta toga govorio kroz svoje pesme,sto kroz muziku,sto kroz fantasticne tekstove M.Gore.
 
Smokie:
Sjajan bend koji nikada vise ne treba da uradi ni jedan album. Samo nek se rastave i uzivaju u parama jer ce sve sto urade samo da uvredi stecen status.

Hmm,donekle se slazem,mada bih ja vise voleo da se vrati Alan Wilder nazad jer njegova kreativnost je neprocenjiva i siguran sam da bi sa njim napravili ponovo jos koji nezaboravan album.
 
E SUPER sto je Depeche napokon dobio svoj room!Za mene je DM sinonim za '80,ali i '90.Svojom originalnoscu,zanimljivim eksperimentisanjem sa raznim muzickim pravcima,fantasticnim glasom i neverovatnom energijom Davida Gahana na bini,ovaj bend je zasluzio da udje u ''the best of modern music''(ako ovakva top-lista postoji)i postane obavezna lektira!Nadama se da ce jednog lepog dana doci u Bg i odrzati nezaboravan koncert,bacivsi publiku u ekstazu pesmama ''Freelove'',''Enjoy the silence'',''No good'' i mnooooogim drugim! :)
 
Dont_Break_The_Oath:
Super,divan band,i ja ih obozavam,ali samo do perioda albuma "Songs Of Faith And Devotion".
Da ih nisam zavolela daleke 1983. verovatno bih hladnokrvno mogla reci da mi je ovo omiljeni (njihov) album. Ali ne mogu,.... jer ih volim i u onom nessto vedrijem(bar muzikom) izdanju i u izdanju u kom smo ih slussali i '90tih i kasnije.
Dont_Break_The_Oath:
Odlaskom Alan Wilder-a iz banda,prosto nisu vise ono sto su nekada bili.Mnogo toga je postalo monotono,predvidljivo,tako da ce 80-te biti te na koje cu se osvrtati ovde najvise.
Slobodno ... drage volje cu slussati
Dont_Break_The_Oath:
Tek sada vidim ovde koliko mi nedostaje njihov zvuk,secam se onih fantasticnih pesama poput "Stories Of Old","But Not Tonight","Ice Machine",pesma za koju mnogi nisu ni culi,sa prvog albuma kao bonus,ali je fantasticna.
Bass me je ovo podstaklo da je pustim (imam je na albumu Speek&Spell) i poslussam po ko zna koji put. Zahvaljujuci piratskim diskovima na ulici imam priliku za to.
Dont_Break_The_Oath:
Pa onda ceo album Black Celebration,Music For The Masses.....
Prosto to je band koji je dosta toga govorio kroz svoje pesme,sto kroz muziku,sto kroz fantasticne tekstove M.Gore.
i dale to radi ... evo ovako
 
1983......i sjajni album "Construction Time Again",mnogo veci korak napred od "A Broken Frame" koji je po meni najlepsi omot,a i tacno pravljen u skladu sa muzikom,jer i na onim najveselijim pesmama ipak se oseti jasno ona mracna atmosfera.
Oni su jedini band koji se bavi elektronskom muzikom koji sam uspeo da svaku njihovu pesmu prenesem na gitaru.
Mada,,,ne volim one ljude koji ih smatraju nekom pra vrstom techna ili bilo sta jer je sasvim jasno da su njihove pesme nastajale na klavijaturama.
Apach,ako imas video zapis iz 1984. "The world we live in and live in Hamburg" obrati paznju na fascinantno izvodjenje pesme "Photographic" i atmosfere koju je David (rodjen istog datuma kad i ja),napravio.Zaista nesto nezaboravno.
 
Dont_Break_The_Oath:
1983......i sjajni album "Construction Time Again",mnogo veci korak napred od "A Broken Frame" koji je po meni najlepsi omot,a i tacno pravljen u skladu sa muzikom,jer i na onim najveselijim pesmama ipak se oseti jasno ona mracna atmosfera.
To je onaj ccika na omotu ssto udarniccki radi. Da, to bass oslikava pesme s tog (i joss pokojeg njihovog -mislim pre svega na Some Great Reward) albuma. Ali meni se ipak visse svidja onaj omot sa guskom na "Speak and Spell"
Dont_Break_The_Oath:
Oni su jedini band koji se bavi elektronskom muzikom koji sam uspeo da svaku njihovu pesmu prenesem na gitaru.
Mada,,,ne volim one ljude koji ih smatraju nekom pra vrstom techna ili bilo sta jer je sasvim jasno da su njihove pesme nastajale na klavijaturama.

OK, ne zameram im na neznanju ... A sigurno da nisu tehno - taj pravac nikako ne volim
Dont_Break_The_Oath:
Apach,ako imas video zapis iz 1984. "The world we live in and live in Hamburg" obrati paznju na fascinantno izvodjenje pesme "Photographic" i atmosfere koju je David (rodjen istog datuma kad i ja),napravio.Zaista nesto nezaboravno.
nemam ga. Pokussavam da isscceprkam nessto na netu, valjda cu uspeti.
 
the truth is out there:
...fantasticnim glasom i neverovatnom energijom Davida Gahana na bini,...
Ovo je stvarno visse nego taccno, a po meni se odnosi i na studijske snimke. Tu dodajem one momente kada Martin da svoj vokalni doprinos kao bek- ili glavni-vokal.

the truth is out there:
... ovaj bend je zasluzio da udje u ''the best of modern music''(ako ovakva top-lista postoji)i postane obavezna lektira!
Po meni bi bio na samom vrhu iste liste.

Koliko god da sam tuzzna zbog remixa koje su sami uradili, srecna sam jer se sad i nekim "novim klincima" ovi neponovljivi hitovi stavljaju na dohvat ruke.
 
Dont_Break_The_Oath:
Super,divan band,i ja ih obozavam,ali samo do perioda albuma "Songs Of Faith And Devotion".
Odlaskom Alan Wilder-a iz banda,prosto nisu vise ono sto su nekada bili.

Koliko sam upucena Alan nije bio od samog poccetka u bendu, ne? Dossao je kao zamena Vince Clark-u, pa predpostavljam da je "upleo svoje prstice" tek na "Construction Time Again"?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top