VETERINA

G

gerion

Gost
interesuje me celokupno studiranje VETERINE;trajanje studija,prijemni ispit(tezina,posto sam cuo da je laksi od prijemnog za medicinu),navalica na FVM(verujem da je i nema)... :shock:
 
Uopste nije lako, ali upravo to - ako volis, nista nije problem...
Ove godine je radjeno reformisanje studija, tako da je mnogo sta promenjeno u odnosu na ranije godine.
Traje pet godina, uci se anatomija svih zivotinja npr, a ne samo coveka,kao na medicini. Uveli su obavezno pohadjanje svih predavanja, svih vezbi,koje su i u zoo-vrtu, ako izostanes moras sve da nadoknadjujes... Prijemni je cak i teze spremati u odnosu na medicinu, zato sto je oblik testa tezi. Ima po 30 pitanja i iz hemije i iz biologije (kao na medicini) s tim sto su pitanja multiopciona. Na medicini imas pitanje i ponudjene odgovore pod a,b,c,d,e i tacan je samo jedan od njih,a na veterini su tacna nekad dva, nekad tri, nekad cetri! Najbitnije ti je da najpre dobro naucis drugi razred biologije i provezbas dooobro zbirku za prijemni,a sto se tice navale, svake godine se prijavi vise nego sto primaju,cak su poslednje godine malo prosirili broj mesta, mozda ce i ove! Mislim da organizuju i pripremnu nastavu, uostalom imas sajt www.vet.bg.ac.yu ,ali ne updatuje se cesto, tako da mnoge promene ni nisu ubacene! Srecno :D
 

Back
Top