Da li ste za podelu Kosova?

Headhunter

Primećen član
Poruka
949
Da li ste za podelu Kosova?

-za podelu (sto vise nama)
-za podelu , cak i rizikom rata
-za prihvatanje nezavisnosti
-za ponovno pripajanje ratom
-za EU protektorat
-za nexi experiment(koji verovatno ne pije vodu)


Po meni to je jedina realna opcija (ako se izborimo i za to,nekako).

1-Da sad prisvajamo celo Kosovo, niko nam to nece aminovati,ni jedna drzava,a narocito ne 2.000.000 Albanaca zadojenih mrznjom. 2-Da prihvatimo nezavisnost, to nikada! Duzni smo tamo napustenim Srbima (od vlasti Sps-Srs) da im omogucimo nasu drzavnost u njihovim selima i gradovima...

Sta onda ostaje u sredini ova dve krajnjosti?

Neki experimenti od nemogucih zongliranja, sto nije uspelo ni sa Crnom Gorom. Ostaje i opcija EU protektorata,koja nam opet ne pruza nikakve garancije za bilo sta... Meni najinteresantnije resenje je podela... bar cemo nesto spasiti. A ta opcija bi vazila i u nekoj nasoj vojnoj intervenciji, gde bi u nekoj situaciji haosa,i napustanja Kosova od strane stranih trupa,nasa vojska uletela na Srpski drzane teritorije i tu se zaustavila( DAKLE NIKAKAV NOVI RAT, SAMO TO- zadrzavanje tih teritorije- pa i po cenu sukoba)

Eto to je neko moje misljenje o opcijama, a vase?
 
Ja sam za podelu Kosmeta i da se izbegne rat. Video sam u strategiji DS-a da se oni za to zalazu i to mi se svidelo. Moram priznati da nisam neki preterani optimista, ali to je ipak moguce. O tome sam postavio temu "Etnicke granice..."
Jedino, sto nije moguce krenuti sa platforme o podeli Kosmeta. Pocetna platforma bi trebala da bude Kosovo kao autonomija u Srbiji (ili zvanicno odbijanje pregovora dok se ne ispune standardi), a Kosovarima kada dosadi (posto i oni hoce ZVANICNO priznanje), mozda pristanu na podelu.
Moguce je pokrenuti nezvanicne polutajne susrete, ali dotle treba sacekati da vidimo da li ce Haradinaj u Hag.
 
Bolno i teško pitanje,koje je,plašim se van naše moći,a i kad bi bilo:Šta da se radi? Znate kako je odgovorio Sokrat svojim učenicima kada su ga pitali,da li da se žene? "Šta god da uradite,kajati ćete se".
Kako podeliti,koju ruku odseći?
Evropa i svet,počinju da uvuđaju,svu zamršenost toga pitanja,i ne znaju kako da sa tim iziđu na kraj.
Zato ja, nešto mislim,PROTEKTORAT što duži i teži,jer više je,čini mi se dole uradila satelitska televizija u poslednjih 6 god.nego,sve prethodne vlasti zajedno.Pogledajte,njihove devojke,kako izgledaju,žene odbijaju da budu mašine za rađanje, GLOBALIZAM polako kuca i na njihova vrata.
 
Headhunter:
Queen_:
Baš ste simpatični vi koji u časovima dokolice volite da delite Kosovo i smišljate rešenja za konačni status,a da nogom niste kročili tamo godinama ( a posebno nakon '99) :roll:

A kog si pa ti, uzvisenog i genijalnog misljenja ?... :roll:

Glavolomac, pitam se sta Ti vidis u ogledalu kada se pogledas :oops: , mislis Tebe ce neko
da pita DA LI SI ZA PODELU KOSOVA, pa to pitanje vec danima poturaju NVO preko medija,
pa se kao izjasni 20 unapred pripremljenih idiota a oni onda to svojim POSLODAVCIMA PREDSTAVE KAO ANKETU :wink: u nameri da ce uspeti da osim tih 20 uspeti da upecaju jos neku budalu.

Ili, za nekoga opipavas puls DA LI CE DA SE DIGNE KUKA I MOTIKA :lol: :lol: :lol:
 
Totalno si promasio... mada ne znam sta si gadjao.
Rekoh samo ova je toooliko pametna da je pitanje samo po sebi glupo. Pa reko da je pitam sta ona toliko pametno zna da podeli sa nama, suznjima, niznjima...Ako ima nesto od ideje sto niko nikad nije cuo,nesto genijalno- nije lepo sto ne podeli sa ostalim
 
Headhunter:
Totalno si promasio... mada ne znam sta si gadjao.
Rekoh samo ova je toooliko pametna da je pitanje samo po sebi glupo. Pa reko da je pitam sta ona toliko pametno zna da podeli sa nama, suznjima, niznjima...Ako ima nesto od ideje sto niko nikad nije cuo,nesto genijalno- nije lepo sto ne podeli sa ostalim

cije Kosovo delite ?
 
Подела Косова и Метохије је једна ЗАМКА у коју никако не смемо да упаднемо! Пазите, Космет је НАШ, и по Божјим и по људским законима, а они траже да га делимо с Арбанасима. Замислите да неко окупира ваш стан, а онда тражи поделу по систему: мени дневна соба и купатило и кухиња, а теби спаваћа соба.

Никаква подела не сме да дође у обзир! Ако су намерили да нам ОТМУ Космет, нега га отму, али једног дана ће морати да га врате. Ако бисмо пак потписали некакву поделу, те делове које смо дали никада више не бисмо повратили.
 
eremita:
Headhunter:
Totalno si promasio... mada ne znam sta si gadjao.
Rekoh samo ova je toooliko pametna da je pitanje samo po sebi glupo. Pa reko da je pitam sta ona toliko pametno zna da podeli sa nama, suznjima, niznjima...Ako ima nesto od ideje sto niko nikad nije cuo,nesto genijalno- nije lepo sto ne podeli sa ostalim

cije Kosovo delite ?

Pa vidis da sada vec nije nase, mislim daj sta das (ako nam i to dozvole... a ako ne- upadamo na taj deo gde jos ima Srba, tesko da moze vise-tj. ne moze)
 
:cry: :cry: Nažalost, Kosovo je već podeljeno i po odredbama te podele 100% Kosova pripada Albancima.. :cry:
Sa time se, ma koliko to bolno bilo moramo pomiriti i ići dalje...Setimo se samo Trijanona kada je Mađarska izgubila 70% svojih nekadašnjih teritorija koje je držala (sa prekidom od 100 godina) od doseljavanja Mađara i Slavena na ovo područje...Pa tu je i komadanje Njemačke poslije II Svetskog rata...Jednostavno, pobednik piše istoriju, pa bilo to pravedno ili ne.. :cry:
 
Nexus 6:
Pobunjenik:
Замислите да неко окупира ваш стан, а онда тражи поделу по систему: мени дневна соба и купатило и кухиња, а теби спаваћа соба.

jesi li cuo za brako-razvodnu parnicu...? :wink:


Moram da reagujem. Kakva bre, brakorazvodna parnica ako je zena dosla u muzevljev stan :?:
Pola namestaja mozda ona ima pravo da nosi. U najboljemn slucaju. Ako su ga kupili posle njenog dolaska. Ali stan ostaje gazdi! :wink:
PO ZAKONU.
E, pa i onu su dosli u NASU ZEMLJU.
Ali, lako je vama da dajete nesto sto ne osecate kao svoje. TO JE PROBLEM. Za vas je to tudje. Zato ga i dajete. A svi trube da smo MI problem...
Sudbina je stvarno - kurvetina...
 
analiticar:
:cry: :cry: Nažalost, Kosovo je već podeljeno i po odredbama te podele 100% Kosova pripada Albancima.. :cry:
Sa time se, ma koliko to bolno bilo moramo pomiriti i ići dalje...Setimo se samo Trijanona kada je Mađarska izgubila 70% svojih nekadašnjih teritorija koje je držala (sa prekidom od 100 godina) od doseljavanja Mađara i Slavena na ovo područje...Pa tu je i komadanje Njemačke poslije II Svetskog rata...Jednostavno, pobednik piše istoriju, pa bilo to pravedno ili ne.. :cry:

Gadim se profesije "statisticar" a sada mi polako pripada muka i od profesije "analiticar".
A, izvin'te molicu fino, a gde ste Vi to nasli da je "KOSOVO VEC 100% PODELJENO" pa to znaci da nije podeljeno nego DODELJENO.
Da li mi opet trpimo propagandu crvene internacionale DS druzine.
Dajte, nemojte tajiti - recite i nama GDE STE TO NASLI!
 
Headhunter:
Totalno si promasio... mada ne znam sta si gadjao.
Rekoh samo ova je toooliko pametna da je pitanje samo po sebi glupo. Pa reko da je pitam sta ona toliko pametno zna da podeli sa nama, suznjima, niznjima...Ako ima nesto od ideje sto niko nikad nije cuo,nesto genijalno- nije lepo sto ne podeli sa ostalim

Ova nigde nije tvrdila da je toooliko pametna, nego vas je smao pitala kad ste poslednji put bili na Kosovu. Da ste bili u poslednjih par godina tamo, znali biste da država Srbija nema ama baš nikakve kompetencije na toj teritoriji i da se najverovatnije neće uopšte pitati za konačni status Kosova, a kamoli njeni stanovnici. I, znate li uopšte koliki je procenat srpskog sanovništva na Kosovu? Između 7-9%.I šta onda deliti?
 
Queen_:
Headhunter:
Totalno si promasio... mada ne znam sta si gadjao.
Rekoh samo ova je toooliko pametna da je pitanje samo po sebi glupo. Pa reko da je pitam sta ona toliko pametno zna da podeli sa nama, suznjima, niznjima...Ako ima nesto od ideje sto niko nikad nije cuo,nesto genijalno- nije lepo sto ne podeli sa ostalim

Ova nigde nije tvrdila da je toooliko pametna, nego vas je smao pitala kad ste poslednji put bili na Kosovu. Da ste bili u poslednjih par godina tamo, znali biste da država Srbija nema ama baš nikakve kompetencije na toj teritoriji i da se najverovatnije neće uopšte pitati za konačni status Kosova, a kamoli njeni stanovnici. I, znate li uopšte koliki je procenat srpskog sanovništva na Kosovu? Između 7-9%.I šta onda deliti?

Pa tih 7-9 % da pripadne nama... Eto sama si sebi odgovorila.
Ja sam realan za razliku od nekih, sta ce nama 2000000 siptara, ali ovo malo naseg (jos uvek) dela tamo ne bi trebalo da budemo mutavi, i da i to izgubimo...
Pa zar ne?
Ni da ga skroz otpisemo, ni da sad izmisljamo ubijanje 2.000.000 siptara...ajte molim vas.
Samo pitanje je da li cemo taj jedan deo dobiti milom,ili na natezanje i vojnim putem...
 
a, hajde da realno sagledamo situaciju na Kosovu...
cije je danas Kosovo?
nase-nije...
kfor-tamo nema nikakvog uticaja...
albansko-jeste...
za koga da ga delimo?
za ono malo Srba sto je ostalo? pa, zvanicno-da, ali nezvanicno oni ne interesuju puno nasu vladu, sem pred izbore, kao i masa stvari od velikog znacaja za srpski narod...kao osnovali su neki fond za Kosovo. A kome ce da grade tamo ono sto su isplanirali? Albancima? Pa, nekako imam utisak da im je Srbija dovoljno izgradila u poslednjih 60 godina, mislim da je dosta. Stavili su na celo te himere od fonda patrijarha, a odmah je tu i go-ho-spodin Kostunica (cemu to sluzi a uz to i ne radi?), koji samo klima glavom kad se spomene Kosovo...
indikator: jedina srpska banka koja radi na Kosovu se uskoro seli, pa sad vi vidite. Da li je iko od gradjana za podelu ili nije, nije na kraju mnogo bitno. Ionako to Kosovo nece vise biti srpsko, jer je to do te mere neodradjen posao, hvala Slobi, Crkvi, Voji & co, da neke naredne generacije Srba, ako ih bude bilo, nece ni znati da je to nekada "bilo nase"...
 
Обраћам се свим СРБИМА, дакле људима који ВОЛЕ СРБИЈУ и који су ПОНОСНИ на своје српско порекло:

Не слушајте приче ових изрода о томе како је Космет изгубљен. Косово и Метохију су нам ОТЕЛИ, али она јесте, била је и увек ће бити СРПСКА. Отето - проклето, тако каже народ. Они који су нам отели нашу територију, мораће кад-тад да је врате. Можда ми то нећемо доживети, али не заборавите да ни генерације Јевреја нису доживеле да се врате у Јерусалим после његовог пада у првом веку. Али, захваљујући, између осталог, чврстој ВЕРИ, они су се вратили у своју земљу. Ако будемо учили од Јевреја, и ми ћемо се, у некој ближој или даљој будућности, вратити на земљу која нам је дата на чување. Зато се увек сетите оног предивног стиха из Псалма, који гласи:

"Ако те заборавим Јерусалиме, нека ме заборави десница моја."

И преправите га:

"Ако те заборавим КОСОВО И МЕТОХИЈО, нека ме заборави десница моја."
 

Back
Top