Licenca za vaspitače u NSW, WA

GeaGea

Primećen član
Poruka
806
Konacno sam uspela da se izborim sa birokratijom vezanom za posao vaspitaca u NSW.
Evo sta treba uraditi kako biste dosli do licence za rad:

1. Potrebno je pribaviti i prevesti kod NAATi prevodioca sledece dokumente:

* Diplomu vise skole
* Potvrdu o polozenim ispitima
* Potvrdu o praksi, koja treba da sadrzi informacije o broju dana prakse po semestru i o uzrastima dece na koje se praksa odnosila
* Potvrdu o uzrastima dece na koje se odnose metodike i psihologije i pedagogije
* Opise polozenih predmeta (ovo se moze naci u planu i programu vise skole/visoke strukovne skole i dovoljno je da ga sami prevedete)

2. Overene fotokopije diplome, potvrde o polozenim ispitima i prevode isptih treba poslati u Kanberu u AEI-NOOSR na assessment, koji traje oko 3 meseca i kosta oko 300$.

3. Dokumenta nabrojana u tacki 1 i sertifikate koje ste dobili od AEI-NOOSR potrebno je poslati na assessment u Ministarstvo za Obrazovanje NSW. Ovaj assessment je besplatan i traje oko 4 nedelje.

Nakon sto dobijete odgovor od Ministarstva za Obrazovanje mozete potraziti posao vaspitaca u vrticu :bye:
 
Poslednja izmena:
Pa druze, znas kako, vidim da ide, kotrlja se polako, tako je bilo i kod nas, ne moze nista preko noci. Pre par nedelja mi je stigla pp od nekog, kaze: "ej aj daj mi mail gde treba da posaljem to za vizu" :)

Bice bice, samo strpljivo. Mada ne previse strpljivo. Ako mislite da se nesto oduzilo, zovite, cimajte, slobodno bez frke.

Srecno! :)
 
Pozdravčić društvance, danas slučajno listajući po netu, naleteh na forum..U procesu smo prikupljanja informacija, šta i kako..Interesuje me, da li se prevod diploma može vršiti i za Učiteljski fakultet, kako stoji situacija tamo, sa poslom? Konkretno, interesuje me Brizben i Melburn. Svaka info je dobrodošla..:bye:
 

Back
Top