Pumpica za astmu?

Zvonchica1991

Zainteresovan član
Poruka
367
Zanima me kako se moze dobiti pumpica kod asmaticara. Moja drugarica ima bronhijalnu astmu, pije sirup, napadi nisu toliko cesti, ali kada se pojave traju po 4-5 dana ( otezano disanje, pistanje, izbacivanje slajma, povracanje ), pa me zanima da li moze samo da ode u apoteku i trazi ili je potreban pregled lekara?
Hvala
 
Moze da se kupi u slobodnoj prodaji bez ikakvih ogranicenja.Ali je bolje da ode kod lekara da se utvrdi ocemu se radi jer i tih pumpica ima vise vrsta,pa mozda dobije i dve da koristi od kojih je jedna preventiva i zastita,a druga u slucaju gusenja.Znaci pravac cika doktor.
 
Zanima me kako se moze dobiti pumpica kod asmaticara. Moja drugarica ima bronhijalnu astmu, pije sirup, napadi nisu toliko cesti, ali kada se pojave traju po 4-5 dana ( otezano disanje, pistanje, izbacivanje slajma, povracanje ), pa me zanima da li moze samo da ode u apoteku i trazi ili je potreban pregled lekara?
Hvala

Dobija na recept posle pregleda.
 
Zanima me kako se moze dobiti pumpica kod asmaticara. Moja drugarica ima bronhijalnu astmu, pije sirup, napadi nisu toliko cesti, ali kada se pojave traju po 4-5 dana ( otezano disanje, pistanje, izbacivanje slajma, povracanje ), pa me zanima da li moze samo da ode u apoteku i trazi ili je potreban pregled lekara?
Hvala

Ovako odgovoricu ti ja ,kao strucna jer bolujem od toga vec dve i po decenije...
Ovako,pumpica tipa Ventolin koja je za akutno stanje napada (gusenja) kosta oko 350 dinara,ima 200 doza,sasvim dovoljno da joj duze traje,moze otici normalno u apoteku i kupiti. Moja licna preporuka je da ode kod pulmologa(doktor za plucne bolesti) i da je on pregleda i prepise terapiju. Jer nije isto imati hronicnu opstrukciju pluca, bronhialnu astmu,bronhitis,astmu,zavisi koliko je tezak pacijent8mislim na tezinu bolesti) izmere joj protok kiseonika i sve se prikaze,kompletno njeno stanje... Sve dalje informaije mozes me pitati na pp. Postoje i lekovi koji pomazu da ne dodje do akutnog napada i oni su znatno skuplji,a posto zivimo u Srb. gde trebas da se "otelis" da bi dosao do recepta i na nekim lekovima drzava smanjuje jako malo novca onda se to toliko i ne isplati.Ali redovne kontrole da.
 
Zanima me kako se moze dobiti pumpica kod asmaticara. Moja drugarica ima bronhijalnu astmu, pije sirup, napadi nisu toliko cesti, ali kada se pojave traju po 4-5 dana ( otezano disanje, pistanje, izbacivanje slajma, povracanje ), pa me zanima da li moze samo da ode u apoteku i trazi ili je potreban pregled lekara?
Hvala

Ta pumpica koja olakšava disanje kod astmatičara
i smiruje iritiranje bronhijalnih puteva,može da se kupi u apotekama i bez
recepta.
Košta od 400-500 dinara.
U zavisnosti od proizvođača.
U pravilu ima 200 doza.
Ali,neka ode pulmologu,ovaj će konstatovati astmu,
prepisati pumpicu,koju će posle toga dobijati na recept.
I koštaće 50 din.
Čista računica.
 
Poslednja izmena:
Pa njoj je prepisan sirup nakon snimka posto je to bronhijalna astma, ali napadi su stvarno uzasni

Ako joj je dijagnoza bronhialna astma,uvek ali uvek se prepise pumpica...ranije su nasi "strucni lekari" prepisivali lemod i aminofilin koji su zabranjeni svuda osim kod nas i u bas teskim situacijama... Pumpicu uvek mora da ima pored sebe,misleci na Ventolin... i kada dodje do akutnog napada,brzo ce ga resiti..i poceti normalnije da dise. Da znam,jako je strasno ljudima koji nisu upoznati da vide svog bliznjeg u stanju akutnog napada.
 
Ta pumpica koja olakšava disanje kod astmatičara
i smiruje iritiranje bronhijalnih puteva,može da se kupi u apotekama i bez
recepta.
Košta od 600-1000 dinara.
U zavisnosti od proizvođača.
U pravilu ima 200 doza.
Ali,neka ode pulmologu,ovaj će konstatovati astmu,
prepisati pumpicu,koju će posle toga dobijati na recept.
I koštaće 50 din.
Čista računica.

Ja Ventolin placam oko 330 dinara, Seretide diskus 500 mq kupujem ih u EU jer osecam da je jaca doza i kvalitetnija) oko 65 eur i Singulair 10 mq oko 2000 dinara. Govorim na mesecnom nivou.
Kada idem po recept: ovako prvo idem na medicinu rada i dok cekam u hodniku da me prozove lekar nakupim sve gripe koje imaju ljudi oko mene,onda dobijem uput kod pulmologa,onda moj doktor napise koje lekove treba da mi daju,onda se vratim na medicinu rada i opet cekam da me prozove i kad zamolim da mi napisu na tri meseca jer je i doktor to napisao,kazu da ne mogu da ja ne bih "zloupotrebila" recepte ma sta im to znacilo.
 
Ako je samo gusenje,najbolji je ventolin ili berodual (to je stvar mode,jedne godine prepisuju jedan,druge godine drugi,a inace oba deluju trenutno i ublazavaju gusenje).Ali ako je u pitanju alergijska astma (to ipak mora doktor da utvrdi)onda imaju zastitne pumpice tipa servent,bekloforte i slicne.Jesam dosadan,ali neka opet ode do lekara i utvrdi o cemu se radi,i onda ce znati koju i koliko treba da koristi pumpicu.
 
Mislim da upravo te sirupe i koristi. Ne znam mozda su je zaplasili babskim pricama o pumpicama, ali ja sam par puta prisustvovala napadima i stvarno su jezivi. Tako da idemo odmah po uput za pumologa, snimanje i pumpica. Hvala vam na informacijama
 
Ja Ventolin placam oko 330 dinara, Seretide diskus 500 mq kupujem ih u EU jer osecam da je jaca doza i kvalitetnija) oko 65 eur i Singulair 10 mq oko 2000 dinara. Govorim na mesecnom nivou.
Kada idem po recept: ovako prvo idem na medicinu rada i dok cekam u hodniku da me prozove lekar nakupim sve gripe koje imaju ljudi oko mene,onda dobijem uput kod pulmologa,onda moj doktor napise koje lekove treba da mi daju,onda se vratim na medicinu rada i opet cekam da me prozove i kad zamolim da mi napisu na tri meseca jer je i doktor to napisao,kazu da ne mogu da ja ne bih "zloupotrebila" recepte ma sta im to znacilo.
Zar kod vas ne postoji sistem zvani "halo recept".Pozoves ,kazes sta ti treba i samo dodjes i pokupis recept.A i specijaista je dovoljan jednom u 6 meseci.
 
Mislim da upravo te sirupe i koristi. Ne znam mozda su je zaplasili babskim pricama o pumpicama, ali ja sam par puta prisustvovala napadima i stvarno su jezivi. Tako da idemo odmah po uput za pumologa, snimanje i pumpica. Hvala vam na informacijama

Ja imam bronhialnu astmu od svoje trece godine. Najtezi oblik. Sa 12 sam upala u komu itd. Ali reci cu ti iskreno: odmah prijateljicu posalji kod lekara
Jer veci je strah da ne uzima adekvatne lekove pa da ne daj boze pu pu... jer ipak taj jedan udisaj u toku napada gusenja moze da joj spasi zivot. Uzdravlje :)
 
Zar kod vas ne postoji sistem zvani "halo recept".Pozoves ,kazes sta ti treba i samo dodjes i pokupis recept.A i specijaista je dovoljan jednom u 6 meseci.

Prvi put cujem za to. Ovako ja idem kod specijaliste na svaka tri meseca... posle tri meseca nalaz ne vazi za recepte,a svaki mesec kad odem traze da mi ponovo napise specijalista za taj mesec terapiju... Iako,napisala sam gore... znaju me svi doktori od hitne do specijalista... jer sam zaista tezak astmaticar. Ali sva sreca sto mogu sebi da kupujem lekove,pogotovo sada kad je jesen i kad pocinju prehlade,gripovi... ja u prolazu sve to lepo navucem na sebe.
 
bez pulmologa nista....lekar opste prakse ne zna i nema aparaturu da kvalitetno resi problem....spirometrija (prati se kompletna funkcija pluca), rengen, alergo test....sve to treba odraditi i tek onda da se vidi sta i kako....ima mngoo kombinacija, treba ubosti pravu.....moj sin ima sezonsku polensku astmu i u super je stanju jer smo prevencijom postigli da se od sada samo jednom u zivotu gusio i to dok jos nisam znali da je ima.....
 
Ovako odgovoricu ti ja ,kao strucna jer bolujem od toga vec dve i po decenije...
Ovako,pumpica tipa Ventolin koja je za akutno stanje napada (gusenja) kosta oko 350 dinara,ima 200 doza,sasvim dovoljno da joj duze traje,moze otici normalno u apoteku i kupiti. Moja licna preporuka je da ode kod pulmologa(doktor za plucne bolesti) i da je on pregleda i prepise terapiju. Jer nije isto imati hronicnu opstrukciju pluca, bronhialnu astmu,bronhitis,astmu,zavisi koliko je tezak pacijent8mislim na tezinu bolesti) izmere joj protok kiseonika i sve se prikaze,kompletno njeno stanje... Sve dalje informaije mozes me pitati na pp. Postoje i lekovi koji pomazu da ne dodje do akutnog napada i oni su znatno skuplji,a posto zivimo u Srb. gde trebas da se "otelis" da bi dosao do recepta i na nekim lekovima drzava smanjuje jako malo novca onda se to toliko i ne isplati.Ali redovne kontrole da.

Verujem da bi mnogim asmicarima pomogao lek Pumpica COMBIVENT samo sto to nisam mogao da kupim tu u Srbiji. Pitajte vaseg doktora sta je to i dali ga ima u Srbiji. Verujem da bi vam to pomoglo.
 
Verujem da bi mnogim asmicarima pomogao lek Pumpica COMBIVENT samo sto to nisam mogao da kupim tu u Srbiji. Pitajte vaseg doktora sta je to i dali ga ima u Srbiji. Verujem da bi vam to pomoglo.
Mislim da ste u pravu za COMBIVET to i meni najbolje odgovara, a sve to sto sam probao u Srbiju je Nista. S' obzirom da to nema u Srbiji ima ga muzda u nekoj drzava u Evropi ali znam za sigurno da ga ima u Nemackoj jer je to nemacki produkt. Ja zivim u americi ali to kupujem preko Kanade sto vidim da dolazi iz Nemacke i kosta me 10 Dolara po pumpici. (GENERIC) Verujem da bi to usprsno pomoglo vecini asmicara.
 
Zanima me kako se moze dobiti pumpica kod asmaticara. Moja drugarica ima bronhijalnu astmu, pije sirup, napadi nisu toliko cesti, ali kada se pojave traju po 4-5 dana ( otezano disanje, pistanje, izbacivanje slajma, povracanje ), pa me zanima da li moze samo da ode u apoteku i trazi ili je potreban pregled lekara?
Hvala

Trebala bi definitivno da ode kod pulmologa. Ako je iz Bg-a na ATD- Gradski zavod za bolesti plića i tuberkulozu.
Iskreno nisam čula da iko leči astmu sirupom.
Postoje razne pumpice uz pomoć kojih mogu da se koliko-toliko regulišu gušenja.
Sad su izašli novi lekovi, i zavisnosti od stepena astme simptomi se mogu ublažiti ili potpuno nestati.
Za sad definitivno najbolji lek je discus- seretide
koji jako mnogo pomaže u astmi. uzima se preventivno.- ne pomaže kod napada gušenja.
za njega treba recept. i uz recept nije ni malo jeftin.
http://1.***************/_HvKF7wNtrVk/TAjG-ymHAkI/AAAAAAAAAoU/0RheUcPe-sk/s320/seretide-disk-250.jpg

ako je teži oblik onda se uz to uzimaju i tablete "Singular".
(takodje uzimaju se na racept)

Moj iskreni savet je da ode kod lekara, ni jedan lek ne treba uzimati na svoju ruku.
Većina tih pumpica za astmu nisu baš najzdravije za srce. Tako da... najbolje je da se prvo posavetuje sa svojim lekarom koji ce joj prepisati pravu terapij za nju nakon što uradi spirometar- izmere joj kapacitet pluća.
 
Evo ja sam nova na forumu i citam vase komentare. Mogu vam reci da sam iz neznanja davno uzimali pumpicu bez dozvole lekara i za dve godine dobila astmu. Vec tri godine koristim pumpicu i nisam kao i nadam se drugi zadovoljna a ni srecna zbog tog.:sad2:Tako da bi najbolje bilo nelecizi se na svoju ruku jer posledice mogu biti katasrofalne.:besna:
 
Evo ja sam nova na forumu i citam vase komentare. Mogu vam reci da sam iz neznanja davno uzimali pumpicu bez dozvole lekara i za dve godine dobila astmu. Vec tri godine koristim pumpicu i nisam kao i nadam se drugi zadovoljna a ni srecna zbog tog.:sad2:Tako da bi najbolje bilo nelecizi se na svoju ruku jer posledice mogu biti katasrofalne.:besna:

Zao mi je Zana sto tvoje lecenje "lecenje na svoju ruku" ima ovakav epilog...
Lepo od tebe sto upozoravas druge:) da lekove,pumpice i ostalo ne kupuju i koriste kao "bombone"..
 

Back
Top