Uciteljice

Skole su jos uvek vaspitno-obrazovne ustanove i taj vaspitni deo je veoma bitan posebno u u prvim godinama skolovanja o kojim se i govori u ovoj temi.

ali učitelji se ne školuju da odgajaju ..već da pripomognu roditeljima pri sraščivanju njihove dice.:)
I moj komentar nije zvučao da učitelji nisu bitni.. već da dobar učitelj daje dobru motivaciju.:)
 
ma jeste
učiteljice i vaspitačice ite kako vaspitno utiču na decu
što su deca mlađa, to je vaspitni uticaj svih odraslih oji rade sa njima veliki
samo što ima i učitelja i roditelja koji prebacuju jedni drugima za to što dete ne zna gradivo ili što ne zna da se ponaša

izvini, ali odgoj polazi od kuće ne iz škole.:)
Moje je mišljenje da su danas krivi roditelji a ne učitelji što ih se ne poštuje ka što su se prije poštovali..

Danas se roditelj svađa pred ditetom sa svojim nastavnikom jer je nemoguće da je njihovo dite učinilo to i to...
kako će onda dite poštovati svog učitelja kad ga ni sam roditelj ne poštuje..:)
 
Poslednja izmena:
ali učitelji se ne školuju da odgajaju ..već da pripomognu roditeljima pri sraščivanju njihove dice.:)
I moj komentar nije zvučao da učitelji nisu bitni.. već da dobar učitelj daje dobru motivaciju.:)



Nije tako, ono sto uce decu ucitelji su naucili jos sa sedam ili deset godina, a na fakultetu uce kako da to znanje prenesu i kako da pozitivno uticu na odrastanje i vaspitanje dece u prvim godinama skolovanja.
 
naravno da pozitivno djeluju..to nije upitno,ali mora se znat razlikovati njihov opis posla od onoga što se kao smatra da se mora.:)

Zar im nije u opisu posla i da vaspitavaju decu?
Ako nije - zašto su nas učiteljice onoliko vukle za uši, slale u ćošak, a kasnije prozivale ako pušimo ispred škole?
Mogle su samo da nam kažu mlada koleginice, napustite učionicu, umesto da nam se obraćaju sa ti i drže predavanja o lepom ponašanju...
 
Moja uciteljica:kratka kosa sa mini valom,potpuno seda ali stavljen valjda helenton pa ljubicasta je bila.Umrla je davno!Tukla nas je,vukla decake za zulufe,devojcicama cupala kosu,padali su i samari.Vodila je brigu kome majka gde radi kako bi se vajdila i imala neku korist.Secam se nekih trgovkinja- majki,koje su joj kupovale poklone,ona pisala silne cekove,mali milion nekih gluposti.Nisam je volela a ni postovala.Prava pokondirena tikva!Sve mi je to kao detetu bilo jadno i smesno.Ucila sam koliko sam htela i mogla.Roditelji me nisu forsirali i maltretirali da imam sve petice a nju je izludjivalo to sto ni mene a ni moje roditelje nije interesovalo da li ce mi ona davati petice.U prvom i drugom osnovne sam bila odlicna i u trecoj i cetvrtoj srednje skole odlicna.Sve ostalo vrlodobra.Na fakultetu prosek 8.00
Moja uciteljica je za mene bila odlican vaspitac,naucila me kako ne treba da se ponasam,zgadila mi se kao zena,kao ucitelj.Bila je neudata,bez dece pa sam nekad mislila da bi bila drugacija da je imala porodicu.Laka joj zemlja!
 
Očito se više bazirate na to kako vas je učiteljica odgojila..a ne čemu vas je naučila.

Ne, nego zaista vidim razliku između osnovne škole, srednje i faksa. U osnovnu školu idu mala deca koja još moraju svašta da nauče, ne samo gradivo, nego i milion malih životnih stvari koje su u oblasti vaspitanja, ne obrazovanja. I srednja škola je i vaspita ustanova, jer su ti mladi ljudi još maloletni, pa su pubertetlije, i još uvek tu nastavnik i vaspitava. Naravno da je vaspitanje pre svega obaveza roditelja, kao što je obaveza nastavnika obrazovanje, ali ako dete pola svog budnog života provede u školi, bez roditelja - naravno da ga vaspitavaju i prosvetni radnici.
 
Ne, nego zaista vidim razliku između osnovne škole, srednje i faksa. U osnovnu školu idu mala deca koja još moraju svašta da nauče, ne samo gradivo, nego i milion malih životnih stvari koje su u oblasti vaspitanja, ne obrazovanja. I srednja škola je i vaspita ustanova, jer su ti mladi ljudi još maloletni, pa su pubertetlije, i još uvek tu nastavnik i vaspitava. Naravno da je vaspitanje pre svega obaveza roditelja, kao što je obaveza nastavnika obrazovanje, ali ako dete pola svog budnog života provede u školi, bez roditelja - naravno da ga vaspitavaju i prosvetni radnici.


Logički je da se vidi razlika, nitko se ne odnosi isto sa 5-godišnjakom,15-godišnjakom ili 25-godišnjakom.
Ja samo želim naglasiti da se učitelja više ne poštuje a mislim da sam rekla i razlog zašto.
Previše mu se toga stavlja na leđa pod normalno kao da mora,a premalo plaća.
Al opet, to nije tema .
On ima odgojnu ulogu u životu đaka ..ali bi ona danas tribala bit manja nego što je. Zašto?
Jer je žalosno da danas postoje "dnevni boravci" do 17,18h i da dica provedu 70% svog dana u školi.
Znan da nam je takav život i tempo ..al sve je nekako krenulo po zlu.:)
 
Previše mu se toga stavlja na leđa pod normalno kao da mora,a premalo plaća.
Al opet, to nije tema .

Učiteljski posao je uvek bio nezahvalan - ogromno ulaganje energije u tuđu decu, golema odgovornost, a nagrada minimalna. To je posao koji nikada nije bio dobro plaćen, čak ni u bogatijim zemljama. Mislim da je to velika nepravda, ali to nije novost, zato tim poslom i treba da se bave skromni ljudi koji vole taj posao, i veruju u njega - nije u redu reći da hoćeš da budeš učitelj, a posle 'zakidati' deci pažnju i trud, jer nisi dovoljno plaćen... Nisu deca kriva. Mislim, treba nastavnici da se bore za veće plate, nemam ništa protiv toga, samo mislim da nije u redu - a to važi za svaki posao - da radiš malo, jer te malo plaćaju... kad se samo setim, i u osnovnoj , a i kasnije, svih onih smorenih ljudi koji kao zombiji samo sede i melju jedno te isto godinu za godinom, bez ikakvog truda ... tuga...
 
Poslednja izmena:
Моја учитељица је била супер.
Имал је, нормално, пар миљеника у разреду али не бих да се жалим јер сам и ја била међу њима.:lol:

Жена је само волела паметну децу. :mrgreen:

Мада и она мање радна деца су увек добијала велике похвале од ње ако почну да уче.
Из ове перспективе, мислим да је била добар и педагог и психолог.

Разредна је била изванредна. Предавала је историју и учила нас животу.

Баш сам имала среће у основној школи.

Док у гиманзији није било тако. Била сам у веома менирном одељењу које нико није хтео да води. Разредни старешина нам се мењао на годишњем нивоу: географичарка, па друга географичарка, па социологичарка. Све оне су биле ок жене али ми смо били блескасти.
 
Pozdrav svima!
Ja sam jos jedna uciteljica koja je trenutno nezaposlena. Zivim u Somboru, tu sam i zavrsila fakultet i posle 6 godina rada, vec vise od godinu dana nisam zaposlena. Ni sama vise ne znam na koji nacin i gde da trazim posao jer na zalost politika sve uredjuje ( bar u nasoj opstini) a nas uciteljica u Somboru ima i previse. Paznju mi je privukla sve veca potraznja za PEDAGOSKIM ASISTENTOM. Da li znate gde, kako , kada... moze da se prodje ta obuka i da li samoinicijativno mogu da se prijavim ili to ide po preporuci skole?
 

Back
Top