Procene antikviteta

U podrumu sam nasao neki prsten.(babin stari podrum)U zlatari su mi rekli da je od mesinga.Napred ima neki crveni kristal(ne znam sta je),a sa unutrasnje strane ima 3 pecata,jedan je mlad mesec,drugi je nesto poput jelke u kojoj je urezano slovo J,a treci je neki uokviren natpis na kom pise fEm ili nesto slicno(jos ga nisam ocistio).Da li iko ima pojma o cemu je rec?
Starost:nepoznata
Materijal(po misljenju zlatara mesing)
Kristal napred:crvene boje
Na prstenu nema nikakvog rada ili aplikacije moze se reci da je klasican,...
Hvala unapred!!!
 
Nekada su se masovno proizvodili falsifikati koji su sluzili za prevare. Prsten je verovatno od mesinga, sto lako moze da se utvrdi: kada ga ocistis, on je zut i sjajan, a posle nekoliko dana pocece da tamni. Sto se tice zigova, oni su garantovali da je rec o "zlatu". Kamencic je verovatno obicno staklo.
Ipak, on ima neku svoju vrednost kao starina i moze da vredi i nekih 5 EVRA.

Pozdrav
 
Imam 3 rucna sata
1)LUCH MADE IN USSR(kozna narukvica,nepoznata starost,ali vidi se po njemu da je star)
2)ZAP(cetvrto slovo je obrnuto R)
3)CHAIKA 17 JEWELS MADE IN USSR

Ako neko zna nesto vise o ovim markama satova ili o njihovoj vrednosti neka pise...
Hvala...
 
Evo ovako!
Imam jednu znacku i ne znam sta ona predstavlja. Ako neko zna, neka mi odgovori.
Velicine je 15X15mm, od cinka, liv.
Predstavlja "gvozdeni krst" preko koga je nesto manji, ali vrlo upadljiv kukasti krst, a preko ta oba krsta - mac. Izmedju krakova "gvozdenog krsta" nalaze se cetiri lista zira.
Znacka nije na prodaju, samo me interesuje sta predsavlja. Hvala.
 
I ja imam nesto slicno, pa me interesuje da li ti ili neko drugi zna. Znackica je velicine 10 x 30 mm, kao od lima i ima obicnu iglu. Takodje ima mac, oko koga se nalaze listovi ili bolje reci grana zira. :(
 
taj gvozdeni krst je najbolje odlikovanje za vreme vladavine adolfa hitlera.To je odlikovanje za hrabrost i najvise su odlikovani generali.To se retko nalazi.voleo bi da znam odakle ti.
 
ggoran:
Evo ovako!
Imam jednu znacku i ne znam sta ona predstavlja. Ako neko zna, neka mi odgovori.
Velicine je 15X15mm, od cinka, liv.
Predstavlja "gvozdeni krst" preko koga je nesto manji, ali vrlo upadljiv kukasti krst, a preko ta oba krsta - mac. Izmedju krakova "gvozdenog krsta" nalaze se cetiri lista zira.
Znacka nije na prodaju, samo me interesuje sta predsavlja. Hvala.
 
ggoran:
Evo ovako!
Imam jednu znacku i ne znam sta ona predstavlja. Ako neko zna, neka mi odgovori.
Velicine je 15X15mm, od cinka, liv.
Predstavlja "gvozdeni krst" preko koga je nesto manji, ali vrlo upadljiv kukasti krst, a preko ta oba krsta - mac. Izmedju krakova "gvozdenog krsta" nalaze se cetiri lista zira.
Znacka nije na prodaju, samo me interesuje sta predsavlja. Hvala.

Vrednost GVOZDENOG KRSTA je oko 20 eura.To odlikovanje je je odlikovanje za hrabrost i stancovano je za OBICNE VOJNIKE a Hitler ga je stancovao u stotinama hiljada primeraka.Dobijale su ga cele divizije za uspesne desante, napade, odbrane i tako.Ja ih imam sedam u klekciji tako da se ne zanosi da su mnogo vredni.Generalski gvozdeni krst je slican tom, redji je ali je u boji zlata i nema zireve.Pozdrav.
 
mikob:
Da li pise nesto na njoj , proizvodnja , godina ili bilo sta

kako da vidim kad su rupice premale da se ista moze videt unutra.jedino znam da ga je jedan stari tamburas iz okoline Sente koristio oko 50 godina a ja sam ga kupio dve godine nakon njegove smrti.u mojem posedu je vec vise od 40 godinaizrada je od (ja mislim) tresnjinog drveta??mogu da posaljem sliku ako treba
mj
 
Najvece odlikovanje nemacke vojske je bio** Ritterkreuz des Eisernes Kreuzes mit Goldenem Eichenlaub, Schwertern und Brillianten ** Viteski krst Gvozdenog krsta sa hrastovim liscem,macevima i dijamantima.Dodeljen je nemackom asu koji je leteo na stuki Oberst-u Hans-Ulrich Rudel-u 29.decembra 1944.Po datumu to je bilo posle zavrsetka rata.A za vreme rata to je bio ** Großkreuz des Eisernen Kreuzes ** Veliki krst Gvozdenog krsta koji je samo dodeljen Reichsmarschall-u Hermann Göring-u.Najvece odlikovanje je trebala biti Zvezda Velikog Krsta ali ona nije nikada dodeljena. To je sto se tice Gvozdenog krsta. Sto se tice Nemackog krsta to je bio ** Kriegsorden des Deutschen Kreuzes **Nemacki krst sa dijamantima,nikada dodeljen.
 
Napravio sam gresku u kucanju u prethodnom odgovoru.WW2 je zvanicno zavrsen 8.maja 1945.god.Tako da je ** Ritterkreuz des Eisernes Kreuzes mit Goldenem Eichenlaub, Schwertern und Brillianten ** Viteski krst Gvozdenog krsta sa hrastovim liscem,macevima i dijamantima jedino dodeljen nemackom asu koji je leteo na stuki Oberst-u Hans-Ulrich Rudel-u a datum koji sam napisao 29.decembar 1944.godine je datum kada je nagrada ustanovljena.Ova nagrada je trebala biti dodeljena dvanastorici najzasluznijih nemaca posle njihove pobede nad ostatkom sveta.
 

Back
Top