Procene antikviteta

Pozdrav, imam ovaj bodež, a ne znam ništa o njemu. Pa ko bi mi neko rekao iz koje je zemlje i šta znači ovaj natpis na sečivu.

Picture456248640x480-1.jpg
 
Стицајем околности сам набавио ову медаљу из 1939. године.Дао сам неке ствари које ми нису требале,па ме занима вреди ли 50 евра.Хвала унапред!;)
 

Prilozi

  • 102_1684a.jpg
    102_1684a.jpg
    24,1 KB · Pregleda: 34
  • 102_1685a.jpg
    102_1685a.jpg
    24,7 KB · Pregleda: 28
Pozdrav za sve. Interesuje me da li je moguće utvrditi autenticnost noza koji posedujem. Dobio sam ga od prijatelja koji je kupio taj noz 90-tih godina za oko 500 DEM ( nisam tačno siguran oko cene ).

Korice noza uradjene su od drveta, prevucene kozom, vidi se da je radjeno rucno. Secivo glavnog noza ima gravuru, koja deluje kao da je rucno klesana, kao i sama ostrica.

Molim vas recite mi svoje mišljenje.
dscf2955ob8.jpg

Hvala.
 
Takvi nozevi se prave i sada u Indiji i izgledaju potpuno isto kao da su pravljeni pre 150g.
tako da je prilicno tesko utvrditi autenticnost, ali svejedno ne vredi vise od 150eura(bio star ili ne) plus sto ovaj koliko vidim nema drsku pa vredi i manje.
Ako je tvoj prijatelj dao 500dem skupo ga je platio jer su se devedesetih takvi nozevi kod nas prodavali za maksimalno nekih 100dem i bilo ih je mnogo jer su ih uglavnom nasi, koji su radili po indiji ili bili tamo kao diplomate 60ih i 70ih godina, kupovali kao suvenire i donosili ovamo.

Ovo je klasicna varijanta ali ima i luksuznijih sa kanijom i drskom presvucenom srebrom i lepsim gravurama.

Zovu ga i "Gurka"noz, po plemenu koje ga je koristilo.

Nadam se da sam malo pomogao

pozdrav
 

Back
Top