Целовито давање...

Психа

Početnik
Poruka
11
“ Ви не желите љубавника, ви желите да волите, да волите безумно и без остатка. А нисте за то способни.”

Када то нисмо способни да волимо без остатка?
А желели би?
И шта подразумева целовито давање?

:wink:
 
Психа:
“ Ви не желите љубавника, ви желите да волите, да волите безумно и без остатка. А нисте за то способни.”

Када то нисмо способни да волимо без остатка?
А желели би?
И шта подразумева целовито давање?

:wink:
...kada se plašimo. daš sebe jednoj osobi, kontrolu nad sobom prepustiš toj osobi i toga se ne plašiš i u tome uživaš (mnogo dobar osećaj!!!), a onda se probudiš i shvatiš da te je ta osoba vodila tamo gde ti ne želiš da odeš! taj osećaj da nekome pripadaš je bio sjajan i želiš to ponovo da doživiš, ali se plašiš da se istorija ne ponovi!
 
Mislim da nismo sposobni da damo sebe u celosti samo onda kada smo najpotrebniji sebi.U nekoj teskoj situaciji kada nam treba nas mir,nas duh onda se ne dajemo u svakom smislu...
mislim da ne treba da dajemo sebe u celosti ako nismo sigurni da je to usmereno u pravom smeru i da ce nam se vratiti.
ponekad nesto treba zadrzati za sebe u rezervi...
 
Čim malo sazrimo, shvatimo da je celovito davanje nemoguće. Ma kako lepo zvučalo 'Volim te više od sebe' - onog momenta kad 'zaboravimo' sebe, tj. u potpunosti se podredimo nekom drugom, na početku smo kraja. Jer automatski počinje da se rađa obostrano nezadovoljstvo takvom situacijom. A i mnogo je lepše dopunjavati se, uostalom. :P

Ljubi me
Ali ne dođi preblizu
Ostavi mesta za ljubav
Da se smeje svojoj sreći
Daj da uvijek jedan pramen moje kose
Bude slobodan.

Marie Wine
 
zainteresovana:
Čim malo sazrimo, shvatimo da je celovito davanje nemoguće. Ma kako lepo zvučalo 'Volim te više od sebe' - onog momenta kad 'zaboravimo' sebe, tj. u potpunosti se podredimo nekom drugom, na početku smo kraja. Jer automatski počinje da se rađa obostrano nezadovoljstvo takvom situacijom. A i mnogo je lepše dopunjavati se, uostalom. :P

Ljubi me
Ali ne dođi preblizu
Ostavi mesta za ljubav
Da se smeje svojoj sreći
Daj da uvijek jedan pramen moje kose
Bude slobodan.



Marie Wine

Ja pokusavam ovako..
 
zainteresovana:
Čim malo sazrimo, shvatimo da je celovito davanje nemoguće. Ma kako lepo zvučalo 'Volim te više od sebe' - onog momenta kad 'zaboravimo' sebe, tj. u potpunosti se podredimo nekom drugom, na početku smo kraja. Jer automatski počinje da se rađa obostrano nezadovoljstvo takvom situacijom. A i mnogo je lepše dopunjavati se, uostalom. :P
Sve je ovo prilično sugestivno napisano, ali je...ustvari...samo jedna obična igra reči. Ako metaforično - "Volim te više nego sebe" - znači da smo podređeni, da "zaboravljamo" na sebe...onda to nema nikakve veze sa ljubavlju i odraz je nezdravog emotivnog (i ne samo emotivnog) bića.
Da, voleti bezrezervno, celovito...doslovno znači da ljubeći dajemo celog sebe. Ali, kao i mnoge druge neprocenjive stvari u životu koje se deljenjem ili davanjem ne osipaju i umanjuju već, naprotiv, rastu, plemene i umnožavaju...tako i sebe ne možemo uniziti i osiromašiti ili delom izgubiti - ukoliko se budemo u potpunosti dali. Prava, bezuslovna ljubav (celovito davanje) nam ne oduzima slobodu, naprotiv - ona nas oslobađa.
Takva, čista ljubav i, njome data, apsolutna sloboda - doduše - svojevrsna su privilegija malobrojnih.
 
Omen:
Da, voleti bezrezervno, celovito...doslovno znači da ljubeći dajemo celog sebe. Ali, kao i mnoge druge neprocenjive stvari u životu koje se deljenjem ili davanjem ne osipaju i umanjuju već, naprotiv, rastu, plemene i umnožavaju...tako i sebe ne možemo uniziti i osiromašiti ili delom izgubiti - ukoliko se budemo u potpunosti dali. Prava, bezuslovna ljubav (celovito davanje) nam ne oduzima slobodu, naprotiv - ona nas oslobađa.
Takva, čista ljubav i, njome data, apsolutna sloboda - doduše - svojevrsna su privilegija malobrojnih.

Ovo bi se dopalo Divljoj, garant! :P
 
dimitrije drugi:
Omen:
Da, voleti bezrezervno, celovito...doslovno znači da ljubeći dajemo celog sebe. Ali, kao i mnoge druge neprocenjive stvari u životu koje se deljenjem ili davanjem ne osipaju i umanjuju već, naprotiv, rastu, plemene i umnožavaju...tako i sebe ne možemo uniziti i osiromašiti ili delom izgubiti - ukoliko se budemo u potpunosti dali. Prava, bezuslovna ljubav (celovito davanje) nam ne oduzima slobodu, naprotiv - ona nas oslobađa.
Takva, čista ljubav i, njome data, apsolutna sloboda - doduše - svojevrsna su privilegija malobrojnih.

Ovo bi se dopalo Divljoj, garant! :P

i prakticno gledajuci(ne zaboravimo tu stranu) manje se okrecemo onda kad smo dali sve nego ako smo mogli.Zato, za mene,uvek do kraja.Pa sta bude,bice.
 
Психа:
“ Ви не желите љубавника, ви желите да волите, да волите безумно и без остатка. А нисте за то способни.”

Када то нисмо способни да волимо без остатка?
А желели би?
И шта подразумева целовито давање?
Naravno da ima smisla potezati pitanje spremnosti na celovito davanje samo ako "bezumno" ne shvatimo kao "budalasto" (bar ne u ovom kontekstu), već u jednom alegoričnom, metaforičnom smislu neopterećenosti kojekakvim predrasudama krutog racija.
Da bismo bili sposobni da volimo bez ostatka, da bismo bili spremni za celovito davanje...nije dovoljno da jednostavno to poželimo. Moramo biti najpre mi celoviti, potpuno i bez ostatka svesni sebe.
Onaj ko je kadar da porine u svoje biće "do daske" i da se bez bojazni pogleda u ogledalo, pa tada...u svemu što ga je zateklo...ne nađe ni mrvu onog što bi ga zastrašilo ili rastužilo, a pritom se ne oseti ni odveć ushićenim, već jednostavno sve doživi kao nešto blisko, prepoznatljivo i jasno - TAJ je i TAD' je spreman.
Onima, koji osećaju svoju veličinu, iskreno preporučujem davanje.
 
Omen:
Ako metaforično - "Volim te više nego sebe" - znači da smo podređeni, da "zaboravljamo" na sebe...onda to nema nikakve veze sa ljubavlju i odraz je nezdravog emotivnog (i ne samo emotivnog) bića.
Da, voleti bezrezervno, celovito...doslovno znači da ljubeći dajemo celog sebe. Ali, kao i mnoge druge neprocenjive stvari u životu koje se deljenjem ili davanjem ne osipaju i umanjuju već, naprotiv, rastu, plemene i umnožavaju...tako i sebe ne možemo uniziti i osiromašiti ili delom izgubiti - ukoliko se budemo u potpunosti dali. Prava, bezuslovna ljubav (celovito davanje) nam ne oduzima slobodu, naprotiv - ona nas oslobađa.
Takva, čista ljubav i, njome data, apsolutna sloboda - doduše - svojevrsna su privilegija malobrojnih.

Sve pohvale, predivna i prava definicija.
 
Omen:
zainteresovana:
Čim malo sazrimo, shvatimo da je celovito davanje nemoguće. Ma kako lepo zvučalo 'Volim te više od sebe' - onog momenta kad 'zaboravimo' sebe, tj. u potpunosti se podredimo nekom drugom, na početku smo kraja. Jer automatski počinje da se rađa obostrano nezadovoljstvo takvom situacijom. A i mnogo je lepše dopunjavati se, uostalom. :P
Sve je ovo prilično sugestivno napisano, ali je...ustvari...samo jedna obična igra reči. Ako metaforično - "Volim te više nego sebe" - znači da smo podređeni, da "zaboravljamo" na sebe...onda to nema nikakve veze sa ljubavlju i odraz je nezdravog emotivnog (i ne samo emotivnog) bića.
Da, voleti bezrezervno, celovito...doslovno znači da ljubeći dajemo celog sebe. Ali, kao i mnoge druge neprocenjive stvari u životu koje se deljenjem ili davanjem ne osipaju i umanjuju već, naprotiv, rastu, plemene i umnožavaju...tako i sebe ne možemo uniziti i osiromašiti ili delom izgubiti - ukoliko se budemo u potpunosti dali. Prava, bezuslovna ljubav (celovito davanje) nam ne oduzima slobodu, naprotiv - ona nas oslobađa.
Takva, čista ljubav i, njome data, apsolutna sloboda - doduše - svojevrsna su privilegija malobrojnih.

Bravo! Nekada to nisam razumela iako sam bila tako voljena... Sada mi je itekako jasno...
 

Back
Top